Jak nakładać krem CC - Krok po kroku poradnik dla perfekcyjnego wykończenia skóry

Kremy EE - nowość czy chwyt marketingowy?

Krem CC zawiera więcej pigmentu od kremu BB i ma działanie nie tylko korygujące koloryt cery, ale też rozświetlające. Jest nieco cięższy, ale nadal lżejszy od podkładu. Sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą, a makijaż nadal wygląda bardzo naturalnie i świeżo. Świetnie sprawdzi się również latem w czasie upałów, gdy ciężkie fluidy są niepraktyczne, a niekiedy wręcz spływają z twarzy.

Produkty te są do siebie dość podobne, ale jednak warto dobrać produkt idealny dla swojej cery. Jeśli nie wiemy, na który z kremów się zdecydować – BB czy CC – najlepiej zadać sobie pytanie, czy bardziej zależy nam na tuszowaniu niedoskonałości, czy też na pielęgnacji.

Kremy BB są polecane, gdy:
• podkłady wysuszają naszą cerę,
• nasza cera nie jest problematyczna,
• na skórze naszej twarzy brak silniejszych przebarwień, śladów po trądziku czy mocnych cieni pod oczami,
• chcemy delikatnie rozświetlić cerę (tu sprawdzi się np. rozświetlająco-nawilżający krem BB Bourjois).

Kremy CC sprawdzą się, gdy:
• podkłady wysuszają naszą cerę,
• zależy nam na tuszowaniu niedoskonałości,
• mamy skórę trądzikową lub z przebarwieniami,
• chcemy wyraźnie wyrównać i rozświetlić cerę.

W przypadku osób z niezbyt mocno problematyczną cerą niezłym rozwiązaniem może być też stosowanie kremów BB i CC zamiennie. Na przykład delikatnego i pielęgnującego kremu BB można używać zamiast codziennego kremu do twarzy na dzień, natomiast po krem CC możemy sięgać w te dni, w które mamy zaplanowane spotkania biznesowe bądź towarzyskie.

Z kolei na wielkie wyjścia najlepszym wyjściem będzie podkład, który najlepiej zatuszuje wszelkie niedoskonałości naszej skóry. Jednak posiadając kremy BB i CC, po podkład możemy sięgać jedynie od czasu do czasu i w ten sposób zadbać o zdrowie swojej cery.

Ciekawostką jest, że na rynku pojawiły się również kremy DD („Dynamic Do All”, czyli działające na wielu płaszczyznach, albo „Disguise” i „Diminish”, czyli maskujące i zmniejszające widoczność zmarszczek) – kolejne z „alfabetycznej” serii. Przeznaczone są one w szczególności dla skóry dojrzałej. Oprócz właściwości podobnych do swoich poprzedników – pielęgnacji skóry i delikatnego krycia – w składzie zawierają również substancje aktywne przeciwdziałające procesom starzenia, spłycające zmarszczki i dodające skórze jędrności.

Czym są kremy CC?

Dwa duże C z angielskiego oznaczają color control cream lub color correcting cream. Chodzi zatem o to, że kremy CC łączą w sobie zalety zarówno kremu nawilżającego, jak i podkładu kryjącego niedoskonałości, korektora lub kremu rozświetlającego.

Jednocześnie cera jest nawilżana, pielęgnowana, dostarczane są witaminy i mikroelementy, z drugiej strony drobne zmarszczki, niedoskonałości, takie jak pryszcze, wągry, są ukrywane.

Wystarczy nałożenie bardzo cienkiej warstwy kosmetyku, by spełniał on swoją funkcję. Krem CC jest znacznie lżejszy niż sam fluid i w mniejszym stopniu obciąża skórę, pozwalając jej oddychać.

Łatwiej się rozprowadza – przy fluidzie konieczne jest zastosowanie gąbeczek do makijażu i pędzli, podczas gdy krem CC możemy nałożyć palcami.

To rozwiązanie dla kobiet, które często dokądś się śpieszą i nie chcą poświęcać dużo czasu na mozolne nakładanie fluidu i pudru. Kolejną zaletą kremu CC jest fakt, że jeden produkt doskonale sprawdzi się do każdego odcienia i typu cery. Krem CC jest również idealną bazą pod podkład.

Krem CC do ciała zamiast rajstop w sprayu

Alternatywna dla rajstop w sprayu? Posiadaczki skóry suchej, bardzo suchej i przesuszonej, które chcą aby ich nogi lub całe ciało miały ładniejszy koloryt, mogą sięgnąć po tzw. kremy BB lub CC. Jak działają? Nieco inaczej niż te do pielęgnacji twarzy, ale wspólnym mianownikiem zdecydowanie jest to, że oprócz funkcji pielęgnacyjnych poprawiają także wygląd skóry. Zwykle kremy CC do ciała spełniają także funkcje: balsamu nawilżającego lub odżywczego, kremu ujędrniającego lub poprawiającego mikrokrążenie w skórze oraz kolorowania ciała dzięki pigmentom. Większość kremów CC wzbogacona jest także o drobiny, które optycznie wygładzają skórę dzięki czemu wygląda zdrowiej i bardziej atrakcyjnie.

Oprócz tego kremy CC często są bogatsze w pielęgnacyjne składniki aktywne, niż zwykłe balsamy. Zawierają humektanty, takie jak kwas hialuronowy, antyoksydanty, jak witamina C, odżywcze emolienty i witaminę E o działaniu wygładzającym. A także naturalne odżywcze oleje. Mają dość lekką, nie pozostawiającą uczucia lepkości konsystencję i nadają ciału delikatny blask. Poprawiają koloryt dzięki zawartości pigmentów oraz rozświetlających drobinek. Można je nakładać na całe ciało lub na fragmenty, które się chce eksponować, jak nogi, ramiona, szyja, dekolt.

