Propolis krem do twarzy - Tajemnicza Siła Natury dla Twojej Skóry
Maska z propolisu i miodu
Wynik: w przypadku skóry mieszanej z nierówną ulgą przydatne jest przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych raz w tygodniu.
Przygotowanie i sposób użycia: miód wymieszać z propolisem, dodać zboża. Parować powierzchnię kompresem i nałożyć gotową masę. Zakończ pranie po pół godzinie.
W kosmetyce propolis jest często stosowany jako maska na trądzik (ze względu na wyraźne działanie przeciwbakteryjne i bakteriobójcze). To narzędzie pozwala szybko oczyścić pory z zanieczyszczeń, usunąć toksyny i normalizować pracę gruczołów łojowych. Maska przygotowana na bazie czarnego chleba i białek jaj. Konieczne jest pobranie jednego białka i wymieszanie go z 10 gramami miazgi z czarnego chleba, a następnie do powstałej mieszaniny dodać 20 gramów nalewki z propolisu i nałożyć mieszaninę na twarz przez 20-25 minut. Pozostałości produktu zmywa się wodą o temperaturze pokojowej.
Ważny niuans! Po nałożeniu kosmetyku na skórę najlepiej jest przyjąć pozycję leżącą i pozostawić maskę do pracy w tej pozycji, gdyż wtedy efekt jej nałożenia będzie maksymalnie wyraźny.
Maskę przeciwtrądzikową z propolisem zaleca się stosować przynajmniej dwa do trzech razy w tygodniu – w celach leczniczych lub zapobiegających rozwojowi trądziku – raz na 7-10 dni.
Propolis dla dzieci
Kit pszczeli jest produktem pożądanym również w diecie dzieci. Producenci specyfików pro-zdrowotnych, suplementów diety, a nawet żywności specjalnego przeznaczenia często wykorzystują jego cenne właściwości i dodają go do produktów. Propolis jest skutecznym sposobem na podniesienie odporności dzieci i wsparcie ich organizmu w walce z infekcjami. Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, jednak należy go podawać dzieciom ostrożnie, ponieważ często jest on produkowany na bazie alkoholu.
Warto podkreślić, że obecnie istnieją również produkty z propolisem, które nie zawierają alkoholu. Są to między innymi lizaki, nalewki bezalkoholowe z propolisu w kroplach oraz preparaty złożone z propolisu i miodu. Te produkty są bezpieczne dla dzieci i mogą być podawane już od pierwszego roku życia. Dawkowanie propolisu u dzieci należy dostosować do sugestii producenta umieszczonych na opakowaniu.

Kit pszczeli – przeciwwskazania do stosowania. Alergia na propolis.
Mimo że propolis posiada wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, może on powodować reakcje alergiczne. Najczęściej są one u osób uczulonych na produkty pszczele, choć mogą również wystąpić reakcje krzyżowe z pyłkami niektórych drzew. Objawami alergii są głównie zaczerwienienie, obrzęk oraz swędzenie skóry. W przypadku podejrzenia alergii zaleca się nałożenie niewielkiej ilości propolisu na zgięcie ręki i monitorowanie reakcji organizmu.
Osoby z alergią na pyłki roślinne oraz z katarem siennym powinny być ostrożne przy stosowaniu propolisu, ponieważ może on powodować reakcje alergiczne. W szczególności, należy uważać na substancje takie jak kwas 1,1-dimetyloallilokawowy i tektochryzyna, które są szczególnie uczulające. Przed rozpoczęciem stosowania propolisu, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.
Propolis jest produktem pochodzenia naturalnego i jego alergiczne działanie jest przede wszystkim ograniczone do reakcji kontaktowych na skórę lub błony śluzowe. Rzadko występuje alergia na propolis, która dotyczy ogólnej reakcji immunologicznej organizmu. Należy zwrócić uwagę na możliwe alergiczne reakcje skóry lub błon śluzowych po miejscowym zastosowaniu propolisu oraz sporadycznie na ogólną reakcję alergiczną organizmu typu anafilaktycznego.
Kontaktowe zapalenie skóry po kontakcie z propolisem
Alergia na propolis jest najczęściej ograniczona do reakcji kontaktowych skóry. Oznacza to, że ujawnia się po miejscowym zastosowaniu produktu na skórę. Głównymi przyczynami reakcji alergicznej są komórki dendrytyczne, keratynocyty i limfocyty T. Po ich pobudzeniu przez substancje alergenne propolisu dochodzi do powstania w skórze wielu cytokin mających właściwości immunoregulujące, co prowadzi do powstawania wyprysku kontaktowego. W celu rozpoznania alergii stosuje się testy płatkowe, polegające na przyłożeniu substancji alergennych na skórę.
Alergia na propolis u osób zdrowych
Badania na dużej liczbie osób pokazują, że skłonność do reakcji alergicznych na propolis jest bardzo niska i wynosi zazwyczaj 1%. To oznacza, że tylko 1 na 100 osób pozytywnie reaguje na propolis, co może (choć nie musi) doprowadzić do alergicznych odczynów. W celu rozpoznania alergii stosowano testy płatkowe i różne stężenia ekstraktu etanolowego z propolisu (EEP) – 10% w 1985 roku, 5% w 1990 roku i 10% w 2001 roku.
Esfolio - Propolis Facial Cream Glow, 50ml - Rozświetlający krem do twarzy z propolisem
Glow - Propolis Facial Cream - krem do pielęgnacji skóry twarzy o działaniu odżywiającym i regenerującym. Szczególnie cennymi i skutecznymi składnikami są ekstrakty z mleczka pszczelego i z propolisu. Ich działanie znacząco przyspiesza naturalne procesy regeneracji skóry, poprawia jej kondycję , a także w połączeniu z niacynamidem wyrównują koloryt i redukują przebarwienia. Formuła pozostawia skórę dobrze nawilżoną, odżywioną i skłonną do szybszej regeneracji.
Główne składniki aktywne:
- niacynamid - wyrównuje koloryt skóry, wspiera regenerację stanów zapalnych i spowalnia procesy starzenia się skóry,
- skwalan - długotrwale nawilża skórę oraz poprawia jej kondycję,
- trehalozę - intensywnie nawilża skórę,
- ekstrakt z mleczka pszczelego - działa intensywnie odżywiająco i rozświetlająco na skórę, wspiera jej naturalną regenerację,
- ekstrakt z propolisu - wspiera naturalną regenerację skóry.
Sposób użycia: Nanieś odrobinę kremu na oczyszczoną i stonizowaną skórę twarzy. Rozprowadź go równomiernie, omijając okolice oczu i pozostaw do wchłonięcia. Stosuj codziennie rano i/lub wieczorem.
