Jak naturalnie rozjaśnić włosy - Proste i Skuteczne Metody

Jak rozjaśnić włosy w domu? Najważniejsze wskazówki

Rozjaśnianie włosów w domu z pewnością stanowi nie lada wyzwanie, a jednocześnie jest doskonałą alternatywą dla profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Przede wszystkim jest to duża oszczędność pieniędzy, a także czasu, ponieważ zdarza się, że na wizytę w wybranym salonie fryzjerskim musimy czekać kilka długich tygodni. Żeby jednak efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami, należy odpowiednio przygotować się do całego procesu. Poniższe wskazówki sprawdzą się nie tylko w przypadku typowego rozjaśniania, ale też wówczas, kiedy planujemy jakąkolwiek koloryzację przeprowadzaną w domowych warunkach.

Farbowanie włosów może być zarówno świetnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu, jak i na przeprowadzenie diametralnej metamorfozy. Przy pomocy rozjaśniania naturalne blondynki mogą uzyskać nieco inny, bardziej pożądany odcień, z kolei brunetki i szatynki osiągnąć spektakularny efekt, który może całkowicie odmienić wygląd.

Dlatego też przed przystąpieniem do procesu koloryzacji warto się upewnić, że nasz wymarzony kolor jest rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. L'Oréal Paris udostępnia na swojej stronie narzędzie Virtual Try On, które umożliwia szybkie i proste sprawdzenie, czy dany wariant faktycznie zapewni nam efekt, jakiego oczekujemy. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, a później przesłać zdjęcie lub skorzystać z obrazu przekazywanego na żywo. Narzędzie pokaże nam, jak wyglądalibyśmy w nowym kolorze.. Tym samym wybór najlepszej farby czy też podjęcie decyzji o rozjaśnieniu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Najlepszy sposób na naturalne rozjaśnianie włosów? Po prostu korzystaj ze słońca!

Okazuje się, że najlepszy sposób na naturalne rozjaśnianie włosów jest dostępny dla każdego – wystarczy skorzystać ze słońca! Promienie słoneczne od wieków były sekretem pięknie rozjaśnionych włosów, a dzisiaj, gdy coraz więcej osób poszukuje naturalnych metod pielęgnacji, słońce powraca do łask. Jak zatem wykorzystać jego moc, by cieszyć się jaśniejszymi, zdrowszymi włosami?

Przed wystawieniem włosów na słońce, upewnij się, że są one zdrowe i odpowiednio nawilżone. Włosy suche i zniszczone mogą bowiem jeszcze bardziej ucierpieć pod wpływem promieni UV. Używaj nawilżających szamponów i odżywek, a raz w tygodniu stosuj głęboko nawilżającą maskę.

Aby zwiększyć efekt rozjaśniania, możesz użyć też naturalnych wspomagaczy. Sok z cytryny, napar z rumianku, miód czy ocet jabłkowy to tylko niektóre z produktów, które mogą przyspieszyć proces rozjaśniania. Wystarczy nałożyć je na włosy przed wyjściem na słońce.

Korzyści z rozjaśniania włosów słońcem

  • Naturalny wygląd: Promienie słoneczne tworzą delikatne, nierównomierne pasemka, które wyglądają znacznie bardziej naturalnie niż te uzyskane w salonie fryzjerskim.
  • Bez chemii: Unikasz szkodliwych chemikaliów, które mogą uszkadzać strukturę włosa i powodować podrażnienia skóry głowy.
  • Zdrowie i blask: Włosy rozjaśniane słońcem są zwykle bardziej zdrowe i lśniące, ponieważ cały proces jest łagodniejszy niż chemiczne metody.

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Na samym wstępie warto uświadomić sobie, na czym konkretnie polega proces rozjaśniania i dlaczego w związku z tym trzeba się do niego należycie przygotować. Budowa włosa w dużej mierze przypomina szyszkę – do jego kory, w różnym stopniu odchylenia, przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i bardziej lśniące. Wraz z zastosowaniem rozjaśniacza łuski zostają znacznie rozchylone, żeby możliwe było wymycie naturalnego pigmentu. Innymi słowy: delikatna bariera ochronna włosów zostaje naruszona, tak by składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogły wniknąć do środka i zniszczyć barwnik.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu (oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy). Te zmiany tonów wynikają z faktu, że stopniowo usuwane są pigmenty tkwiące w naszych włosach.

Wobec tego każde rozjaśnianie, nawet ostrożne i opierające się jedynie na delikatnej zmianie odcienia, to dla włosów duże obciążenie. Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czym rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

Kilka sprawdzonych i wartych uwagi metod na domowe rozjaśnienie włosów:

1. Cytryna i rozjaśnianie włosów – jak to zrobić?

Cytryna jest naturalnym środkiem rozjaśniającym, dzięki zawartości kwasu cytrynowego, który otwiera łuski włosa i pozwala na lepsze wnikanie promieni słonecznych. Aby rozjaśnić włosy cytryną, wyciśnij sok z kilku cytryn i rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1. Następnie spryskaj miksturą suche włosy i wyjdź na słońce na około godzinę, co pomoże w naturalnym procesie rozjaśniania. Po upływie tego czasu dokładnie spłucz włosy i nałóż nawilżającą odżywkę, ponieważ sok z cytryny może wysuszać włosy.

