Jak długo trwa wchłanianie się kremu do twarzy?
Formuła i stosowanie Kiehl's Ultra Facial Cream
Krem do twarzy Kiehl's ma lekką formułę o konsystencji śmietanki, która szybko się wchłania. Sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry i może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem na oczyszczoną cerę. Hit Instagrama jest również dobrą bazą pod makijaż. Nie roluje podkładu, a przy tym sprawia, że długo utrzymuje się on na twarzy. Produkt nie przyczynia się do przetłuszczania skóry. Nie tworzy lepiącego filmu i jest niemal niewyczuwalny na skórze. Nocą stanowi silniejszą kurację naprawczą dla cery. Wizażanki stosują go również na serum z witaminą C w formie produktu zamykającego zawarte w nim składniki aktywne.
Kiehl's Ultra Facial Cream nie ma zapachu, jest on raczej neutralny i określany jako baza dla pielęgnacji kosmetykami tej marki. Nie zapycha porów, nie podrażnia skóry i nie powoduje powstawania krost. Wizażanki przyznają, że krem do twarzy jest wydajny, a najmniejsze opakowanie potrafi wystarczyć nawet na trzy miesiące. Do pokrycia całej twarzy potrzebna jest jego niewielkości ilość - porcja wielkości ziarenka grochu.
Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?
Niechęć do stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych na twarzy ma związek z pokutującym wciąż mitem, że tego typu kremy zapychają pory i obniżają trwałość makijażu. Tymczasem współczesne kremy z SPF są na tyle zaawansowane, że nie musimy się obawiać żadnej z tych rzeczy, chociaż i tak rekomendujemy sprawdzanie składu, aby unikać składników, które naszej skórze nie służą. Wiele kremów do twarzy z filtrem ma dodatkowe właściwości - matujące lub lekko koloryzujące, by oprócz ochrony jednocześnie delikatnie wyrównać odcień cery.
Każdy krem z filtrem ma dwie strony medalu, bo z jednej strony blokuje jakąś część promieni UV, a z drugiej jednak jakąś ich część przepuszcza. Jeżeli chodzi o skuteczność procentową filtrów, na pierwszy rzut oka może wydawać się nam, że wysokość SPF nie ma aż takiego znaczenia, bo:
- SPF 15 blokuje około 93% promieni UV.
- SPF 20 blokuje około 95% promieni UV.
- SPF 30 blokuje około 97% promieni UV.
- SPF 50 blokuje około 98 % promieni UV.
Prawda, że różnica jest niewielka? Wszystko jednak zależy od perspektywy, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, ile promieni UV dociera do skóry, wyniki pokażą, który filtr wypada najsłabiej.
- Przy SPF 15 do skóry dociera 6,7% promieni UV.
- Przy SPF 20 do skóry dociera około 5% promieni UV.
- Przy SPF 30 do skóry dociera 3,33% promieni UV.
- Przy SPF 50 do skóry dociera 1,66% promieni UV.
Niektórzy w mniej słoneczne dni i pory roku nakładają kremy z filtrem SPF 30, a dopiero wtedy, kiedy słońce dokazuje bardziej, sięgają po kremy z filtrem SPF 50. Inni przez cały rok stosują wyłącznie najwyższą ochronę.
Promieniowanie UV bierze też udział w syntezie witaminy D3, co jest pozytywnym aspektem dopuszczenia do skóry promieni słonecznych. Ale ten procent promieni, który dociera do nas przy stosowaniu ochrony SPF powinien wystarczyć. Mimo wszystko trzeba pamiętać, już samo regularne stosowanie kremów z filtrem do twarzy dużo daje.
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Dlaczego warto stosować krem nawilżający do twarzy?
Świadomość na temat prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy z każdym rokiem staje się coraz większa. Zaczynamy zwracać większą uwagę na składy kosmetyków i kierujemy się specyficznymi potrzebami naszej cery. Z upływem czasu zaczynają się one zmieniać, jednak jedno pozostaje niezmienne - konieczność jej odpowiedniego nawilżania. Utrzymanie prawidłowego poziomu wody w komórkach naskórka to warunek konieczny, jeśli chcemy cieszyć sie zdrową i gładką cerą. Nie ma znaczenia, czy ma ona skłonności do przetłuszczania się, przesuszania czy reakcji alergicznych. Każdy typ cery wymaga regularnego nawilżania i odżywiania jej płaszcza wodno-lipidowego.
Stosowanie kremu nawilżającego rano i wieczorem to duży krok w stronę utrzymania młodzieńczego blasku. Regularne dostarczanie skórze odpowiednich składników o właściwościach nawilżających co prawda nie zatrzyma upływu czasu. Możemy jednak w ten sposób skutecznie spowolnić proces pojawiania się oznaków starzenia się skóry. Dzięki uzupełnieniu w jej komórkach niezbędnych substancji lepiej chroni m.in. przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami czy toksynami.
