"Dieta wspierająca wzrost włosów"

Aloes na włosy

Inny domowy sposób na porost włosów zakłada zastosowanie dobroczynnego aloesu. Roślina ta ma wszechstronne działanie, dlatego nie dziwi fakt, że aloes do włosów również może przynieść spektakularne efekty. Dzięki jego właściwościom zyskamy:

  • lepiej nawilżone włosy i skórę głowy,
  • ograniczenie swędzenia skóry głowy oraz brak łupieżu,
  • odżywienie cebulek i symulację wzrostu włosów,
  • mocniejsze i zregenerowane włosy,
  • gładsze włosy, które lepiej się rozczesują,
  • bardziej błyszczące włosy.

Aloes na porost włosów może być stosowany w różnej postaci. Najłatwiej jednak jest używać czystego żelu aloesowego, który należy wcierać w skórę głowy. Dzięki temu dokładnie odżywimy cebulki włosów i wpłyniemy na szybszy wzrost włosów [4].

Sposoby na porost włosów: maseczki, odżywki i wcierki

Środek na porost włosów można kupić w aptece, ale można też wykonać go samodzielnie w domu. W aptekach, drogeriach i sklepach z profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi dostępne są m.in. regenerujące i odżywcze szampony, odżywki i maseczki, ich skuteczność opiera się przeważnie na ograniczeniu łamliwości włosów i stymulacji wzrostu nowych włosów. Szampon na szybszy porost włosów może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od zasady jego działania. Podobne kwoty należy uiścić za odżywki i maseczki. Produkty do wykonania maseczki albo wcierki na porost włosów w domu kosztują najwyżej kilkanaście złotych i również można skorzystać z nich wielokrotnie. Wcierki na porost włosów mogą być wykonane z olejków z dodatkiem ziół. Wystarczy połączyć olejek lawendowy z olejkiem z dzikiej róży, olejkiem jojoba i tymiankowym, a następnie mieszankę nanieść na skórę głowy i dobrze, ale delikatnie wmasować. Po 10 minutach włosy spłukuje się i myje delikatnym szamponem. Masaż głowy na porost włosów dodatkowo działa stymulująco, dlatego warto na niego poświęcić kilka minut przy wcieraniu i później przy myciu włosów. Nafta kosmetyczna na porost włosów może być stosowana nie na skórę głowy, ale na same włosy. Należy wetrzeć niewielką ilość nafty we włosy i spłukać po około 15 minutach, a następnie umyć włosy delikatnym szamponem.

Inne domowe sposoby na porost włosów to:

  • zioła – płukanka z pokrzywy, szałwii, cebuli i skrzyp polny odżywiają włosy i zmniejszają ich wypadanie, a także stymulują ich wzrost, podobnie działają rozmaryn, szałwia, kminek, hibiskus i czosnek,
  • siemię lniane jako maseczka na porost włosów – 1 łyżkę ziaren lnu należy gotować przez kwadrans w 1 szklance wody, ostudzić, przecedzić, a następnie powstały kisiel nanieść na włosy, maskę zmywa się po około pół godziny,
  • olej lniany, oliwa z oliwek, olej kokosowy – wybrany olej wciera się we włosy i spłukuje po 15 lub 20 minutach, następnie należy umyć głowę,
  • piwo – 1 szklankę jasnego piwa w temperaturze pokojowej należy połączyć z 1 szklanką przegotowanej, ostudzonej wody i tak przyrządzoną miksturą wypłukać umyte włosy,
  • ocet jabłkowy – płukankę z octu robi się z ¼ szklanki octu i ¾ szklanki wody.

Podsumowanie

Przeprowadzenie kuracji na porost włosów z użyciem domowych sposobów wymaga dokładnego zaplanowania. Nałożenie maseczki czy masaż z użyciem olejku najczęściej wiąże się z umyciem włosów po zabiegu, a więc warto je wykonywać w dni, w które akurat myjesz włosy.

Korzystając z domowych kosmetyków do stosowania zewnętrznego może komponować własne mieszanki. Przykładowo zmieszczać żel aloesowy z kilkoma kroplami olejku rozmarynowego i kokosowego. Tak powstała mieszanka będzie idealna do masażu skóry głowy.

Bardzo ważne, aby Twoja dieta bazowała na zdrowych nieprzetworzonych produktach, które pozwolą dostarczyć wszystkich niezbędnych składników dla prawidłowego wzrostu włosów. Takie połączenie kilku metod może na przestrzeni kilku czy kilkunasty tygodni przynieść naprawdę zaskakujące efekty.

Na stan włosów i skóry wpływ wywiera wiele czynników, w tym choroby, takie jak niedoczynność tarczycy, zatrucie toksynami, palenie papierosów, stres, przyjmowane leki, a także zmiany hormonalne, wywołane przykładowo menopauzą czy ciążą i porodem.

Czytaj dalej...

W przypadku silnych stanów zapalnych towarzyszących rozwojowi wyjątkowo dużych podskórnych krost związek ten zmniejszy przebarwienia pozapalne dzięki zdolności do hamowania procesu melanogenezy powstawania melanin, odpowiedzialnych za odcień skóry.

Czytaj dalej...

Choć w Internecie znaleźć można wiele nagłówków zachęcających do sięgania po restrykcyjne diety w celu złagodzenia objawów skórnych, to niestety w większości przypadków ich zastosowanie nie ma podstaw klinicznych.

Czytaj dalej...

skupia się na dwóch zasadniczych zaleceniach dostarcz organizmowi odpowiednich ilości miedzi, cynku i witamin unikaj cukru, tłuszczów, produktów wysoko przetworzonych, używek i pokarmów zakwaszających organizm.

Czytaj dalej...