Przedłużanie włosów keratyną - Piękno przez naturalność
Na czym polega przedłużanie włosów metodą keratynową?
Wiele klientek pyta nas, na czym polega przedłużanie włosów metodą keratynową. Podczas takiego zabiegu nie stosuje się żadnych obrączek, tulejek czy taśm, a specjalne pasma zakończone końcówkami z keratyny. Połączenie naturalnych włosów klientki z doczepem wykonuje się za pomocą specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Urządzenia te emitują ciepło, które pozwala scalić topiącą się keratynę ze strukturą włosa. Wykorzystana temperatura to ok. 180 stopni Celsjusza. Dla porównania prostownica potrafi rozgrzać się nawet do 220 stopni.
W RStyle Hair wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnie zaprojektowanym aplikatorem z końcówkami PTFE. Dzięki niemu jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej precyzyjne, dokładne rezultaty. Oferujemy również lepszą odmianę tej metody, czyli technikę MINI BONDES. Stosujemy minimalną ilość keratyny (waga najmniejszego pasemka może wynosić tylko 0,4 gram!), dzięki czemu łączenie jest jeszcze mniej widoczne i wyczuwalne. Świetnie sprawdza się w przypadku kobiet o bardzo cienkich, delikatnych włosach.
Zabieg nie trwa długo – da się go wykonać podczas jednej wizyty. Przy tym jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny. Taka procedurę mogą jednak przeprowadzać jedynie odpowiednio wyszkolone osoby, ponieważ ze względu na zastosowanie techniki cieplnej należy zachować zwiększoną ostrożność.
ŻELOWA METODA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW
Pochodną keratynowego przedłużania włosów jest metoda żelowa – bardzo podobna do metody keratynowej, jednak nieco trwalsza. Nie będzie ona jednak odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, dlatego metodę jaką doczepimy włosy akurat Tobie, ustalimy na konsultacji – dla jednego typu włosów dużo lepiej sprawdzi się metoda keratynowa, dla innego – żelowa
Metoda żelowa – co to jest?
Metoda żelowego przedłużania włosów na ciepło polega w zasadzie na tym samym – łączeniu pasemek naturalnych włosów z doczepianymi za pomocą zgrzewu na ciepło – tyle tylko, że w tym przypadku nie jest to łuska keratynowa, a tzw. łuska żelowa. Jest ona nieco trwalsza i mocniejsza od keratyny, a przy tym łatwa do zdjęcia za pomocą cążek (nie trzeba jej rozpuszczać jak keratyny). Metoda żelowa jest też odporna na olejki i maski.
Przedłużanie włosów keratyną krok po kroku
Przedłużanie keratynowe włosów to zabieg polegający na połączeniu kosmyka naszych naturalnych włosów z tymi doczepianymi przy pomocy kapsułki keratynowej, nazywanej łuską. Zabieg zalecamy wykonywać w profesjonalnych salonach, ze względów bezpieczeństwa, ale też konieczności użycia profesjonalnego sprzętu.
Oprócz włosów o wybranej gęstości i długości, potrzebna będzie również keratyna, zgrzewarka, podstawka oddzielająca pasmo od skóry głowy (zapobiegnie poparzeniom), rękawiczki termoochronne lub nakładki na palce.
- W trakcie zabiegu stylistka/stylista dzieli włosy na sekcje i zaczyna z tyłu głowy od dołu, przesuwając się ku górze.
- Wydziela cienkie pasemka włosów, o grubości ok. 0,5 cm.
- Do każdego takiego kosmyka doczepia się równie cienkie pasmo wybranych włosów naturalnych przy pomocy kapsułki keratynowej.
- Zgrzewa się ją specjalnym urządzeniem i formuje cienką, niemal niewidoczną łuskę mniej niż centymetr od nasady włosów.
Im bardziej naturalny efekt chcemy uzyskać, tym cieńsze i gęściej umieszczone powinny być pasemka. Starajmy się też nie dodawać dużo łączeń przy zewnętrznej krawędzi włosów, gdyż mogą być bardziej widoczne, np. przy wiązaniu włosów w kucyk. Dobrze przedłużone włosy można upinać bez obawy, że kapsułki będą wyraźnie odcinać się a linii włosów.
