Jak długo trwa wchłanianie się kremu do twarzy?
Krem nawilżający do twarzy na noc
Skóra na twarzy jest niezwykle delikatna, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednie warunki do regeneracji w czasie naszego snu. Krem nawilżający na noc to niezbędnik świadomej pielęgnacji skóry, którego wybór nie powinien być przypadkowy.
Noc to zbawienna pora dla naszej cery. Kiedy my śpimy, ona może intensywnie się zregenerować i naprawić mikrouszkodzenia powstałe w ciągu dnia. Odpowiedni krem nawilżający wspomaga te procesy, dlatego też może wyróżniać się bogatszą formułą niż produkt dedykowany porannej pielęgnacji. Warto szukać w nim nie tylko kwasu hialuronowego i wcześniej wspomnianych ceramidów, ale również niacynamidu. Witamina B3 w tej formie to idealne dopełnienie składu produktu, który ma nie tylko wspierać odbudowę naskórka, ale także koić podrażnienia i redukować jego napięcie.
Jak długo wchłania się krem?
Dlaczego krem się roluje? Najczęstszą przyczyną jest zbyt krótki czas pozostawiony do wchłonięcia. Kremy to kosmetyki, które potrzebują chwili na wchłonięcie. Skóra jest w pewien sposób “wodoszczelna” i potrzebuje czasu, by składniki nawilżające i odżywcze weszły w głąb skóry.
W internecie roi się od porad, które podpowiadają jak nakładać krem, jak go wmasowywać i w jakim kierunku go rozprowadzać. Krem do twarzy stosowany rano musi wchłaniać się minimum 5 minut. To minimalny czas, jaki potrzebuje skóra na wchłanianie wszystkich składników. Oczywiście ostateczny czas zależy od rodzaju kosmetyku i jego formuły.
Więcej czasu potrzebuje maseczka — od 10 do nawet 20 minut. Tutaj rozwiązaniem są maseczki stosowane na noc. Aplikujesz je wieczorem, a rano cera się piękna, wygładzona i wypoczęta.
Dlaczego krem się roluje? Jak widać, istnieje kilka powodów, które prowadzą do rolowania się kremu na powierzchni skóry. Stosując się do wyżej wymienionych zasad, pozwoli zamienić codzienną pielęgnację w niezwykle przyjemny rytuał.
Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?
Niechęć do stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych na twarzy ma związek z pokutującym wciąż mitem, że tego typu kremy zapychają pory i obniżają trwałość makijażu. Tymczasem współczesne kremy z SPF są na tyle zaawansowane, że nie musimy się obawiać żadnej z tych rzeczy, chociaż i tak rekomendujemy sprawdzanie składu, aby unikać składników, które naszej skórze nie służą. Wiele kremów do twarzy z filtrem ma dodatkowe właściwości - matujące lub lekko koloryzujące, by oprócz ochrony jednocześnie delikatnie wyrównać odcień cery.
Każdy krem z filtrem ma dwie strony medalu, bo z jednej strony blokuje jakąś część promieni UV, a z drugiej jednak jakąś ich część przepuszcza. Jeżeli chodzi o skuteczność procentową filtrów, na pierwszy rzut oka może wydawać się nam, że wysokość SPF nie ma aż takiego znaczenia, bo:
- SPF 15 blokuje około 93% promieni UV.
- SPF 20 blokuje około 95% promieni UV.
- SPF 30 blokuje około 97% promieni UV.
- SPF 50 blokuje około 98 % promieni UV.
Prawda, że różnica jest niewielka? Wszystko jednak zależy od perspektywy, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, ile promieni UV dociera do skóry, wyniki pokażą, który filtr wypada najsłabiej.
- Przy SPF 15 do skóry dociera 6,7% promieni UV.
- Przy SPF 20 do skóry dociera około 5% promieni UV.
- Przy SPF 30 do skóry dociera 3,33% promieni UV.
- Przy SPF 50 do skóry dociera 1,66% promieni UV.
Niektórzy w mniej słoneczne dni i pory roku nakładają kremy z filtrem SPF 30, a dopiero wtedy, kiedy słońce dokazuje bardziej, sięgają po kremy z filtrem SPF 50. Inni przez cały rok stosują wyłącznie najwyższą ochronę.
Promieniowanie UV bierze też udział w syntezie witaminy D3, co jest pozytywnym aspektem dopuszczenia do skóry promieni słonecznych. Ale ten procent promieni, który dociera do nas przy stosowaniu ochrony SPF powinien wystarczyć. Mimo wszystko trzeba pamiętać, już samo regularne stosowanie kremów z filtrem do twarzy dużo daje.
Działanie Kiehl's Ultra Facial Cream
Krem do twarzy Kiehl's Ultra Facial Cream utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry przez 24 godziny. Jednocześnie odpowiada za zahamowanie utraty wilgoci przez naskórek. Aplikowany na cerę wygładza ją, ale też dodaje jej miękkości i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Sprawdza się zwłaszcza w niskich temperaturach, zabezpieczając skórę przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Potwierdza to wykorzystanie kremu podczas ekspedycji „Greenland First Ascent” w maju 2005 roku, gdzie uczestnicy po raz pierwszy zdobyli szczyty Grenlandii.
Kosmetyk Wszech Czasów dodatkowo przywraca skórze równowagę. Potrafi ją uspokoić, dodaje jej elastyczności i odżywia ją. Przyspiesza odbudowę bariery skórnej i sprawia, że cera wygląda zdrowiej. Niektóre użytkowniczki zauważyły po nim wyciszenie skóry. Kiehl's Ultra Facial Cream dostępny jest w trzech wariantach i w zależności od pojemności kosztuje:
- 75 złotych za 28 ml,
- 135 złotych za 50 ml,
- 239 złotych za 125 ml.
Krem występuje również w wersji z SPF30, chroniącym przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB.
Zobacz także

Skład kremu Kiehl's Ultra Facial Cream
W składzie kremu do twarzy znajdziemy m.in. glicerynę, nawilżający skwalan, ale też oleje. Zawiera on olej z pestek moreli, awokado, olej ze słodkich migdałów, z otrąb ryżowych, czy z oliwek. To one odpowiadają za właściwości regenerujące kremu, odżywiające, wygładzające, ale też chroniące ją przed procesami starzenia się skóry.
Oprócz olejów na Kiehl's Ultra Facial Cream składa się glikoproteina syntetyzowana przez mikroorganizmy pozyskiwane z morskich lodowców. Odpowiada ona za działanie produktu w niskich temperaturach. Utrzymanie wilgoci w skórze wspomagają natomiast pustynne rośliny australijskie, Imperata Cylindrica. W produkcie znajdziemy też mocznik i kolagen.
Pełen skład produktu znajdziecie tutaj:
Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Squalane, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Sucrose Stearate, Stearyl Alcohol, PEG-8 Stearate, Urea, Myristyl Myristate, Pentaerithrityl Tetraethylhexanoate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Oryza Sativa (Rice Bran) Oil, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Imperata Cylindrica Root Extract, Stearic Acid, Methylparaben, Chlorphenesin, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Sweet Almond Oil, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydroxypalmitoyl, Sphinganine, Caprylyl Glycol Fmla.
