Jak przygotować się do wizyty u ginekologa po depilacji
Kiedy umówić się na pierwszą wizytę u ginekologa?
Pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się po rozpoczęciu miesiączkowania, jednak czasami zachodzi konieczność wcześniejszego skorzystania z porady specjalisty. Wskazaniem do wizyty u ginekologa dziecięcego są m.in. wady budowy anatomicznej narządów płciowych, a także objawy infekcji intymnej i symptomy przedwczesnego dojrzewania. Pierwsza miesiączka pojawia się najczęściej u dziewcząt pomiędzy 12. a 15. rokiem życia.
Dziewczynki i nastolatki, w których rodzinach kobiety regularnie badają się u ginekologa i nie wstydzą się o tym mówić, mają mniejsze opory psychiczne przed pierwszą i kolejnymi wizytami w gabinecie ginekologicznym. W zależności od celu wizyty u ginekologa lekarz udziela porad medycznych, które dotyczą m.in. higieny intymnej oraz wykonuje badania ginekologiczne. Ich zakres dostosowany jest do wieku pacjentki oraz występujących u niej objawów, które mogą wskazywać na chorobę. Do często wykonywanych badań ginekologicznych zaliczamy USG narządu rodnego i dwuręczne badanie ginekologiczne.
Za zgodą rodzica lub opiekuna dziewczyny, która osiągnęła dojrzałość płciową, lekarz ginekolog może udzielić porad dotyczących antykoncepcji przed rozpoczęciem współżycia.
Do momentu ukończenia 18. roku życia rozpoczęcie leczenia odbywa się po uzyskaniu zgody rodzica lub opiekuna prawnego.
O co może zapytać lekarz podczas pierwszej wizyty? Lekarz zapyta m.in.: kiedy wystąpiła pierwsza miesiączka, jakie dolegliwości występują podczas okresu oraz jak przebiega cykl menstruacyjny. Od momentu wystąpienia pierwszej miesiączki, warto prowadzić kalendarzyk cyklu menstruacyjnego oraz notować intensywność krwawienia, a także towarzyszące miesiączce objawy.
Czym depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa?
Odradzamy wykonywanie depilacji intymnej w ostatniej chwili przed wizytą. Skóra potrzebuje czasu na regenerację po zabiegu depilacji, szczególnie gdy wybieramy metody domowe, takie jak golenie maszynką jednorazową. W pośpiechu łatwo o skaleczenia, a także podrażnienia przy mieszkach włosowych . Skaleczenia i krostki mogą dodatkowo zwiększyć dyskomfort związany z badaniem ginekologicznym. Urazy mogą także narazić na zakażenia, a opuchnięcia przyczynić się do odczuć bólowych, pieczenia i swędzenia.
Alternatywą do depilacji mechanicznej jest depilacja za pomocą chemicznych preparatów. Wybierając tę metodę należy pamiętać, że preparaty nie są neutralne zapachowo, a ich woń może być wyczuwalna na skórze przez kilka godzin. Warto wybrać kosmetyk, który będzie nam odpowiadał pod tym kątem lub wykonać zabieg minimum na dzień przed wizytą.
Dla kobiet, które szukają bezinwazyjnych i bezbolesnych metod depilacji intymnej polecamy nowoczesną metodę Super Hair Removal (SHR) . Metoda trwałej depilacji Super Hair Removal nie narusza delikatnej struktury skóry. Zabieg jest szybki i komfortowy dla klienta. SHR bazuje na nowoczesnej technologii IPL . Jak wynika z naszych testów już po pierwszym zabiegu obserwowana jest 30% redukcja niechcianego owłosienia, a pozostałe włosy są cieńsze i jaśniejsze. Zabieg wykonywany jest techniką in Motion, co radykalnie skraca czas depilacji i czyni ją niezwykle łatwą w wykonaniu.
Zobacz także
Depilacja laserowa podczas okresu/miesiączki
Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy zabieg ten można bezpiecznie wykonywać podczas menstruacji. W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej w trakcie miesiączki i podpowiemy, na co zwrócić uwagę, decydując się na zabieg w tym okresie. Czy podczas miesiączki można wykonywać […]
Wizyta u ginekologa a depilacja
Czy depilacja przed wizytą u ginekologa jest wskazana? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. W poniższym artykule spróbujemy rozstrzygnąć tę kwestię.
Regularne wizyty u ginekologa są kluczowe w kwestii dbania o zdrowie. Każda współczesna kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Kontrolne wizyty lekarskie u ginekologa wzbudzają jednak sporo wątpliwości w kwestii przygotowania ciała. Czy miejsca intymne należy wydepilować przed wizytą u tego rodzaju specjalisty? Takie spotkanie samo w sobie może być krępujące, zatem czy owłosienie nie spowoduje jeszcze większego dyskomfortu w gabinecie lekarskim? Warto przemyśleć ten temat indywidualnie na jakiś czas przed wizytą u ginekologa. Depilowanie strefy bikini tuż przed wejściem do gabinetu nie jest bowiem najlepszym pomysłem.