Przeobrażenie ciemnych włosów w jasne - Twoje kroki do olśniewającej metamorfozy!

Czy farbowanie niszczy włosy?

Jeśli farbowanie włosów w domu przeprowadzacie prawidłowo, zgodnie z instrukcją, a do pielęgnacji używacie odpowiednich kosmetyków, wpływ koloryzacji na kondycję pasm nie powinien być widoczny. Pamiętajcie jednak, że mimo wszystko jest to zabieg bazujący na substancjach chemicznych. Najzdrowsze farby do włosów nie zawierają amoniaku ani mocnych alkoholi, za to mają w składzie substancje odżywiające, wygłądzające i dodające blasku. Ciekawą alternatywą są też ziołowe farby do włosów i oczywiście całkowicie naturalna henna.

Kwestia szkodliwości stosowania farby w ciąży jest trudna do rozstrzygnięcia. Obecne kosmetyki są o wiele lepszej jakości niż niegdyś dostępne, mimo to większość specjalistów zaleca, żeby z farbowaniem włosów wstrzymać się przynajmniej do drugiego trymestru ciąży. Warto też mieć na uwadze, że w ciąży zwykle skóra jest bardziej wrażliwa, więc może zareagować podrażnieniem nawet na preparat, który był wcześniej z powodzeniem stosowany. Zwiększa się też wrażliwość na zapachy, więc aromat farby może być nieprzyjemny dla ciężarnej.

Najczęściej popełniane błędy podczas farbowania włosów w domu

Zbyt częste farbowanie włosów

Popularnym błędem w farbowaniu włosów jest zbyt częste odświeżanie koloru. Kolor, która mocno różni się od naturalnego odcienia, najlepiej odświeżać co 4-6 tygodni.

Najlepiej farbować włosy kolorami zbliżonymi do naturalnej barwy włosów. Wówczas w ogóle odchodzi problem odrostów, a włosy wystarczy farbować raz na 2 miesiące.

Brak systematycznego nakładania odżywek i masek

Farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Barwnik się wypłukuje, więc musisz używać kosmetyków zawierających pigmenty odpowiadające twojemu kolorowi (zwłaszcza czerwone i rude odcienie wymagają wspomagania, bo najszybciej blakną).

Farba, nawet ta najlepsza, to chemiczna ingerencja w strukturę włosa. Bez odpowiedniego odżywiania, włosy stracą blask, będą się rozdwajać i wypadać. Pamiętaj więc o nakładaniu maski lub odżywki przy każdym myciu włosów.

Drastyczne i nagłe zmiany koloru

Chcesz z brunetki przejść na lodową blondynkę? Nie rób tego na własną rękę i oddaj się w ręce profesjonalisty. Tak drastyczna zmiana mocno obciąża włosy i zazwyczaj wymaga kilku wizyt w salonie.

Nadmiar chemicznych zabiegów

Jeśli masz bardzo rozjaśnione włosy, zrezygnuj z trwałej. Dwie chemie to zdecydowanie za dużo. Efekt? Suche, łamliwe, matowe pasma, które nie chcą się układać.

fot. Adobe Stock, Pixel-Shot

Czy można farbować włosy podczas okresu?

Menstruacja nie ma wpływu na skuteczność i efekt koloryzacji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pod wpływem hormonów może być – tak jak w ciąży – zwiększona wrażliwość na zapach farby czy zawarte w niej składniki.

Farby do włosów podzielić można na drogeryjne i profesjonalne. Ich zasada działania jest podobna – należy wymieszać preparat zawierający pigment z utleniaczem i uzyskaną miksturę rozprowadzić na włosach.

W przypadku farb drogeryjnych otrzymujecie od razu gotowy zestaw, najczęściej już razem z rękawiczkami i odżywką. Jeśli wybieracie farbę profesjonalną, utleniacz i resztę akcesoriów musicie dokupić samodzielnie. Musicie też wymieszać farbę i utleniacz w odpowiednich proporcjach – pomyłka na tym etapie może bardzo wpłynąć na uzyskany końcowy efekt.

