Opinie na temat przedłużania włosów keratyną
Prostowanie keratynowe w domu czy u fryzjera
Zabieg u fryzjera – cena, przebieg, zalety
Jeżeli chodzi o przebieg zabiegu w salonie fryzjerskim, to jest on wykonywany jak opisano powyżej. Najpierw mycie włosów, następnie suszenie, wreszcie nakładanie preparatu. Chociaż prostowanie włosów keratyną jest pracochłonnym zabiegiem, to u fryzjera przeprowadzimy go dużo szybciej niż samemu w domu. W salonie są dostępne profesjonalne narzędzia. Liczy się też doświadczenie i umiejętności fryzjera. Poza tym o wiele łatwiej jest pracować przy naszych włosach drugiej osobie.
Decydując się na keratynowe prostowanie włosów u fryzjera możemy dostać cenne porady jak zadbać o nasze włosy. Mamy szansę uniknąć błędów, które mogą się zdarzyć w domu. Poza tym prostowanie keratynowe jest bezpieczniejsze kiedy przeprowadza je specjalista. Trzeba pamiętać, że pracujemy tu z rozgrzaną prostownicą, którą można by się oparzyć lub niechcący zniszczyć włosy.
Dla niektórych zniechęcająca jest cena takiego zabiegu. Koszt u fryzjera może się wahać od 300 nawet do 700 złotych. Wszystko zależy od tego jakie mamy włosy i jakie są ceny w danym miejscu. Keratynowanie włosów krótkich będzie tańsze niż dłuższych.
Jak przeprowadzić keratynowanie włosów w domu
Niektóre panie po usłyszeniu ile kosztuje zabieg w gabinecie fryzjerskim decydują się na keratynowanie samemu. Keratyna na włosy i inne kosmetyki potrzebne do jego przeprowadzenia są dostępne w sklepach. Główną wadą samodzielnego keratynowania jest czas trwania procedury. Nawet u fryzjera jest to dość czasochłonny zabieg. W domu może trwać nawet do pięciu godzin.
Na początek warto się zorientować jaki zestaw do prostowania jest dostępny w naszej okolicy i ile kosztuje. Zestawy można też bez problemu kupić przez internet. Koszt to średnio 50-70 złotych. Keratyna jest sprzedawana w opakowaniach o różnej pojemności. Dobierz ilość do długości włosów. Jeżeli nałożysz zbyt mało preparatu, to efekty będą słabsze, a fryzura mniej trwała.
Witaj w mojej opowieści przedłużania włosów-doczepiane włosy opinie
Właściwie to mam długie włosy . tak naprawdę moje włosy są super zdrowe . i właściwie powinnam być mega szczęśliwa .
Ale około rok temu bardzo chciałam "Undercuttttttt". To było szalone i cool przez ponad rok. Okej rok i troche a co teraz ?
Moje włosy są długie i lubię układać je lub spinać w kucyk. Często noszę włosy w kok. Nie jest to łatwe teraz, ponieważ krótsze włosy ciągle wypadają z tyłu głowy.
Fakt ten irytuje mnie strasznie i muszę szybko znaleźć rozwiązanie.
Jestem realistką, więc myślę realnie.
Mam opcje całkowicie ściąć włosy i nosić krótką fryzurę. Problem polega jednak na tym, że tak naprawdę nie chce rozstawać się z moimi długimi włosami. Nie wiem co robić mam pomocyyyyyy
Nikt nie pomógł . . .
i nagle wpadł mi do głowy pomysł doczepienia włosów.
Postanowiłam zapoznać się z tematem i obalić mit "zniszczone włosy po przedłużaniu"
Interesowało mnie w szczególności jakie są metody, czym się różnią i która z metod przedłużania włosów będzie dla mnie odpowiednia. Im więcej czytałam, tym bardziej byłam zdezorientowana. Zdałam sobie sprawę, że dopinki nie są dla wszystkich i są bardzo kosztowną zabawą.
Niemniej jednak spełnię marzenie o długich i gęstych włosach.
Przedłużanie włosów – ultradźwięki
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową brzmi skomplikowanie, jednak są to tylko pozory. Naturalne pasma z doczepianymi włosami łączy się za pomocą specjalnego urządzenia, które wydziela fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Takie urządzenie do emisji ultradźwięków wyglądem przypomina prostownicę, jednak w przeciwieństwie do niej nie emituje ciepła, co jest ogromną zaletą tej metody przedłużania włosów, gdyż nie naraża ich na zniszczenie. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne prowadzą do wzrostu ciśnienia i wydają drgania o na tyle wysokim natężeniu, że pozwala ono połączyć włosy doczepiane z naturalnymi. Cienkie płytki aparatu działają punktowo, a więc jedynie na tę niewielką część włosów, która znajduje się między nimi. Dlaczego włosy się ze sobą łączą? Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.
