Isana na pryszcze - Skuteczne leczenie i pielęgnacja skóry

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

Plastry na pryszcze – jak wybrać najlepsze plastry na twarz?

Plastry na pryszcze w zaledwie kilka godzin niwelują widoczność zmian skórnych na twarzy i przyspieszają kurację niedoskonałości na niej występujących. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się więcej na temat działania, efektów oraz cen plastrów na pryszcze.

Nie od dziś wiadomo, że rynek stara się dostosować do potrzeb swoich klientów. Jeśli chcesz mieć rano gładką, czyli pozbawioną przebarwień, skórę twarzy, istnieje kosmetyk, który ci to zapewni. Wystarczy, że kupisz plastry na pryszcze i zastosujesz je na noc. Produkt ten jest coraz popularniejszy, a jego odbiorcy cenią go za szybkość, skuteczność i łatwość użycia. Jeśli ty również chcesz skorzystać z jego właściwości, koniecznie przeczytaj poniższy tekst, a następnie udaj się do apteki lub odwiedź sklep internetowy z tego typu kosmetykami. W ten sposób za kilka złotych uzyskasz gładką twarz bez zaczerwień i nieestetycznych zmian skórnych.

Plastry na pryszcze - jak je stosować i które wybrać?

Plastry na pryszcze to błyskawiczny sposób na pozbycie się skórnych niedoskonałości. Wystarczy nakleić je na oczyszczoną skórę i zostawić na kilka godzin. Po pryszczach nie będzie śladu!

fot. Adobe Stock, Romario Ien

Plastry na pryszcze to nic innego jak małe, przeźroczyste naklejki nasączone składnikami aktywnymi, które przyśpieszają gojenie się zaognionych miejsc. Wykazują również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Ich skład oparty jest w dużej mierze o kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego, niacynamid, olejek eukaliptusowy i cynk.

Plastry na pryszcze wykazują działanie wysuszające, więc są w stanie znacząco zmniejszyć nawet duże ropne zmiany. Do tego potrafią zredukować opuchliznę i zaczerwienienie, a niektóre z produktów mają działanie rozjaśniające - sprawdzą się np. przy istniejących już bliznach potrądzikowych.

Plastry na pryszcze to dobre rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych. Działają szybko, punktowo i bezpośrednio.

Najlepsze plastry na wypryski – ranking plasterków na niedoskonałości TOP 7

Leczenie trądziku – objawy, przyczyny, rodzaje choroby

Jak zrobić domowe maseczki na trądzik? Problem ze skórą, który rozwiążesz prostymi i naturalnymi sposobami

Dieta na trądzik jadłospis. Najlepsze przepisy!

Punktowe plasterki na wypryski – zwykłe czy hydrokoloidowe?

Plastry hydrokoloidowe możecie kojarzyć też z plastrami na odciski na stopach – słusznie. To ta sama technologia. Czy można więc nakładać takie plastry na buzię? Można… jeśli nie macie lepszych pod ręką. Takie do twarzy są jednak cieńsze, bardziej komfortowe, mniejsze i zawierają dodatkowe składniki aktywne, które dodatkowo pomogą wyciszyć wyprysk.

  • przeważnie są droższe
  • mają skóropodobną strukturę
  • występują w różnych kształtach i kolorach
  • pochłaniają wilgoć (w tym zawartość wyprysku)
  • tworzą “mikroklimat” sprzyjający gojeniu
  • mogą zawierać dodatkowe składniki np. antybakteryjne
  • zapobiegają powstawaniu blizn i przebarwień
  • zwykle są skuteczniejsze

Anthemis Nobilis Oil, Aqua, Bisabolol, Cera Alba, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Panthenol, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Titanium Dioxide, Tocopherol, Urea.

Czytaj dalej...

Kupiłam produkt na spróbowanie i nie dokonam takiego zakupu drugi raz, używałam żelu ponad miesiąc, zero pozytywnych zmian na skórze, same negatywne, po tygodniu stosowania wysuszyła mi się cera, i pojawiły się zaczerwienia tam gdzie niedoskonałości nie było.

Czytaj dalej...

Dostałam wtedy wyprysków od próbek kremów, które wzięłam ze sobą na wyjazd, więc weszłam do Rossmanna z zamiarem kupienia dosłownie najtańszego kremu do twarzy, byleby tylko nie miał w składzie parafiny po kremach z parafiną zawsze mnie wysypuje.

Czytaj dalej...

Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Caprylyl Capryl Glucoside, Glyceryl Oleate, Panthenol, Citric Acid, Glycerin, Parfum, Sodium Benzoate, Linalool, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Cucumis Sativus Fruit Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Pantolactone, CI 42090.

Czytaj dalej...