Jak skutecznie ukryć blizny na rękach - Praktyczne porady i triki

Jak wykonać kamuflaż blizn makijażem. Poradnik krok po kroku

1. Nałóż na skórę krem lub balsam: wygładzisz i nawilżysz skórę, która będzie lepiej przygotowana do makijażu. Ułatwi to równomierne rozprowadzenie kosmetyków kolorowych, dla naturalnego efektu.

2. Nanieś na skórę wybrany korektor. Odpowiedni pędzelek, np. płaski i skośnie ścięty, o miękkim włosiu ułatwi Ci precyzyjne nałożenie korektora. Rozetrzyj korektor tak, by nie miał wyraźnych krawędzi: kosmetyk powinien naturalnie stopić się ze skórą.

3. Nałóż cienką warstwę podkładu: możesz ponownie użyć pędzla lub gąbki. Powinien on być w dobrany do odcienia Twojej cery. W przeciwnym razie pokryte nim miejsce na brwi będzie odznaczało się od reszty twarzy.

4. Przypudruj delikatnie brew pudrem transparentnym, aby utrwalić kamuflaż.

5. Pora na makijaż obu brwi! Jeśli Twoja blizna jest spora i wyraźna, najlepiej sięgnij po pomadę. To kosmetyk do makijażu o mocnym kryciu i konsystencji pasty, który doskonale maskuje wszelkie prześwity na łuku brwiowym. Pomada jest plastyczna, trwała i wodoodporna, a ponadto możesz dzięki niej domalować pojedyncze włoski w miejscu ubytków. To kosmetyk, dzieki któremu stworzysz całkiem nowy, precyzyjny kształt swoich brwi. Więcej o tym, jak malować brwi pomadą przeczytasz w artykule na naszym blogu.

Czym smarować bliznę? Krem i maść na blizny

Co stosować na blizny? Czy istnieją w takim razie jakieś skuteczne sposoby, aby usunąć bliznę? Specjaliści zalecają środki z apteki, czyli różnego rodzaju maści na blizny i kremy na blizny, a także plastry, które mają udowodnione medycznie działanie.

Takimi preparatami są preparaty zawierające kolagen. To naturalny składnik skóry, białko występujące w tkance łącznej, które bierze istotny udział w zabliźnianiu się rany – włókna kolagenowe uzupełniają ubytki spowodowane rozcięciem skóry. Co ciekawe, w usuwaniu blizn pomaga również spożywanie kolagenu, który znajduje się np. w galaretkach mięsnych.

Inne skuteczne maści na blizny to preparaty z retinolem, który zwiększa produkcję wspomnianego kolagenu. Działa też masa perłowa, która rozjaśnia i zmiękcza bliznę, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu oraz wyciąg z cebuli, który dzięki zawartości witaminy C wspiera proces regeneracji i namnażanie się nowych komórek w ranie.

Na rynku znaleźć można również żele i plastry z silikonem. Silikon, stosowany na świeżą ranę, przyspiesza jej proces gojenia, dzięki zwiększaniu temperatury, co nasila proces kolagenazy, a także zachowuje prawidłowe nawilżenie rany, co z kolei sprzyja jej prawidłowemu zabliźnianiu.

Nie wiadomo do końca, jak działa silikon na stare blizny, jednak badania pokazują, że regularne stosowanie silikonu zmniejsza jej widoczność, rozmiar i grubość.

Jak usunąć rozstępy

Krem, maść czy zabieg?

Żeby skutecznie zlikwidować rozstępy trzeba wiedzieć w jakim stadium się znajdują. Przy świeżych rozstępach skóra jest czerwona, to tzw. etap zapalny. Żeby zlikwidować rozstępy na tym etapie zwykle wystarcza zastosowanie kremu, maści czy olejku. I to jest zawsze pierwsza linia walki z rozstępami. Kobiety w ciąży używają kremu nawet od pierwszych tygodni. Dzięki temu skóra na brzuchu staje się elastyczna. Może nawet nie dojdzie do powstania czerwonych rozstępów.

