Wszystko o Keratynie do Przedłużania Włosów - Przewodnik dla Początkujących
Zestaw do keratynowego prostowania włosów Kativa
Wygładzenie i nabłyszczenie włosów zapewnia także zestaw do keratynowego prostowania Kativa. Jak twierdzi producent, efekty utrzymują się do ok. 2 miesięcy. W skład zestawu wchodzą jednorazowe produkty do wykonania zabiegu – saszetka z szamponem przygotowującym, maska keratynowa do zabiegu, saszetka z szamponem wygładzającym i saszetka z odżywką. Trzeba jednak zachować ostrożność – jak podkreślają niektóre Wizażanki, w wyniku zabiegu włosy blond mogą nieco zżółknąć.
(…) Samo nakładanie w pojedynkę to wyzwanie – szczególnie etap nakładania maski i prostowania włosów, żeby keratyna wniknęła we włosy. Tak więc polecam pomoc koleżanki podczas prostowania. Ale sam efekt końcowy mega WOW! Przez około 3 miesiące włosy były rzeczywiście wygładzone, nie puszyły się i zapomniałam o prostownicy (…)
Jak zdejmować zgrzewy keratynowe?
Zdejmowanie zgrzewów keratynowych nie jest specjalnie trudne, należy nałożyć środek do usuwania wosku z włosów i zaczekać kilka minut, aby zaczął działać. Następnie łapiemy szczypce do usuwania zgrzewów i zdecydowanym ruchem ściskamy je w celu ich usunięcia.
Ostatnim etapem usuwania zgrzewów z keratyny jest wyczesywanie ich z włosów. Jeśli we włosach wciąż znajdują się resztki wosku, to należy powtórzyć wyczesywanie.
Jeśli masz problemy z usunięciem mocowania, uprzednio nałóż na włosy naturalny olejek, ułatwi to usuwanie zgrzewów!
Pytanie do Was: jaka jest Waszym zdaniem, najlepsza metoda przedłużania włosów cienkich?
Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:
Keratyna do włosów - efekty
Keratyna na włosy sprawia, że pasma odzyskują elastyczność i sprężystość. Są wygładzone, a ich łuski domknięte, czego widocznym efektem jest jednolita, gładka, połyskująca tafla. Kosmyki o wiele łatwiej się rozczesują, nie plączą się, a ich końcówki są mniej podatne na rozdwajanie. Domknięcie łusek i uzupełnienie ubytków w strukturze sprawia również, że kosmyki są odporniejsze na szkodliwe działanie takich zabiegów jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie czy suszenie. Pasma nie puszą się pod wpływem wilgoci, a zimą znika problem elektryzowania się.
Prawidłowe wykonanie zabiegu keratynowego prostowania to dopiero połowa sukcesu. Niezwykle istotne jest przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń, zarówno po zabiegu w salonie, jak i tym przeprowadzonym w domu.
Przede wszystkim przez 48 godzin nie myjcie włosów, nie nakładajcie na nie żadnych kosmetyków. Pozostawcie je rozpuszczone – spinanie gumkami, wiązanie w warkocze czy koczki może doprowadzić do odkształcenia pasm. Dopiero po upływie tego czasu możecie umyć włosy i nałożyć odżywkę. Nie powinien być to jednak dowolny szampon – wybierzcie szampon do włosów po keratynowym prostowaniu. Nie tylko zawiera on keratynę, ale też jest na tyle delikatny, żeby nie wypłukiwać z włosów wbudowanej podczas zabiegu keratyny, co mogłoby zniweczyć uzyskane w wyniku prostowania efekty.
Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa
Metoda kanapkowa polega na doczepianiu włosów w taki sposób, aby przeplatały się z naturalnymi pasmami warstwowo. Stąd też jej nazwa. Średniej szerokości pasma przykleja się do pasm naszych naturalnych włosów przy samej skórze głowy, od góry i od dołu. Nie musisz się martwić, że paski taśmy będą widoczne, ponieważ jest ona bezbarwna, elastyczna i na tyle delikatna, że ciężko ją wyczuć pod palcami. Jakich włosów używa się do przedłużania metodą kanapkową? Najlepiej sprawdzą się naturalne włosy typu remy, które charakteryzują się tym, że ich łuski skierowane są w tym samym kierunku. To najlepsza recepta na uniknięcie uciążliwego plątania
Jeśli nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu u fryzjera, a jednocześnie nie zamierzasz też wydać fortuny, to metoda kanapkowa jest idealna dla ciebie. Przedłużanie włosów „na kanapki” uważa się za najmniej inwazyjne, najszybsze i tanie na tle innych metod. W salonie fryzjerskim spędzisz około godziny, a efektami będziesz mogła cieszyć się naprawdę długo. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o nowe włosy. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że „kanapki” warto podciągać u fryzjera co miesiąc. Powody? Naturalny wzrost naszych włosów może sprawić, że te doczepione kosmyki zaczną odstawać i wyglądać nieestetycznie. Poza tym obniżone taśmy mogłyby stać się widoczne.
Ważne: Jeden zestaw pasm i taśm może wystarczyć nawet na pół roku użytkowania.
Cena przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od ilości i długości użytych pasm, a dodatkowo, od doświadczenia i renomy stylisty wykonującego zabieg. Koszt przedłużania włosów u fryzjera za pomocą tej metody waha się od 400 do 800 zł.