Farby profesjonalne mają też zdecydowanie szerszą gamę kolorystyczną, są jednak zwykle bardziej gęste, a przez to mogą być trudniejsze do równomiernej aplikacji, jeśli nie macie wprawy.

Farby do samodzielnej koloryzacji można podzielić również ze względu na trwałość uzyskanego koloru. Są więc farby:

  • trwałe (permanentne) – to klasyczne produkty do farbowania, których pigment wnika w strukturę włosa, zapewniając mu trwałą koloryzację, efekt jest permanentny, a więc można zmienić go jedynie poprzez zastosowanie kolejnej farby (lub rozjaśniacza) bądź obcięcie pasm, a najłatwiejszym sposobem na powrót do naturalnego koloru (choć i najbardziej czasochłonnym) jest po prostu poczekanie, aż włosy odrosną.
  • półtrwałe – do tej grupy zalicza się np. szampony koloryzujące, których pigment stopniowo wypłukuje się z łodygi włosów, efekt utrzymuje się do ok. 20-30 myć, a więc średnio przez miesiąc.
  • nietrwałe (zmywalne) – tutaj wymienić można np. szamponetki, których barwnik w ogóle nie wnika w strukturę włosa, lecz jedynie pokrywa łodygę od zewnątrz, taki mechanizm działania sprawia, że efekt utrzymuje się bardzo krótko, najczęściej do 1-3 myć.

Farbowanie włosów - Metody, rodzaje koloryzacji i jak zafarbować włosy w domu?

Farbowanie włosów, inaczej koloryzację można wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Do wyboru mamy koloryzację stałą lub tymczasową i dziesiątki produktów do koloryzacji, w tym farb, tonerów lub pianek. Przestawimy instrukcję farbowania włosów, style i błędy popełniane w koloryzacji.

Farbowanie włosów to temat z mnóstwem wątków, które warto znać, by uniknąć błędów, wybrać najodpowiedniejsze dla siebie techniki i produkty. Możemy bowiem postawić na koloryzację permanentną, półpermanentną, naturalną lub tymczasową. Farbowanie włosów można wykonać w domu lub pod okiem specjalistów. Zależnie od tego, którą opcję wybierzemy, trzeba się dobrze przygotować. Sprawdźmy, co trzeba wiedzieć o farbowaniu włosów i jak się do tego zabrać.

  1. Techniki farbowania włosów
  2. Rodzaje farbowania włosów
  3. Jak farbować włosy w domu
  4. Produkty do farbowania włosów
  5. Błędy w farbowaniu włosów
  6. Kiedy nie można farbować włosów?
  7. Naturalne farbowanie włosów
  8. Farbowanie włosów bibułą
  9. Ile kosztuje farbowanie włosów?
  10. Ile trwa farbowanie włosów?
  11. Pielęgnacja włosów farbowanych
  12. Czego nie robić przed farbowaniem włosów?
  13. Czego nie robić po farbowaniu włosów?
  14. Farbowanie siwych włosów

Poza tym woda utleniona może doprowadzić do przesuszenia skóry, której reakcją obronną jest dodatkowa stymulacja gruczołów łojowych do jeszcze intensywniejszej pracy efekt więc może być zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

Czytaj dalej...

Więcej o tym przeczytasz w Sieci pod takimi hasłami, jak chociażby blond z brązem, metamorfoza z ciemnych włosów na jasne, z ciemnych na blond, z blondu na jasny brąz, z ciemnego brązu na ciemny blond czy dekoloryzacja z czarnego na blond.

Czytaj dalej...

Aby wyprowadzić Pacjenta ze stanu narkozy uzyskać pełny powrót czynności oddechowej oraz pełne wybudzenie Pacjenta , anestezjolog często zmuszony jest do podania leków o działaniu przeciwstawnym antagonistycznym w stosunku do podanych wyjściowo.

Czytaj dalej...

Najczęściej decyzję o depilacji podejmujemy ze względów estetycznych, w tym przypadku zachować jednak trzeba wyjątkową ostrożność, aby uchronić się przed wysypkami, uczuleniami, infekcjami i problemem wrastających włosów.

Czytaj dalej...