Jakie są zalety tej metody? Przedłużanie włosów na ultradźwięki nie naraża ich na działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na tę metodę, możemy stale cieszyć się długimi i gęstymi włosami, jednocześnie nie obawiając się o nasze naturalne pasma.
Ile kosztuje przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków? Cena takiego zabiegu u fryzjera wynosi od 1500 zł do 2500 zł. Na jej wysokość wpływa nie tylko innowacyjna technologia, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, ale również czas, który stylista musi nam poświęcić, a jest on przeciętnie trzykrotnie dłuższy niż w przypadku opisanej wcześniej metody kanapkowej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody, warto zarezerwować dodatkowe godziny u fryzjera na wypadek, gdyby konieczne okazało się również wyrównanie koloru za pomocą farby lub strzyżenie. Dzięki temu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie.
Na czym polega przedłużanie włosów metodą keratynową?
Wiele klientek pyta nas, na czym polega przedłużanie włosów metodą keratynową. Podczas takiego zabiegu nie stosuje się żadnych obrączek, tulejek czy taśm, a specjalne pasma zakończone końcówkami z keratyny. Połączenie naturalnych włosów klientki z doczepem wykonuje się za pomocą specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Urządzenia te emitują ciepło, które pozwala scalić topiącą się keratynę ze strukturą włosa. Wykorzystana temperatura to ok. 180 stopni Celsjusza. Dla porównania prostownica potrafi rozgrzać się nawet do 220 stopni.
W RStyle Hair wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnie zaprojektowanym aplikatorem z końcówkami PTFE. Dzięki niemu jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej precyzyjne, dokładne rezultaty. Oferujemy również lepszą odmianę tej metody, czyli technikę MINI BONDES. Stosujemy minimalną ilość keratyny (waga najmniejszego pasemka może wynosić tylko 0,4 gram!), dzięki czemu łączenie jest jeszcze mniej widoczne i wyczuwalne. Świetnie sprawdza się w przypadku kobiet o bardzo cienkich, delikatnych włosach.
Zabieg nie trwa długo – da się go wykonać podczas jednej wizyty. Przy tym jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny. Taka procedurę mogą jednak przeprowadzać jedynie odpowiednio wyszkolone osoby, ponieważ ze względu na zastosowanie techniki cieplnej należy zachować zwiększoną ostrożność.

Nareszcie nadszedł dzień przedłużania włosów
Nie byłam niczym zestresowana, ponieważ na wcześniejszych spotkaniach zostało wszystko w szczegółach uzgodnione. Nie musiałam się martwic, że czegoś zabraknie, albo nie będzie pasowało. Najlepiej jest dzień, w którym planujecie zakładanie dopinek nic innego nie planować, żeby nie stresować się, że może nie starczyć was czasu. Maja fryzjerka prosiła, żebym dzień wcześniej umyła głowę specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Ważne, żeby na włosach nie było żadnych odżywek, ani lakierów. To może spowodować obsunięcie się metalowych ringów. Jednakże tak przygotowane włosy zaleca się, przy każdej metodzie, nie tylko przy Nano Ringach. Przy zakładaniu należ pamiętać o tym, że jeżeli czujecie pewien dyskomfort, należy natychmiast poinformować fryzjera. Przy nano Ringach jest to ułatwiona sprawa, ponieważ jeżeli nadmiernie ciągną, ponieważ są np. za blisko skóry osadzone, można je w każdej chwili poluzować i założyć na nowo.
Jeśli chodzi o technikę Nanoring, potrzebna była specjalna szydełko oraz małe ring do których przyczepia sie włosy Extensions. Jeżeli ktoś się bardzo dodrze przygotuje to można również spróbować zakładać samemu w domu. Ważne przy zakładaniu jest to, aby dobierać nie za długie pasemka, ponieważ mogą powodować wypadanie i luzowanie się. Natomiast zbyt cienkie nie utrzymają wagi naszych włosów, dlatego tak ważna jest przy tej metodzie precyzja. Faktycznie poczułam przy zakładaniu, że jedno pasemko jest szczególnie blisko i że zbyt Mono mnie ciągnie. Moja fryzjerka ściągnęła jej i założyła a nowo. Przy metodzie Tape On nie jest to niestety możliwe, ponieważ w grę wchodzi klej.
