Jak skutecznie ukryć pryszcze na twarzy - Poradnik i Triki
Krok 2 - makijaż dla cery trądzikowej
Drugim ważnym etapem przygotowywania makijażu dla cery trądzikowej jest użycie korektora o właściwościach rozświetlających, który nakładamy pod oczy i rozcieramy pędzelkiem do cienia bazowego. Dzięki drobinkom odbijającym światło zawartym w korektorze skóra pod oczami wygląda na zdrowszą i bardziej wypoczętą.
Pojedyncze pryszcze i inne niedoskonałości zatuszujemy przy użyciu kamuflaża. Ten kosmetyk ma ciężką konsystencję, przez co jego właściwości są bardzo silnie kryjące, dlatego należy umiejętnie go stosować - w przeciwnym razie zafundujemy sobie efekt maski. Odrobinę produktu należy nabierać pędzlem do podkładu na sam jego czubek. Niedoskonałości zakrywamy muśnięciem końcówki pędzla, po czym upewnij się, że ewentualny nadmiar kosmetyku został dokładnie roztarty.
Rany na twarzy po wyciskaniu – krem & skład
Składniki aktywne kremu na rany na twarzy po wyciskaniu nie tylko muszą wykazywać działanie gojące, ale też ochronne, regeneracyjne i odżywcze:
Sok z liści aloesu – regeneracyjny gigant! Przyspiesza gojenie ran, wyprysków przez swoje działanie łagodzące, ściągające i przeciwzapalne. Działa lekko bakteriobójczo. Nawilża skórę, wygładza ją i ujędrnia. To kropla w morzu jego zalet – o aloesie można książki pisać!
Ekstrakt z morwy białej – silny antyoksydant, odgrywający ważną rolę w procesach zapalnych. Łagodzi podrażnienia, nawilża skórę, poprawia jej elastyczność. Pięknie rozjaśnia przebarwienia powstałe na skórze.
Kwiat hibiskusa – przez wysoką zawartość witaminy C rewelacyjnie goi, zmniejsza zaczerwienienia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Znajduje zastosowanie w kosmetykach odmładzających i ujędrniających. Sama herbata z hibiskusa działa odmładzająco, polecamy!
Ekstrakt z ogórka – zmniejsza podrażnienia, łagodzi i świetnie rozjaśnia skórę. Sprawdza się przy skórze skłonnej do zaczerwienień, wrażliwej i delikatnej. Wybiela przebarwienia potrądzikowe jak mało kto!
Oliwa z oliwek, olej jojoba – oprócz naturalnego natłuszczania, regeneracji i odżywienia skóry oba oleje wykazują działanie przeciwzapalne! Uspokajają podrażnioną skórę, przyspieszają gojenie, zmniejszają widoczność odstających, suchych skórek przy gojących się zmianach. Świetne oleje, podstawa pielęgnacji skóry problemowej!
Rany na twarzy po wyciskaniu efekty
Makijaż dla cery trądzikowej. Jak zatuszować trądzik makijażem?
Makijaż dla cery trądzikowej ma za zadanie ukryć niedoskonałości cery. Dobór odpowiednich kosmetyków i wiedza na temat poprawnego sposobu ich nakładania to klucz do pięknego, zdrowego wyglądu bez efektu maski. Jak zatuszować trądzik makijażem? Przedstawiamy poradnik, jak krok po kroku wykonać taki make up!
Spis treści
Makijaż dla cery trądzikowej to idealny sposób na zatuszowanie niedoskonałości. Odpowiednio dobrane kosmetyki nałożone we właściwy sposób pozwolą ukryć pryszcze i zaskórniki. Niestety, wiele kobiet, chcąc ukryć trądzik, stosuje ciężkie podkłady i pudry, przez co tworzy się widoczny efekt maski, którego można uniknąć!
Krok 4 - makijaż dla cery trądzikowej
Dziewczęta i kobiety o cerze trądzikowej powinny zapomnieć o ciężkich podkładach i pudrach, które zatykają pory i mogą powodować powstawanie nowych wyprysków. Najlepiej używać pudru prasowanego - nakładamy go przy użyciu dużego, miękkiego pędzla. Przyciskając go do kosmetyku zależy zwrócić uwagę, by puder dokładnie pokrył całą powierzchnię włosków. Produkt wprowadzamy punktowo w twarz, przyciskając pędzel do skóry, ale nie rozcierając go, by zapewnić sobie idealne krycie. Okolice wokół oczu dodatkowo omiatamy od skroni do nosa.
Jeśli chcemy podkreślić kości policzkowe różem lub bronzerem należy używać produktów matowych, bez drobinek rozświetlających. Zastosowanie błyszczących kosmetyków sprawi, że podkreślimy to, co chciałybyśmy ukryć.
Kontrowersyjne metody - parówka i solanka
SŁONA KĄPIEL TWARZY
1. Przygotuj roztwór soli
Kolejnym sposobem na wysuszenie pryszczy jest mikstura do twarzy z solą morską.
Można ją stosować jak maseczkę albo aplikować miejscowo na strefy występowania wykwitów.
Zagotuj trochę wody. Kiedy nieco ostygnie, przelej 3 łyżeczki do miski i dodaj jedną łyżeczkę soli morskiej. Mieszaj, dopóki sól się nie rozpuści.
Użyj soli morskiej, a nie jodowanej lub oczyszczonej. Sól morska lepiej nadaje się do pielęgnacji skóry.
Możesz zrobić większą ilość solanki, zwiększając proporcjonalnie ilość wody i soli.
2. Nanieś go na skórę
Gdy sól się rozpuści, możesz zaaplikować miksturę na twarz.
Delikatnie nabieraj płynu w dłoń i wcieraj go w skórę twarzy. Postaraj się, żeby roztwór nie dostał się do oczu, bo spowoduje pieczenie.
Pozostaw na twarzy przez 10 minut.
Nie pozwól, żeby sól pozostała na skórze ponad ustalone 10 minut, bo nadmiernie ją wysuszy.
Jeśli chcesz, możesz stosować roztwór punktowo. Zanurz patyczek kosmetyczny w roztworze i nanieś go na pryszcze, które chcesz wysuszyć.
3 Umyj twarz
Po 10 minutach opłucz twarz ciepłą wodą. Postaraj się nie zachlapać przy tym oczu.
Gdy pozostałości soli zostaną spłukane, osusz skórę miękkim ręczniczkiem.
4 Czas na nawilżanie
Po umyciu i osuszeniu twarzy koniecznie należy ją nawilżyć, żeby zapobiec nadmiernemu przesuszeniu. Wybieraj zawsze niekomedogenne kosmetyki nawilżające.
Nie nadużywaj metody z solą morską.
Raz czy dwa razy dziennie wystarczy, żeby kuracja odniosła skutek.
Jeśli będziesz to robić częściej, za bardzo odwodnisz skórę, a to się skończy podrażnieniem i kolejnymi problemami.