Jak naturalnie wyprostować włosy - Skuteczne metody i porady

9 domowych sposobów na gładkie i proste włosy, bez używania prostownicy

Czy proste włosy jak z reklamy szamponu są możliwe do uzyskania w warunkach domowych? I to bez prostownicy, która niszczy strukturę włosa? Oczywiście! Dowiedz się, jak wyprostować włosy bez prostownicy i poznaj domowe sposoby na proste włosy!

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet - wyglądają elegancko i efektownie, ale też schludnie – w przeciwieństwie do krnąbrnych fal i loków, które kręcą się często w sposób nieprzewidywalny i w najmniej odpowiednim momencie wymykają się spod kontroli.

Większość pań nie chce też jednak niepotrzebnie osłabiać włosów prostownicą.

Spis treści

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Użyj ochronnych kosmetyków

Przed prostowaniem przy pomocy prostownicy, możesz użyć kosmetyków, które pozwolą Ci uzyskać efekt idealnie prostych włosów i ochronią je przed niszczącym działaniem wysokiej temperatury. Na rynku jest ich duży wybór, musisz zdecydować co posłuży Ci najlepiej. Na Twoich włosach może dobrze sprawdzić się silikonowe serum albo specjalistyczne kosmetyki termoochronne. Zadbaj o ochronę zwłaszcza wtedy, gdy Twoje są zniszczone.

Trik: Produkty prostujące możesz nałożyć już w trakcie suszenia włosów. Pamiętaj, żeby unikać prostowania tuż po nałożeniu kosmetyku ochronnego, ponieważ włosy będą jeszcze lekko wilgotne. Poczekaj chwilę na wchłonięcie kosmetyku, lub użyj suszarki.

Ochronne kosmetyki przydatne przy prostowaniu włosów:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Naturalne i łatwe metody, które sprawdzisz w domu

Proste włosy to wybór wielu kobiet, które pragną klasycznego i eleganckiego wyglądu. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyprostować włosy bez prostownicy? Jeśli nie, jest wiele powodów, dla których warto to rozważyć.

Na początku, prostowanie bez prostownicy jest zdecydowanie łagodniejsze dla naszych włosów. Urządzenia tego typu, nawet te z technologią jonizacji czy keratynową powłoką, mogą wysuszać włosy i prowadzić do ich uszkodzenia. Bez prostownicy, możemy uzyskać gładkie, proste włosy, jednocześnie minimalizując ryzyko uszkodzeń.

Poza tym niektóre metody prostowania włosów bez prostownicy mogą być również mniej czasochłonne. Nie wymagają stałego monitorowania temperatury ani niezliczonych powtórzeń na tej samej sekcji włosów.

Co więcej, nie zawsze mamy prostownicę pod ręką. Możliwość prostowania włosów bez prostownicy jest więc nie tylko zdrowsza, ale również bardziej praktyczna, szczególnie podczas podróży.

Prostowanie włosów bez prostownicy pozwala również na eksperymentowanie z różnymi metodami i produktami, co pozwala na znalezienie tych, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia i rodzaju włosów.

Zatem zaczynamy! Z tego artykułu dowiesz się, jak wyprostować włosy bez prostownicy, a także poznasz różne techniki i produkty, które pomogą Ci uzyskać proste i zdrowe włosy.

Jak prostować włosy? Trzy złote zasady

  1. Włosy muszą być suche. Ale tak naprawdę suche, nie podsuszone. Po pierwsze prostowanie wilgotnych włosów nie jest dla nich dobre, a po drugie to po prostu bez sensu. Trzeba dobrze wysuszyć włosy, gdyż jest to podstawą sukcesu. Jeśli nie masz cierpliwości na poranne suszenie, to umyj włosy na noc, upnij je w luźny kok. Jeśli rano i tak je wyprostujesz, to nie musisz się martwić o to, że się pogniotą.
  2. Termoochrona. Spryskaj włosy kosmetykiem termoochronnym, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. A jeśli prostujesz włosy codziennie, to tym bardziej taki produkt powinien znaleźć się w Twojej łazience.
  3. Podziel włosy na sekcje. Prostowanie wielkich partii włosów po prostu mija się z celem. Efekt nie jest zadowalający, no i jest to męczące. Małe sekcje szybko są gładkie i idealne proste. No i całości nie zaburzy jakaś jedna niechciana falka.

Jak same widzicie, nie jest to coś odkrywczego. Jednak mam wrażenie, że wiele Pań zapomnina o tych prostych zasadach. Co do wyboru prostownicy, to na pewno warto przerzucić się na fryzjerski sprzęt profesjonalny. Nie dość, że w takiej prostownicy znajdziesz najnowsze technologie, to jeszcze efekt prostowania jest po prostu szybszy.

Prostowanie włosów bez ciepła — to możliwe!

Poznałaś metodę prostowania włosów przy pomocy folii aluminiowej. Są również inne sposoby prostowania włosów bez prostownicy i suszarki. Oto kilka trików na proste włosy, które możesz wypróbować:

Prostowanie włosów za pomocą opaski: po umyciu włosów, załóż opaskę na głowę. Następnie, biorąc małe sekcje włosów, owijaj je wokół opaski. Pozostaw na noc, a następnego dnia zdejmij opaskę i rozczesz włosy. Zaskoczysz się, jak proste mogą być!

Prostowanie przez wysuszanie na płasko: Po umyciu, rozłóż włosy na płasko na ręczniku i pozostaw do naturalnego wyschnięcia. Gdy są jeszcze wilgotne, można przeczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby włosy się nie puszyły i były proste, ważne jest, aby utrzymać je odpowiednio nawilżone. Używaj odżywek i masek , które nawilżają i wygładzają włosy, pomagając utrzymać je proste i gładkie.

Jak widać, prostowanie włosów bez ciepła jest nie tylko możliwe, ale również łatwe do wykonania w domu. Każda z tych metod jest łagodna dla włosów i pozwala na utrzymanie ich zdrowia, a jednocześnie uzyskanie pożądanych, prostych pasm. Spróbuj jednej z tych metod i zobacz, jak prostowanie włosów bez ciepła może przynieść niesamowite rezultaty!


Prostowanie włosów bez prostownicy pozwala również na eksperymentowanie z różnymi metodami i produktami, co pozwala na znalezienie tych, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia i rodzaju włosów.

Czytaj dalej...

AA LAAB Krem pod oczy nawilżająco-wygładzający zapewni Twojej skórze intensywne nawilżenie uelastycznienie i ujędrnienie skóry redukcję cieni i obrzęków pod oczami spłycenie zmarszczek mimicznych wygładzenie oraz aksamitną miękkość.

Czytaj dalej...

W pełni naturalne metody rozjaśniania wymagają czasu i regularnego stosowania, ale są idealne dla osób poszukujących bezpiecznej alternatywy dla substancji sztucznego pochodzenia, szczególnie tych, które niszczą włosy.

Czytaj dalej...

Należą do nich między innymi olej z pestek malin, olej z pestek winogron, olej migdałowy, olej z orzechów laskowych, olej z krokosza, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej z kiełków pszenicy, olej konopny, olej lniany, olej słonecznikowy, olej z nasion czarnej porzeczki, olej jeżynowy, olej tamanu, olej jojoba i olej rokitnikowy.

Czytaj dalej...