2. Jak rozjaśnić włosy w domu rumiankiem?

3. Jak naturalnie rozjaśnić włosy miodem?

Miód ma naturalne właściwości rozjaśniające dzięki zawartości enzymów produkujących niewielkie ilości nadtlenku wodoru. Aby rozjaśnić włosy miodem, wymieszaj go z ciepłą wodą lub odżywką i nałóż na wilgotne włosy. Przykryj głowę czepkiem i pozostaw na kilka godzin lub na całą noc, aby miód mógł działać na włosy. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą i zastosuj odżywkę, co pozwoli na uzyskanie jaśniejszych, miękkich i nawilżonych włosów.

4. Ocet winny – jak wykorzystać jego właściwości rozjaśniające na włosach?

Ocet winny, szczególnie jabłkowy, jest znany z właściwości rozjaśniających i poprawiających blask włosów. Aby go użyć, rozcieńcz ocet z wodą w proporcji 1:6 i używaj tej mieszanki jako płukanki po umyciu włosów szamponem. Pozostaw płukankę na włosach na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą. Systematyczne stosowanie octu jabłkowego pomoże stopniowo rozjaśnić włosy i nadać im zdrowy, lśniący wygląd.

5. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – jak się za to zabrać?

Woda utleniona jest skutecznym środkiem rozjaśniającym, jednak wymaga ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia włosów. Aby rozjaśnić włosy wodą utlenioną, przygotuj roztwór rozcieńczając wodę utlenioną (3%) z wodą w proporcji 1:1. Spryskaj mieszanką suche włosy, a następnie pozostaw na 15-30 minut, kontrolując proces rozjaśniania. Po uzyskaniu pożądanego efektu, dokładnie spłucz włosy chłodną wodą i nałóż głęboko nawilżającą maskę, aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia i utrzymać zdrową strukturę włosów.

Naturalne rozjaśnianie włosów – jak to zrobić?

Rozjaśnione włosy wyglądają, jak muśnięte słońcem. Jasny odcień pięknie podkreśla niebieskie oraz zielone oczy. Mało tego, dodaje blasku i świeżości, bo rozświetla buzię. To najpopularniejszy wybór jeśli chodzi o koloryzacje.

Chemiczne rozjaśnianie włosów daje najlepsze rezultaty jednak nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może spowodować wiele szkód, bo potem kosmyki mogą się puszyć, a nawet stać się suche i łamliwe. Co więcej to inwazyjne rozwiązanie, które pozostanie z nami na kilka miesięcy. Wykonuj takie rozjaśnianie tylko i wyłącznie u doświadczonego fryzjera, który wie jak to zrobić! Domowe sposoby są dużo tańsze, do tego zdecydowanie bezpieczniejsze.

Nie można zapominać, że o rozjaśnione włosy trzeba dbać inaczej staną się suche, pozbawione blasku, a odcień niekiedy brzydko zżółknie.

W codziennej pielęgnacji powinny pojawić się odżywcze olejki – jojoba, macadamia, z pestek winogron lub z awokado. Metoda olejowania doskonale sprawdza się, bo mocno odżywia. Jak wygląda taki zabieg? Wcierasz w kosmyki wybrany produkt, pozostawiasz na kilka godzin, a nawet i na całą noc.

Potem dokładnie spłukujesz resztki oleju – to wszystko! W drogeriach znajdziesz także specjalistyczne preparaty przeznaczone do włosów rozjaśnianych, dzięki nim zachowasz piękny kolor, a co najważniejsze zdrowy wygląd kosmyków.


Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet - wyglądają elegancko i efektownie, ale też schludnie w przeciwieństwie do krnąbrnych fal i loków, które kręcą się często w sposób nieprzewidywalny i w najmniej odpowiednim momencie wymykają się spod kontroli.

Czytaj dalej...

Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci wydania pieniędzy na produkt, który nie działa, zawsze przed zakupem kremu pod oczu zrób dokładny research na temat składników aktywnych, które znajdują się w produkcie.

Czytaj dalej...

Nie dmuchaj suszarką na wszystkie strony i nie wzburzaj włosów, ale susz od góry do dołu, posuwistymi ruchami zgodnie z układem łusek włosa , a jednocześnie drugą ręką czesz włosy grzebieniem lub szczotką, naciągając je w dół.

Czytaj dalej...

Dzięki składnikom aktywnym zawartym w formule skutecznie redukuje oznaki zmęczenia takie jak cienie pod oczami czy worki pod oczami , poprawia elastyczność skóry wokół oczu i wzmacnia działanie bariery hydrolipidowej, co przyczynia się do wyższej odporności skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Czytaj dalej...