Zalety kremów CC

Co dają kremy CC? Przede wszystkim działają na rzecz wyrównania kolorytu cery na trzy sposoby. Po pierwsze chronią przed promieniowaniem słonecznym, bo zawierają filtry (od SPF 15 do SPF 50+). Po drugie zawierają pakiet składników lub specjalnie stworzone formuły, które zmniejszają, rozjaśniają i niwelują widoczność obecnych na skórze przebarwień. A po trzecie korygują skórę błyskawicznie. Jak filtry z Instagrama, co jest zasługą zawartości kolorowych pigmentów. Część kremów CC wykazuje krycie niemal makijażowe, porównywalne z podkładem. A inne są bardziej jak pielęgnacyjna, przygotowująca do przyjęcia podkładu baza. Kremy CC poleca się też przy zmęczonej skórze o szarym kolorycie.

RADA EKSPERTA

Krem CC najprawdopodobniej nie sprawdzi się w przypadku ciężkich stanów trądziku, nie zakryje silnych przebarwień i blizn. Nie będzie to również dobry wybór dla cer bardzo tłustych. Szukając odpowiedni odcień kremu CC, warto sięgnąć po ton jaśniejszy od cery, gdyż kremy CC lubią na skórze ciemnieć. Warto przetestować produkty kilku firm. W każdej marce formuła i wykończenie takiego kremu może być nieco inna - dawać efekt bardziej matowy, półmat lub bardziej rozświetlający. Dostosujmy ją do własnego rodzaju cery i naszych potrzeb

- dodaje makijażystka, Bogusia Szubiakiewicz.

Krem CC a krem BB - czym się różnią?

Kremy BB zrobiły „karierę” światową choć wypromowały je kilka lat temu Koreanki. Czym jest krem BB? Blemish Balm (lub jak niektórzy twierdzą Beauty Balm) został stworzony nie w Azji lecz w Niemczech, przez lekarzy dermatologów i medycyny estetycznej jako sposób na maskowanie skóry po inwazyjnych zabiegach z użyciem lasera czy kwasów. Jego zadanie miało opierać się na dwóch podstawowych filarach: ochrony nagiej, pozbawionej zewnętrznej warstwy naskórka skóry przed promieniowaniem UV oraz maskowania jej kolorytu, jak robią podkłady. A przy tym miały być one lżejsze niż znane do tamtej pory podkłady.

I rzeczywiście wiele osób chwali kremy BB właśnie za lekkość, niezapychanie porów i bardziej naturalny wygląd skóry niż ten po zastosowaniu podkładu. Ilość możliwości jakie zapewniają kremy BB na nawilżaniu, zabezpieczaniu przed promieniowaniem i malowaniu skóry się nie kończy. Natomiast są to zwykle bardziej nowoczesne wersje kosmetyku, o którym dawniej się mówiło krem koloryzujący. Wiele osób sięga po nie zamiast podkładu i bardzo chwali sobie efekt, jaki dają.

Natomiast CC jest następcą kremów BB, który idzie o krok dalej. CC oznacza Color Correcting, czyli poprawę kolorytu, która nie ogranicza się do samego wyrównania cery pigmentami. Zwykle, choć nie zawsze, kremy CC zawierają: wyższą ochronę przeciwsłoneczną, kolorowe pigmenty maskujące pewne niedoskonałości, specjalne formuły pielęgnacyjne nastawione na głębsze wyrównanie kolorytu – nie tylko z zewnątrz. Można więc o nich powiedzieć, że w porównaniu z kremami BB są bardziej wyspecjalizowane w pielęgnacji skóry i naprawy jej kolorytu.

RADA EKSPERTA

Kremy CC podobnie jak BB, to połączenie kremu pielęgnującego i podkładu. W przypadku CC w składzie jest również korektor, dzięki któremu świetnie koryguje niedoskonałości cery takie jak naczynka, lekkie przebarwienia, szarą ziemistość skóry, lekkie formy trądziku. Krem CC jest to „zdrowa” wersja fluidu z pielęgnacją, ochroną przeciwsłoneczną SPF i nie zapychającą porów formułą. Uwielbiają je kobiety i dziewczyny, które preferują naturalny, rozświetlony i wygładzony wygląd cery - tak zwany „makeup no makeup”. Kiedy krem CC dobrze dobrany do koloru i rodzaju cery, wygląda bardzo naturalnie, więc polecam go też mężczyznom

Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB uwierzcie, że gramatura ziarnka groszku w zupełności wystarczy i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie ciężkiej warstwy krycia.

Czytaj dalej...

Nawet kobiety o cerze dojrzałej mogą wypróbować jego właściwości, ponieważ lekki krem BB zapewnia promienny wygląd i młodzieńczy blask skórze, co jest często pożądanym efektem a nawet najlepszy podkład może go nie zagwarantować.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz, by krem pozostał na Twojej twarzy na dłużej, lub jeśli masz cerę tłustą, możesz nadać jej dodatkowego, silniejszego matu i na zakończenie nanieść na krem BB warstwę pudru transparentnego.

Czytaj dalej...

Krem już po pierwszym włożeniu do niego Twoich palców zmienia swoje właściwości składniki aktywne z każdym kolejnym razem działają coraz mniej skutecznie , zanieczyszcza się, a co za tym idzie krem przestaje działać tak jak powinien.

Czytaj dalej...

How To Use It For instant, lightweight coverage, apply Garnier s SkinActive Miracle Skin Perfector BB Cream to a cleansed and moisturized complexion using the tips of your fingers or your beauty blending sponge prior to sun exposure.

Czytaj dalej...