Zobacz także
Keratynowe przedłużanie włosów (mikrokapsułki)
Przed Po
Keratynowe przedłużanie włosów (Metoda mikrokapsułek keratynowych) - to technologia, która w ostatnich latach zyskała uznanie światowe. Nieduże kapsułki są całkowicie niewidoczne i nieodczuwalne. To właśnie one pozwalają na doczepienie nowych pasemek do własnych włosów.
Keratynowe przedłużanie włosów wykonuje się na włosach o długości od 5 cm. Jest to metoda, która odpowiednia zarówno jak dla ciemnych, tak i jasnych włosów.
W tej technologii doczepiane pasemka włosów łączą się z własnymi włosami za pomocą kapsułek, wykonanych z polimeru. Forma kapsułek może być różna - zależy to od zastosowanej technologii i życzeń klienta. Fryzjer samodzielnie tworzy łączenia, tak zwane kapsułki, w odległości około 5 mm od nasady włosów naturalnych.
Temperatura dla tworzenia kapsułek jest taka, że ich nagrzewanie nie szkodzi włosom naturalnym. Średnia liczba kapsułek użytych podczas przedłużania wynosi od 130 do 180 pasm, a sama procedura trwa od 2 do 4 godzin.
Wszystkie kapsułki mają kolor włosów naturalnych i są całkowicie niewidoczne dla niewprawionego oka, a połączenia między przedłużeniami i pasmami dawcy są bardzo trwałe, dzięki czemu możliwe jest zachowanie fryzury w oryginalnej formie przez długi okres czasu.

Przedłużanie włosów metodą keratynową – zalety i wady
Przedłużanie włosów metodą keratynową ma swoje wady i zalety. Spektakularne efekty oraz ich trwałość niewątpliwie przyćmiewają ewentualne minusy. Metoda ta daje naprawdę naturalne rezultaty. Łączenia są niemalże niewidoczne oraz ledwo wyczuwalne pod palcami. Keratyna jako naturalny budulec nie jest inwazyjna. Wręcz przeciwnie – dodatkowo odżywia i odbudowuje strukturę włosów. Z tego względu przedłużanie włosów keratyną jest świetną metodą dla Pań o włosach cienkich, rzadkich, delikatnych czy zniszczonych.
Ilość spoiwa można bardzo swobodnie dostosować, dlatego w każdym przypadku można idealnie dobrać grubość i wagę pasemka. W ten sposób można z powodzeniem zastosować naprawdę wiele doczepów. Przy tym łączenia są elastyczne, a zarazem wyjątkowo wytrzymałe. Efekt utrzymuje się przez ok. 3 miesiące. Po tym czasie wystarczy zjawić się na tzw. korekcie, czyli podniesieniu przedłużenia.
Keratynowe doczepianie włosów mimo wszystko ma kilka minusów. Taki zabieg trwa zdecydowanie najdłużej ze wszystkich dostępnych opcji. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość – efekty są naprawdę olśniewające. Niektórych może zaskoczyć też wysoka cena. Usługa ta jest jednak absolutnie nowoczesna i profesjonalna, a zakup takich pasm to świetna inwestycja. Co jakiś czas trzeba wykonywać korekty, ale zadbane doczepy wykazują kilkuletnią żywotność.
Pewnym utrudnieniem jest to, że włosy przedłużone/zagęszczone w ten sposób należy odpowiednio pielęgnować, jeśli chce się dłużej zachować ich piękny wygląd. Nie jest to jednak nic skomplikowanego – wystarczy tylko poświęcić fryzurze nieco więcej uwagi. Na naszej stronie znajdziesz dokładne porady dotyczące pielęgnacji przedłużanych włosów.
- mała inwazyjność dla włosów naturalnych (nawet cienkich, delikatnych),
- niewielka widoczność zgrzewów,
- regulacja keratyny pozwala na dobranie różnych wielkości łączeń,
