Przedłużanie rzęs metodą keratynową - Piękno w każdym pociągnięciu

Metody przedłużania rzęs: 6 najpopularniejszych technik

Salony kosmetyczne oferują kilka metod przedłużania rzęs — doklejanie gotowych szablonów, doczepianie kępek, kocie oko, metoda 1:1, metody objętościowe (2D, 3D, 4D) oraz metodę Kim Camilla inspirowaną wachlarzem Kim Kardashian. Sprawdź, jakie zapewniają efekty i która będzie dla ciebie najlepsza.

fot. Adobe Stock, marinafrost

Nie każda z nas została obdarzona podkręconymi, grubymi i maksymalnie długimi rzęsami. Z pomocą jednak przychodzą salony kosmetyczne, które oferują nam zabieg przedłużania, który spełni nasze marzenia.

Ceny zabiegów uzależnione są od metody, renomy salonu, doświadczenia stylistki oraz rodzaju rzęs. Do wyboru mamy rzęsy jedwabne (gładkie i lśniące), rzęsy mink (matowe, najwierniej imitują naturalne włoski), rzęsy naturalne (pozyskiwane z włosia norek syberyjskich) oraz kaszmirowe — mają intensywny kolor, są delikatne i miękkie.

Odkryj najpopularniejsze metody przedłużania rzęs i wybierz najlepszą dla siebie.

Spis treści:

  1. Metody przedłużania rzęs: sztuczne rzęsy na pasku
  2. Metody przedłużania rzęs: kępki sztucznych rzęs
  3. Metody przedłużania rzęs: metoda „kocie oko”
  4. Metody przedłużania rzęs: metoda 1:1
  5. Metody przedłużania rzęs: metoda 2D i 3D
  6. Metody przedłużania rzęs: metoda Kim Camilla, czyli rzęsy, Kim Kardashian

Jak dbać o przedłużone rzęsy w pierwszych 48 godzinach​​​​​​​

Pierwsze dwa dni po przedłużaniu rzęs są kluczowe do tego, jak później trzymać się będą kępki przyklejone do naszych naturalnych włosów. Woda oraz para wodna działają niszcząco na rzęsy w pierwszych 48 godzinach po aplikacji. Przede wszystkim przez pierwsze 24 godziny po zabiegu bezwzględnie unikaj kontaktu rzęs z wodą. Jest to czas, w którym klej wiąże rzęsę sztuczną z rzęsą naturalną. Nie korzystaj przez 48h z miejsc, w którym spotkasz nadmierną wilgoć – basen i sauna są zabronione.

W tym czasie nie planuj również żadnych zabiegów fryzjerskich, w szczególności sauny na włosy - podczas mycia, suszenia rzęsy mogą ulec zniszczeniu. Zabiegi takie jak farbowanie również nie są wskazane – opary amoniaku mogą spowodować szybsze wypadanie rzęs. Niektóre zabiegi kosmetyczne również wpłyną na trwałość rzęs, rozplanuj je w taki sposób, aby nie były wykonywane przez 48h po zabiegu przedłużania rzęs.

Jeśli w okresie 48 godzin od wykonania zabiegu jesteś umówiona na zabiegi stomatologiczne typu scaling lub piaskowanie a nie możesz ich przełożyć, poproś o zasłonięcie oczu. Zwróć uwagę również na gorące napoje oraz posiłki które parują na twarz przy spożywaniu.

Zobacz także

Przedłużanie włosów na keratynę – zdejmowanie zgrzewów keratynowych

Wiele osób zastanawia się, co się dzieje, gdy konieczna jest korekta lub gdy przedłużanie włosów na keratynę już się znudzi. Wbrew pozorom zabieg usuwania takich doczepów nie jest trudny czy inwazyjny. Zdejmowanie zgrzewów keratynowych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego płynu-removera, który nie narusza struktury włosów. Sam zabieg nie jest jest bolesny ani nieprzyjemny. Naturalne włosy mogą po nim wymagać lekkiego podcięcia, ale nie są absolutnie zniszczone.

Keratynowa metoda przedłużania włosów nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych. Naturalny efekt i możliwość doczepienia naprawdę dużej ilości pasemek dają zachwycające rezultaty. Zapoznaj się z ofertą RStyle Hair, a w razie ewentualnych pytań – skontaktuj się z nami. Jeśli marzy Ci się perfekcyjna tafla włosów, zainwestuj w najlepszy zabieg!

Ile kosztuje przedłużanie rzęs

Ile kosztuje przedłużenie i/lub zagęszczenie rzęs? O cenie decydują zarówno m.in. lokalizacja, jak również wybrana technika przedłużania: im więcej rzęs, tym drożej. Cena przedłużania rzęs metodą 1:1, w zależności od salonu, specjalistki wykonującej rzęsy, miasta itd. wynosi od ok. 150 zł do kilkuset złotych. Rzęsy metodą 1 do 1 będą najtańsze na tle bardziej okazałych wariantów. Cena zależy również od wykorzystanych materiałów: najtańsze są rzęsy syntetyczne, a najdroższe – ok. 500 zł – są rzęsy z futra norek.

Jest to bardzo żmudna, wymagająca precyzji praca, aby sztuczne rzęsy znalazły się we właściwych miejscach. Muszą nie tylko odpowiednio przylegać do prawdziwej rzęsy, ale także znajdować się we właściwej odległości od powiek (ok. 1 mm). Gdy są zbyt blisko spowodują swędzenie, gdy zbyt daleko – kiepski efekt i wrażenie ciężkości.

Pamiętajmy, że „zrobione rzęsy”, to nie jest jednorazowy wydatek. Efekt może utrzymać się do 2 miesięcy (w zależności od m.in. trybu życia i indywidualnych predyspozycji). Zwykle co ok. 2-3 tygodnie niezbędne jest uzupełnianie rzęs syntetycznych. Wynika to z naturalnego wypadania prawdziwych rzęs i ich „wymiany” na nowe. Poza tym sztuczne rzęsy też mogą odpadać m.in. pod wpływem wiatru, potu, kosmetyków.

Pierwsze przedłużanie rzęs 1:1 może zająć do 2,5 godziny. Zabiegi uzupełniające powinny trwać mniej niż godzinę. Rzęsy objętościowe mogą potrzebować więcej czasu podczas aplikacji, a także będą droższe.

Dorota Woźniak przestrzega przed korzystaniem z najtańszych usług.

W porównaniu ze słabej jakości włosami, które szybko się rozwarstwiają i nie znoszą tak dobrze ściągania i ponownego zakładania, jest to ogromna oszczędność w długiej perspektywie, mimo że włosy dziewicze czy premium są nieco droższe.

Czytaj dalej...

Pierwszy miesiąc minął bardzo szybko i kiedy zaglądnęłam do lusterka, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda, zaskoczyłam się tym, że miejsca łączeń znacznie się oddaliły od nasady głowy moje włosy rosną na serio szybko, ale zdałam sobie sprawę, że noszenie dopinek w moim przypadku długo już nie potrwa, ponieważ nie będzie to wyglądało estetycznie i schludnie.

Czytaj dalej...

Cena zabiegu zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się w granicach 700-2500 złotych i jest uzależniona od wykorzystanych materiałów, umiejętności stylisty oraz renomy salonu fryzjerskiego, w którym metoda przedłużania została zastosowana.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...