Metody i techniki przedłużania i zagęszczania włosów - Piękno w detalu

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa należy do tańszych zabiegów zagęszczania fryzury i jest zbliżona do techniki wykorzystującej klipsy (clip-in). W tym celu używa się doczepów w postaci płaskich kosmyków, zakończonych przezroczystą taśmą wykonaną z silikonu. Specjalne końcówki umożliwiają doklejanie pasm do naturalnych włosów. Przykleja się warstwowo, jedne na drugich. Na niewidoczność doczepów wpływa ich jakość oraz umiejętności wykonawcy. Przymocowane pasma włosów są niewyczuwalne i mogą być noszone przez ok. 3-4 miesiące.

Keratynowe przedłużanie włosów wykorzystuje naturalny składnik je budujący, przez co należy do najczęściej wybieranych zabiegów fryzjerskich. Brak keratyny powoduje, że łuski włosów otwierają się, przez co kosmyki są podatne na zniszczenie. Sposób ten wykorzystuje najczęściej włosy naturalne z keratynowymi końcówkami. Zazwyczaj używa się 100 pasm w wybranym kolorze i dopasowanej długości.

Głównym narzędziem pracy fryzjera jest zgrzewarka lub pistolet ze specjalnym wkładem z keratyną. Z ich pomocą doczepia się wybrane pasma, zaczynając od tyłu i boków głowy. Każde pasmo powinno być dokładnie oddzielone. Następnie nakłada się na nie osłonkę, po czym przykłada kolejne pasmo. Za każdym razem należy wykonać zgrzew przy zachowaniu odległości ok. 0,5 cm od skóry głowy. Zabieg przedłużania włosów z użyciem zgrzewarki realizuje się w temperaturze ok. 180 ℃, natomiast w przypadku pistoletu wykonuje się zgrzew w temperaturze ok. 70 ℃. Dzięki temu cały proces nie niszczy włosów.

Efekt zależy od:

  1. Kondycji fryzury,
  2. Długości oraz koloru naturalnych pasm.

Zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące, ponieważ dodatkowe pasma po tym czasie stają się widoczne.

Rekomendacje

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym rodzajem włosów do przedłużania są włosy nieuszkodzone i niepodatne na złamania. Jeśli twoje włosy są bardzo kruche lub skóra głowy łatwo ulega podrażnieniom, rozważ użycie peruk lub tresek.

Istnieje wiele różnych rodzajów przedłużania włosów do wyboru. Teraz, gdy wiesz już nieco więcej, dlaczego nie umówić się na konsultację ze stylistą, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze.

Cytaty

Anna

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak Dbać o Przedłużone Włosy?

Każdy rodzaj przedłużania ma swoje własne instrukcje dotyczące pielęgnacji, które stylista omówi z Tobą. Ogólnie rzecz biorąc, myj włosy delikatnie i staraj się unikać używania chemicznych produktów do stylizacji lub gorących narzędzi do stylizacji.

Ile Kosztuje Przedłużanie Włosów?

Dokładna cena przedłużeń będzie zależeć od wielu czynników, w tym rodzaju użytych włosów, czasu spędzonego przez stylistę na ich instalacji oraz zastosowanej metody. Średnio przedłużanie włosów kosztuje od 800 do 2400 zł.

Jak Działa Przedłużanie Włosów?

Przedłużanie włosów polega na przymocowaniu kawałków syntetycznych lub prawdziwych ludzkich włosów do własnych włosów za pomocą kleju, specjalnej nici lub specjalnego rodzaju koralików lub klipsów. Niektóre przedłużenia są prawie trwałe, podczas gdy inne są tymczasowe.

Przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.

Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.

Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.

Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.

Zagęszczanie włosów na microringi

Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.

Zobacz także

Zagęszczanie włosów na klipsy

To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.

Metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.

Metoda ultradźwiękowa

To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.

Metoda keratynowa

Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.

Gdzie przedłużyć włosy?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to usługi, które powinny być wykonywane przez doświadczonego fryzjera. Wybór odpowiedniego salonu fryzjerskiego to klucz do sukcesu. Aby znaleźć specjalistę, warto poszukać opinii w internecie oraz zapytać znajomych czy rodzinę. Ważne jest również, aby salon fryzjerski stosował profesjonalne produkty oraz oferował szeroką gamę usług, tak abyś mógł wybrać najlepszą dla siebie metodę przedłużania włosów.

Częstotliwość przedłużania włosów zależy od metody przedłużania, szybkości wzrostu włosów oraz indywidualnych potrzeb. W przypadku metody keratynowej, przedłużanie powinno być wykonywane co 3-4 miesiące, podczas gdy metoda taśmowa wymaga korekty co 6-8 tygodni. Dla osób korzystających z metody na mikroringi, przedłużanie powinno być wykonywane co 3-4 miesiące. Zawsze warto konsultować się z fryzjerem, który może doradzić, jak często powinno się przedłużać włosy, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby.

Wśród tych wszystkich metod i możliwości, które stosować można w domu, bądź też są możliwe do wykonania jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, przez doświadczonych i certyfikowanych fachowców, na szczególną uwagę zasługuje jedna z metod.

Czytaj dalej...

Przypomina nieco metodę keratynową, ale podczas zabiegu doczepiane włosy zgrzewa się z naturalnymi przy pomocy zgrzewarki ultradźwiękowej, która wydziela fale akustyczne o wysokich częstotliwościach.

Czytaj dalej...

Sposobów usuwania niechcianego owłosienia z ciała lub twarzy jest obecnie wiele, wybór tej właściwej metody jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju naszej skóry oraz od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Czytaj dalej...

Postaramy się jednak nieco rozjaśnić Wam ten temat i podpowiedzieć jak rozjaśniać włosy, także te ciemne, jak wykonać kąpiel rozjaśniającą oraz co zrobić, by włosy nie zniszczyły się na skutek rozjaśniania.

Czytaj dalej...