Korektor punktowy na pryszcze - jak skutecznie ukryć niedoskonałości skóry
Jak używać korektora do twarzy
Aplikacja korektora jest dużo łatwiejsza, niż może się wydawać. Wystarczy przestrzegać kilka prostych zasad.
Rozświetlenie twarzy
Korektor rozświetlający nakładaj we wszystkich miejscach opisanych na obrazku powyżej. Dzięki temu uwydatnisz kości policzkowe, nadasz twarzy blasku i rozjaśnisz swoje spojrzenie. Do zblendowania płynnych korektorów użyj pędzla lub gąbki BeautyBlender.
Maskowanie przebarwień
Korektory zielone i żółte stosuj dokładnie w miejsca, które chcesz zatuszować, tj. bezpośrednio na wypryski i przebarwienia. W ich aplikacji mogą ci pomóc pędzelki i małe gąbki do makijażu.
Korektor różowy stosuj na miejsca szare i sine. Nałóż jego niewielką warstwę, a następnie przyklep palcami lub gąbeczką.
Używanie korektora w zależności od konsystencji
- Korektor w płynie możesz nakładać na obszary zaznaczone na obrazku, w takiej ilości, jakiej wymaga tego twoja skóra (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku).
- Korektor w kompakcie stosuj wyłącznie punktowo, a nie na duże powierzchnie. W przeciwnym przypadku stworzysz efekt skorupy.
- Korektor w sztyfcie poprzez rysowanie podłużnych linii, a następnie ich rozcieranie.
Przed aplikacją upewnij się, że twoja skóra jest dobrze nawilżona, a odcień korektora dobrany do koloru twojej cery i koloru podkładu, który stosujesz.
Po nałożeniu korektora jego nadmiar zbierz delikatnie chusteczką. Dzięki temu kosmetyk nie osadzi się w zmarszczkach.
Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.
Jak wykonać kamuflaż całej twarzy: pudry korygujące
Warte uwagi są także korektory pudrowe. Zwykle są to pudry mineralne, jak np. ten od Annabelle Minerals. Należy nakładać je pędzlem. Poza wykazywaniem właściwości kryjących sprawdzają się także w przypadku potrzeby codziennej pielęgnacji cery trądzikowej i problematycznej. Korektory mineralne dzięki cynkowi w składzie, mają bowiem działanie przeciwzapalne, pochłaniają nadmiar sebum i nie blokują porów.
Aplikuje się je wyłącznie za pomocą niewielkiego, miękkiego pędzla. Wystarczy nabrać odrobinę formuły na pędzel, lekko strzepnąć nadmiar i rozprowadzać kosmetyk, robiąc małe kółeczka. Należy pamiętać, by nie odrywać pędzla od skóry w tracie pracy. Dzięki tej technice nie osypie się on na dekolt.
Skuteczny preparat punktowy na wypryski – jak działa?
Preparaty do stosowania punktowo zawierają składniki, które mają za zadanie szybko zredukować stan zapalny poprzez zwalczenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz przyspieszenie procesu gojenia. Takie produkty również regulują wydzielanie sebum i koją skórę. Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej pomoże Ci na dłuższą metę zapobiec powstawaniu kolejnych wyprysków, a teraz zobacz, z czego możesz skorzystać w sytuacjach awaryjnych 🙂
Zebrałam 5 godnych zaufania produktów na wypryski o różnych formułach, aby każdy mógł znaleźć opcję najbliższą swoim potrzebom. Przez produkty płynne po plasterki – w tym miejscu poznasz ich działanie, specyfikację i sposób użycia.
Preparat punktowy do zmian skórnych w kremie
Krem na niedoskonałości przepełniony składnikami aktywnymi. Cynk PCA, azeloglicyna, kwas salicylowy i terpineol z drzewa herbacianego i ekstrakt z porostu alpejskiego Usnea Barbata tworzą niezwykle skuteczną kompozycję. Hamuje rozwój bakterii, zwalcza stany zapalne, łagodzi zaczerwienienia, oczyszcza ujścia gruczołów łojowych i wspomaga gojenie.
Nadaje się do stosowania na całe ciało zarówno punktowo, jak i na większy obszar z niedoskonałościami. Posiada zastygającą formułę, dzięki czemu nie musisz się bać o zabrudzenie pościeli.
Plasterki na wypryski
Plasterki hydrokoloidowe są świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli masz problem z utrzymaniem rąk z dala od niedoskonałości i ich wyciskaniem 🙂 Chronią zmianę przed przedostawaniem się do niej bakterii oraz rozprzestrzenianiem na inny obszar twarzy. Delikatnie podsuszają wyprysk i przyspieszają gojenie. Te konkretne plasterki posiadają 2 etapowy mechanizm przyklejania, który zapewnia jeszcze większą ochronę przed bakteriami.