Metody rozjaśniania włosów w salonie
Rozjaśnianie włosów - jak się do niego przygotować?
Planujesz rozjaśnianie włosów? Przede wszystkim powinnaś zacząć przygotowania do tego zabiegu co najmniej dwa tygodnie wcześniej, poświęcając ten czas na wzmocnienie włosów. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ rozjaśnianie włosów jest zabiegiem inwazyjnym, który narusza ich strukturę. Dlatego muszą być w dobrej formie zanim zafundujesz im taką „rewolucję”. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone, suche lub łamliwe, powinnaś poczekać z rozjaśnianiem do czasu, aż nabiorą siły. Może to wymagać nawet kilku miesięcy intensywnej pielęgnacji. Jeśli natomiast włosy są w ogólnie dobrej kondycji, warto i tak poświęcić im czas i uwagę przed rozjaśnianiem. Podstawą jest stosowanie dobrej maski do włosów, która dogłębnie je odżywi, nawilży i wzmocni ich strukturę. Warto też sięgnąć po wysokiej jakości olejek do włosów. Dzięki takiemu przygotowaniu, włosy lepiej poradzą sobie z negatywnymi skutkami rozjaśniania.
Sposoby korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania
Istnieje kilka sposobów korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania. Pierwszy i dla większości najbardziej drastyczny to strzyżenie włosów. W zależności od sytuacji, plamy można przykryć ciemną farbą zbliżoną do naturalnego koloru włosów. W innym przypadku, jeśli stan włosów na to pozwoli, można ponownie położyć mieszaninę. Najczęściej wykonywane jest tonowanie koloru.
Tonowanie włosów
Jeśli odcień włosów jest niekorzystny (a po rozjaśnieniu zazwyczaj tak jest), to można go skorygować stosując płukanki, tonery lub środki półtrwale koloryzujące o odcieniu przeciwstawnym. Na kolory ciepłe nakładane są kolory zimne. Odcienie żółte neutralizuje się dzięki użyciu środków, które mają zabarwienie fioletowe. W efekcie powstają odcienie perłowe lub platynowe. Natomiast odcienie pomarańczowe eliminowane są środkami dającymi zabarwienie niebieskopopielate. Choć nie dotyczy to konkretnie procesu rozjaśniania to warto nadmienić, że odcienie czerwone neutralizowane są poprzez zastosowanie preparatów dających odcienie zielone (matowe).
Rozjaśnianie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć
Blond to marzenie wielu kobiet. Czy istnieje sposób żeby szatynki i brunetki spełniły swoje życzenie?
Odpowiedź jest prosta – tak. Z pomocą przychodzi tajemniczy preparat, który pozwala na diametralne metamorfozy. Mowa o rozjaśniaczu do włosów.
- czym jest rozjaśnianie włosów
- czym jest zakres i stopień rozjaśnienia włosów
- kiedy nie należy rozjaśniać włosów
- jakie preparaty stosowane są przy rozjaśnianiu włosów
- jakie akcesoria są potrzebne do rozjaśniania włosów
- o zasadach przygotowania mieszanki rozjaśniającej
- czy czas ma znaczenie
- czym się różni farba rozjaśniająca od rozjaśniacza
- jakie są najczęściej popełniane błędy przy rozjaśnianiu włosów
Jak rozjaśnić włosy w domu?
Masz już wszystko, czego potrzeba? Zastanawiasz się jak rozjaśnić włosy w domu? Po pierwsze, zawsze przestrzegaj instrukcji użycia i stosuj się do zaleceń! Każdy produkt jest inny, a producent najlepiej potrafi przewidzieć jego działanie. Przed samym rozjaśnianiem włosów nie myj ich min. 24 godziny, a najlepiej jeszcze dłużej, by zachować naturalną warstwę ochronną.
- przygotuj jasne stanowisko, okryj odzież, załóż rękawiczki
- podziel rozczesane włosy na sekcje
- wymieszaj w miseczce oksydant i rozjaśniacz do włosów w proporcjach podanych przez producenta
- nakładaj mieszankę na włosy. Jeśli masz dużo ciemniejsze odrosty, zacznij od nich. Jeśli kolor jest w miarę jednolity, zacznij od końcówek i długości, włosy przy skórze zostawiając na koniec.
- nie trzymaj rozjaśniacza na włosach dłużej niż 45 min. z oksydantami 3 i 6% oraz 25 minut przy silniejszych stężeniach. Obserwuj jak włosy reagują na zabieg i jak zmieniają kolor.
- po czasie zalecanym przez producenta umyj włosy specjalnym szamponem o kwaśnym pH i nałóż na nie maskę, która odżywi włosy
Rozjaśnianie włosów w domu może się skończyć różnie. Co to znaczy? Że efekt może Cię nie zadowolić. Może być tak, że będzie potrzebny kolejny zabieg, by osiągnąć wymarzony kolor. Zwłaszcza jeśli masz ciemne włosy i chciałaś przejść na jasny blond (o rozjaśnianiu ciemnych włosów zaraz powiemy). Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z odcienia po rozjaśnianiu, z pomocą przyjdzie Ci toner bez amoniaku, którym wyrównasz barwę i nadasz włosom wybrany odcień, a także dodasz im połysku. Farby ton w ton to koloryzacja półtrwała – kolor będzie równomiernie wymywał się i zniknie po około 24 myciach. Wtedy możesz powtórzyć zabieg rozjaśniania włosów i osiągnąć wyższy poziom koloru. Tonowanie włosów rozjaśnionych to technika często stosowana przez profesjonalistów i nie tylko. Więcej o tym rodzaju koloryzacji przeczytasz tutaj, a my wracamy do rozjaśniania i postaramy się przybliżyć Wam tajniki rozjaśniania ciemnych włosów.

Jak rozjaśnić włosy?
W dzisiejszym wpisie bierzemy pod lupę rozjaśnianie włosów. Jak to zrobić, żeby nie zniszczyć włosów? Po pierwsze należy używać dobrych rozjaśniaczy, które w składach nie mają substancji, które w bardzo łatwy i szybki sposób mogą zniszczyć włosy. Rozjaśniacz poprzez zmiękczenie struktury włosa narusza i rozchyla łuski, dzięki dzięki czemu aktywne składniki w nim zawarte przenikają do wnętrza. Ich zadaniem jest zniszczenie naturalnego pigmentu. Taki zabieg powoduje, że włosy stają się bardziej porowate, suche i kruche.
Rozjaśnianie włosów najlepiej wykonywać w salonach fryzjerskich, ponieważ nie trudno o błąd w wykonywaniu tego zadania. Przede wszystkich wymienić tutaj można trzy najczęstsze błędy, które mogą sporo kosztować twoje włosy. Po pierwsze rozjaśnianie bardzo zniszczonych włosów. To nie pomoże włosom, a wręcz przeciwnie sprawi, że ich stan będzie jeszcze gorszy.. Najpierw należy popracować nad kondycją włosów naturalnych, a jak będą już w stanie przyjąć inny zabieg chemiczny to można im zaproponować delikatne rozjaśnienie. Drugi błąd to rozjaśnianie błędów kilka razy w bardzo krótkim. Zdecydowanie odradzamy zbyt częste rozjaśnianie ponieważ ingerencja we włosy tym sposobem może doprowadzić je do złego stanu. Trzeci błąd to nałożenie rozjaśniacza na zbyt długi czas. Częste przekonanie, że im dłużej przytrzymamy to lepiej złapie jest bardzo złe. Dłuższe trzymanie rozjaśniacza na włosach powoduje większe zniszczenie, dlatego nie należy przeciągać tego czasu i stosować się do wskazówek producenta.
