Jak skutecznie nakładać korektor na pryszcze

Jak dobrać korektor pod oczy?

Korektor to produkt dość wydajny – jest na tyle kryjący, że już niewielka ilość jest w stanie sobie poradzić z cieniami. Dlatego warto wziąć pod uwagę sprawdzone, polecane produkty – nawet z wyższej półki cenowej. Może się okazać, że jeden korektor posłuży ci na naprawdę długi czas.

Jaki kolor wybrać? Zazwyczaj sugeruje się, żeby sięgnąć po korektor jaśniejszy od podkładu o jeden odcień. Nie będzie to takie proste, zwłaszcza, jeśli korektor i podkład są z innej marki, spróbuj jednak wybrać nieco jaśniejszy produkt, żeby od razu rozświetlić skórę pod oczami. Jeśli zależy ci na promiennej skórze, sięgnij po rozświetlający korektor.

Rozświetlające korektory pod oczy

Jak nazwa sugeruje, głównych zadaniem takiego korektora jest rozświetlenie skóry. Oczywiście, produkt zakryje cienie, ale dodatkowo nada skórze blasku. Niektóre z rozświetlających produktów mają w składzie również składniki, które redukują obrzęki czy nawilżają przesuszoną skórę. Ten rodzaj korektora sprawdzi się osobom, które zmagają się z częstymi opuchnięciami i cieniami.

Kryjące korektory

Kryjące korektory przede wszystkim kamuflują – nie tylko cienie pod oczami, ale też ewentualne przebarwienia, niedoskonałości, rozszerzone naczynka. Można je nakładać na górną powiekę jako bazę pod cienie. Kamuflujących korektorów używa się także do zakrycia pryszczy.

Kolorowe korektory

Za ich pomocą można zakryć nawet najbardziej widoczne niedoskonałości. Trzeba jednak znać kilka zasad i wiedzieć, kiedy użyć jakiego koloru. Jeśli sięgniesz po nieodpowiedni korektor nie tylko nie zakryjesz cieni, ale możesz je dodatkowo uwypuklić.

  • Korektor różowy, łososiowy, brzoskwiniowy – najlepiej sprawdzi się w przypadku sińców pod oczami. Ciepłe tony zniwelują fioletowe zasinienia.
  • Korektor żółty – nakładaj go w przypadku mocno widocznych naczynek – doskonale je zakryje.
  • Korektor fioletowy – sprawdzi się w przypadku ziemistej, zmęczonej skóry.
  • Korektor zielony – najczęściej stosowany na trądzik, wypryski i rumieńce. Rzadziej stosowany pod oczami.

Spis treści

Niezależnie od tego czy mamy nałożyć codzienny makijaż, czy też taki na specjalną okazję, korektor jest wręcz kosmetykiem „must have”, bez którego się nie obędziemy, jeśli chcemy wykonać idealny make-up. Bardzo istotne jest tylko to, by dobrać odpowiedni korektor dla swojej skóry. A produktów na rynku nie brakuje. Świetnym rozwiązaniem zawsze będzie postawienie na naturalne kosmetyki do makijażu. W omawianym przypadku będzie to korektor pod oczy. Ważne jest więc to, by ulubiony korektor pozwalał nam wykorzystać w pełni jego potencjał. Duże znaczenie ma także odpowiednio dobrany kolor korektora. To właśnie jego odcień może mieć kluczowe znaczenie w kontekście zakrywania niedoskonałości naszej skóry.

Decydując się na ten czy inny korektor powinniśmy także zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Właściwości i konsystencja korektora pod oczy będą inne niż tego, który powinniśmy stosować w celu ukrycia niewielkich niedoskonałości skóry twarzy (m.in. przebarwienia czy rozszerzone naczynka). Jeśli szukamy kosmetyku, który miałby niwelować widoczność stanów zapalnych, to należy wybrać kosmetyk o właściwościach kojących i przeciwbakteryjnych.

Krok 3: Nakładanie korektora

Teraz przyszedł czas na nakładanie korektora. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci uzyskać najlepsze rezultaty:

  • Wybierz odpowiedni pędzel lub gąbkę – Możesz użyć pędzla do korektora lub gąbki do makijażu. Wybierz narzędzie, które najlepiej sprawdza się dla ciebie.
  • Nakładaj korektor punktowo – Zamiast nakładać korektor na całą twarz, skup się na miejscach, które wymagają poprawy, takich jak ciemne kręgi pod oczami, zaczerwienienia czy pryszcze.
  • Delikatnie wklep korektor – Zamiast rozprowadzać korektor, delikatnie wklep go w skórę. To pomoże w uzyskaniu naturalnego efektu i uniknięciu smug.
  • Zastosuj cienką warstwę – Nakładaj korektor warstwami, aż uzyskasz pożądany efekt. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, więc nie nakładaj zbyt dużo korektora.

Jak wykonać kamuflaż całej twarzy: pudry korygujące

Warte uwagi są także korektory pudrowe. Zwykle są to pudry mineralne, jak np. ten od Annabelle Minerals. Należy nakładać je pędzlem. Poza wykazywaniem właściwości kryjących sprawdzają się także w przypadku potrzeby codziennej pielęgnacji cery trądzikowej i problematycznej. Korektory mineralne dzięki cynkowi w składzie, mają bowiem działanie przeciwzapalne, pochłaniają nadmiar sebum i nie blokują porów.

Aplikuje się je wyłącznie za pomocą niewielkiego, miękkiego pędzla. Wystarczy nabrać odrobinę formuły na pędzel, lekko strzepnąć nadmiar i rozprowadzać kosmetyk, robiąc małe kółeczka. Należy pamiętać, by nie odrywać pędzla od skóry w tracie pracy. Dzięki tej technice nie osypie się on na dekolt.

Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB uwierzcie, że gramatura ziarnka groszku w zupełności wystarczy i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie ciężkiej warstwy krycia.

Czytaj dalej...

Nawet kobiety o cerze dojrzałej mogą wypróbować jego właściwości, ponieważ lekki krem BB zapewnia promienny wygląd i młodzieńczy blask skórze, co jest często pożądanym efektem a nawet najlepszy podkład może go nie zagwarantować.

Czytaj dalej...

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak nakładać krem pod oczy i zainwestujesz w krem dedykowany dla ochrony delikatnej skóry wokół oczu, który stanie się jednym z ulubieńców kosmetycznych.

Czytaj dalej...

Krem już po pierwszym włożeniu do niego Twoich palców zmienia swoje właściwości składniki aktywne z każdym kolejnym razem działają coraz mniej skutecznie , zanieczyszcza się, a co za tym idzie krem przestaje działać tak jak powinien.

Czytaj dalej...