Jak skutecznie ukryć blizny na rękach - Praktyczne porady i triki

Jak wykonać kamuflaż blizn makijażem. Poradnik krok po kroku

1. Nałóż na skórę krem lub balsam: wygładzisz i nawilżysz skórę, która będzie lepiej przygotowana do makijażu. Ułatwi to równomierne rozprowadzenie kosmetyków kolorowych, dla naturalnego efektu.

2. Nanieś na skórę wybrany korektor. Odpowiedni pędzelek, np. płaski i skośnie ścięty, o miękkim włosiu ułatwi Ci precyzyjne nałożenie korektora. Rozetrzyj korektor tak, by nie miał wyraźnych krawędzi: kosmetyk powinien naturalnie stopić się ze skórą.

3. Nałóż cienką warstwę podkładu: możesz ponownie użyć pędzla lub gąbki. Powinien on być w dobrany do odcienia Twojej cery. W przeciwnym razie pokryte nim miejsce na brwi będzie odznaczało się od reszty twarzy.

4. Przypudruj delikatnie brew pudrem transparentnym, aby utrwalić kamuflaż.

5. Pora na makijaż obu brwi! Jeśli Twoja blizna jest spora i wyraźna, najlepiej sięgnij po pomadę. To kosmetyk do makijażu o mocnym kryciu i konsystencji pasty, który doskonale maskuje wszelkie prześwity na łuku brwiowym. Pomada jest plastyczna, trwała i wodoodporna, a ponadto możesz dzięki niej domalować pojedyncze włoski w miejscu ubytków. To kosmetyk, dzieki któremu stworzysz całkiem nowy, precyzyjny kształt swoich brwi. Więcej o tym, jak malować brwi pomadą przeczytasz w artykule na naszym blogu.

Jak usunąć blizny? Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Z jakich zabiegów można skorzystać, aby pozbyć się niechcianego i nieestetycznego śladu po ranie? W leczeniu blizn potrądzikowych czy poospowych pomogą też zastrzyki z kwasu hialuronowego, które uzupełniają luki w tkance, czy zastrzyki z tłuszczu pobranego z ciała pacjenta. Na blizny przerostowe lub keloidowe stosuje się też zastrzyki z kortykosteroidów. Roztwór kortykosteroidu wstrzykiwany bezpośrednio w bliznę, powoduje zerwanie wiązań między włóknami kolagenu i zmniejsza ilość tkanki bliznowatej pod skórą.

Oprócz peelingów i zastrzyków wiele osób z bliznami decyduje się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej, Mowa tu np. o mikroigłowaniu, które polega na nakłuwaniu miejsca blizny drobniutkimi igłami. Nakłucia powodują niewielkie zranienia, które organizm zaczyna zabliźniać i regenerować, stymulując produkcję kolagenu.

Na tej samej zasadzie działa terapia laserem – promień uszkadza skórę w miejscu blizny zmuszając ją do ponownego zabliźniania się.

Niektóre zabiegi laserem usuwają górną warstwę skóry, co zmniejsza widoczność blizn, podobnie jak mikrodermabrazja. To zabieg, w czasie którego blizna zostaje „ścięta”, przez co jest cieńsza i jaśniejsza.

Inną metodą jest mezoterapia igłowa, w trakcie której w bliznę wystrzykuje się substancje pobudzających regenerację tkanek i produkcję włókien kolagenowych.

Blizny zanikowe

To blizny pozostawione przez ospę wietrzną lub trądzik. Mają wygląd dziur w skórze, ponieważ powstają na skutek zaniku tkanki w miejscu po wyprysku wywołany ospą czy trądzikiem. Często są ciemniejsze niż reszta skóry.

Blizny przerosłe

Są częstym etapem gojenia się rany po urazie czy operacyjnej. Pojawiają się na skutek skutkiem nieprawidłowego odkładania się włókien kolagenowych. Blizny przerosłe są ciemne i grube, ale nie rosną poza obszarem rany. Zmniejszają się z biegiem czasu, a nawet cofają.