Do sposobów, które warto stosować na każdym etapie należy peeling. Zaletą peelingu jest to, że można go stosować samodzielnie, nawet na pośladkach, na brzuchu czy na rękach i nogach. Działa on przez pobudzanie komórek do wytwarzania kolagenu. To właśnie ten składnik jest niezbędny, żeby tkanka nie ulegała rozerwaniu.

Przy białych rozstępach powyższe sposoby nie wystarczą. Niezbędne jest głębokie pobudzenie skóry. Można to zrobić udając się na zabieg dermabrazji, mezoterapii, a nawet laserowego usuwania rozstępów. Jeżeli nie jesteś pewna, który zabieg najlepiej pomoże zlikwidować rozstępy w twoim przypadku, to skonsultuj się z dermatologiem.

Czy rozstępy niwelować masażem?

Jak wspomnieliśmy masaż jest jednym ze sposobów zalecanych na rozstępy u dziecka. Można go stosować również jako pomocniczą terapię po ciąży. Chodzi tu głównie o drenaż limfatyczny. Działanie ma podobne do peelingu. Przez pobudzenie komórek mięśniowych naczyń limfatycznych zwiększa się przepływ limfy. Jego zaburzenie też bywa przyczyną rozstępów. Poza tym dzięki drenażowi skóra staje się lepiej ukrwiona a cały organizm lepiej dotleniony.

Masażu limfatycznego można się nauczyć i wykonywać go w domu. Można też kupić sprzęt lub udać się do specjalisty. Tak czy inaczej warto spróbować tej metody, żeby zlikwidować rozstępy, a przynajmniej zmniejszyć ich widoczność.

Jak usunąć blizny? Profesjonalne i domowe sposoby na blizny

Jak pozbyć się blizn? Nie jest to wcale łatwe zadanie, szczególnie jeśli ślady po ranie na skórze mają już kilka lat. Wyróżnia się jednak sposoby, dzięki którym blizny można usunąć, a przynajmniej spłycić i rozjaśnić je na tyle, że staną się mniej widoczne. Co zrobić, żeby blizny zniknęły? Jak pozbyć się blizn domowymi sposobami, a na które metody usuwania blizn szkoda czasu i pieniędzy?

Spis treści

  1. Co zrobić, żeby blizny zniknęły?
  2. Jak usunąć blizny? Naturalne sposoby na blizny
  3. Czym smarować bliznę? Krem i maść na blizny
  4. Rozjaśnianie blizn peelingiem
  5. Jak pozbyć się starych blizn?
  6. Jak usunąć blizny? Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Usuwanie blizn to temat stary jak świat. Nieestetyczne ślady po ranach zawsze stanowiły problem: wiązały się z kompleksami dotyczącymi wyglądu i zmniejszały komfort życia. Dlatego też zawsze szukano różnych sposobów na usuwanie blizn.

Do dziś znanych jest wiele starych i sprawdzonych domowych sposobów na blizny, które jeśli nie usuwają szpecących śladów całkowicie, to przynajmniej je zmniejszają, rozjaśniają czy wygładzają. Jakie są domowe i niedomowe sposoby na usuwanie blizn?

Zdrowo Odpytani: Dr Pacek: „Pacjentka nagle dostała trądziku”. Przyczyna? Bardzo prozaiczna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Być może dlatego u Pań po cięciach cesarskich blizny tak często są zaburzone, bo w zasadzie od razu następuje powrót do pełnej aktywności i dźwigania noszenie malucha często kilka godzin dziennie jest wielkim obciążeniem.

Czytaj dalej...

Druga myśl jest zgoła odmienna od tej pierwszej, ponieważ wielu osobom zależy na tym, aby w jakiś sposób zamaskować nieraz duże i widoczne wypryski, których się wstydzimy i nieraz mogą obniżać nasze poczucie pewności siebie.

Czytaj dalej...

Jej formuła oparta jest na zawartości 10 siarki, kwasie glikolowym i niacynamidzie, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie w obrębie niedoskonałości, delikatnie jąwysusza, redukuje jej rozmiar i koi skórę.

Czytaj dalej...

Pryszcze jest to potoczne określenie na zmiany o charakterze zapalnym, ropne krosty są objawem trądziku pospolitego, ale zdarza się, że wyskakują nawet na skórze, która na co dzień nie sprawia problemów, najczęściej mieszanej.

Czytaj dalej...