DIY - domowy specyfik na blizny

Czy można pozbyć się blizn domowymi sposobami? Z pewnością na niewielkie i płytkie blizny podziałają kremy oraz kosmetyki DIY, które zawierają składniki wspomagające gojenie się skóry. Jednym z popularnych kosmetyków regenerujących naskórek jest mikstura skomponowana z olejków oraz miodu. Zrobisz ją w łatwy sposób: po prostu zmieszaj ze sobą 3-4 krople olejku lawendowego, 50 ml oleju kokosowego, 50 ml oleju arganowego oraz 10 ml (łyżka stołowa) miodu.

Olej kokosowy ma działanie odżywcze, antyseptyczne i antybakteryjne. Olej arganowy jest znany ze swoich właściwości rewitalizujących. Wspiera odnową naskórka i dostarcza jej cennych kwasów omega-3 i omega-6, które mają działanie nawilżające, przeciwzapalne i odmładzające. Podobne działanie wykazuje także miód, który silnie regeneruje i zapobiega tworzeniu się stanów zapalnych. Natomiast olejek lawendowy zawiera witaminę C, szereg cennych kwasów organicznych, związki soli mineralnych i garbniki. Intensyfikuje procesy naprawcze naskórka i wspiera w przypadku wielu problemów skórnych. Aby olejki dobrze się ze sobą połączyły, możesz je delikatnie ogrzać przed wymieszaniem. Pamiętaj, aby bliznę na brwi smarować wystudzoną mieszanką. Stosuj ją codziennie, a po kilku tygodniach blizna na brwi wyraźnie się zmniejszy!

Jak usunąć blizny? Profesjonalne i domowe sposoby na blizny

Jak pozbyć się blizn? Nie jest to wcale łatwe zadanie, szczególnie jeśli ślady po ranie na skórze mają już kilka lat. Wyróżnia się jednak sposoby, dzięki którym blizny można usunąć, a przynajmniej spłycić i rozjaśnić je na tyle, że staną się mniej widoczne. Co zrobić, żeby blizny zniknęły? Jak pozbyć się blizn domowymi sposobami, a na które metody usuwania blizn szkoda czasu i pieniędzy?

Spis treści

  1. Co zrobić, żeby blizny zniknęły?
  2. Jak usunąć blizny? Naturalne sposoby na blizny
  3. Czym smarować bliznę? Krem i maść na blizny
  4. Rozjaśnianie blizn peelingiem
  5. Jak pozbyć się starych blizn?
  6. Jak usunąć blizny? Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Usuwanie blizn to temat stary jak świat. Nieestetyczne ślady po ranach zawsze stanowiły problem: wiązały się z kompleksami dotyczącymi wyglądu i zmniejszały komfort życia. Dlatego też zawsze szukano różnych sposobów na usuwanie blizn.

Do dziś znanych jest wiele starych i sprawdzonych domowych sposobów na blizny, które jeśli nie usuwają szpecących śladów całkowicie, to przynajmniej je zmniejszają, rozjaśniają czy wygładzają. Jakie są domowe i niedomowe sposoby na usuwanie blizn?

Zdrowo Odpytani: Dr Pacek: „Pacjentka nagle dostała trądziku”. Przyczyna? Bardzo prozaiczna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najbardziej jednoznacznym źródłem historycznym, który pomaga nam w wyjaśnieniu obecności blizn na Obrazie Jasnogórskim i twarzy Matki Bożej jest relacja wybitnego pisarza i kronikarza staropolskiego Jana Długosza 1415-1480 , kanonika krakowskiego i wychowawcy synów króla Kazimierza Jagiellończyka.

Czytaj dalej...

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Najpewniejsze źródła, takie jak zapiski Jana Długosza, potwierdzają, że obraz Czarnej Madonny znalazł swoje stałe miejsce na Jasnej Górze około 1384 roku, dwa lata po założeniu klasztoru przez księcia Władysława Opolczyka.

Czytaj dalej...

Wydarzenie jest w pełni charytatywne, a wszystkie środki które podczas niego zbierzemy trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Lepsze Dziś, działającego i pomagającego potrzebującym w Kamiennej Górze już od 5 lat informują organizatorzy.

Czytaj dalej...