Najlepszy korektor na pryszcze dostępny w Rossmannie

Mocno kryjący korektor: jak prawidłowo go nakładać?

Omówienie zacznijmy od najcięższej formuły: krem w słoiczku lub sztyft. Trzeba na nie uważać! Owszem, mają najlepsze właściwości kryjące, a więc z łatwością tuszują przebarwienia, zaczerwienienia, widoczne naczynka i cienie pod oczami. Można jednak wpaść w pułapkę: ciężka konsystencja tych dobrze kryjących korektorów oznacza dużą ilość pigmentu, a ten może zbierać się w drobnych bruzdkach, zmarszczkach i rozszerzonych porach. Istnieje ryzyko, że po upływie kilku godzin korektor będzie wyglądał ciężko i nieświeżo.

By zminimalizować ryzyko, do stosowania tak bogatej formuły przydaje się gadżet: mała gąbka z ostro zakończonym czubkiem, na przykład taka jak od Tools For Beauty. Przed użyciem należy ją zwilżyć wodą i odcisnąć w ręczniku. Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu (sprawdź krem Catrice Camouflage), a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach (jeśli są zaczerwienione). Ważne, by nie rozcierać korektora gąbką, bo wtedy, zamiast osadzić się równą warstwą, zostanie go na skórze tak mało, że nie zobaczysz efektu krycia.

Korektor kryjący: jak go nakładać, by uzyskać doskonały kamuflaż?

Nakładanie korektora to ważny etap w makijażu. Od niego zależy, czy uda się osiągnąć efekt perfekcyjnie gładkiej i wypoczętej twarzy, który będzie trwał cały dzień lub wieczór.

Konsystencji i technik nakładania tego praktycznego kosmetyku jest tak wiele, że łatwo się pogubić. Internet pęka w szwach od tutoriali i porad blogerów urodowych. Próbując znaleźć dla siebie idealną metodę, okazuje się, że ile osób, tyle sposobów stosowania korektora.

Jedni używają kremowej konsystencji i gąbki, inni tylko pudrowych formuł, a kolejna grupa to zwolennicy lekkich, płynnych korektorów kryjących, wklepywanych palcami. W nadmiarze informacji, trików i produktów, warto czasem wrócić do podstaw i kierować się niezmiennymi zasadami wskazanymi poniżej.

Lekkie korektory na delikatne przebarwienia: jak ich używać?

Jeśli masz mniej niedoskonałości do ukrycia, wybierz lżejszą konsystencję. Korektor na przebarwienia w płynnej postaci, jak ten Maybelline Affinitone, sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej i tam, gdzie mocny efekt krycia nie jest potrzebny.

Jak więc go używać? Zrób trzy kropki na powiekach dolnych: poniżej wewnętrznego, zewnętrznego kącika oka i na środku. Następnie końcówką wilgotnej gąbki stempluj i w ten sposób rozprowadzaj kosmetyk na całej powiece dolnej. Lekkiego korektora możesz używać wszędzie tam, gdzie widać naczynka (nos, policzki, broda), kiedy chcesz ukryć głębsze bruzdki albo zatuszować tzw. dolinę łez. Ta ostatnia to okolica wewnętrznego kącika oka, czyli cień, który ciągnie się między powieką a policzkiem. Skorygowanie zaciemnienia błyskawicznie sprawia, że twarz nabiera zdrowego, wypoczętego wyglądu. Jeśli jednak potrzebujesz korektora na duże cienie pod oczami, a nie do lekkiego, porannego odświeżenia, to zdecyduj się na ten mocniej kryjący.

Korektory od značky Annemarie Börlind se od těch od Rodialu liší způsobem aplikace jsou totiž ve formě praktického štětečku, do kterého klikáním jako když chcete začít psát s propiskou postupně uvolňuje samotný produkt.

Czytaj dalej...

Oprócz składników zwalczających świecenie się cery znajdziemy tu również 5 uzupełniających się antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki, które mogą być przyczyną trądziku EGT, witaminę E, witaminę C, Venuceane i Eukarion.

Czytaj dalej...

To zapewniające 24-godzinne nawilżenie serum o potrójnym działaniu aktywnie regeneruje, znacznie zmniejszając widoczność podstawowych oznak starzenia się, takich jak linie mimiczne, obrzmienie i suchość; rozjaśnia ciemne kręgi w zaledwie trzy tygodnie oraz pomaga zapobiegać działaniu wolnych rodników dzięki 8-godzinnej ochronie antyoksydacyjnej.

Czytaj dalej...

Kosmetyczka dla wielu z nas nie jest kompletna bez ulubionego korektora, który pełni wiele funkcji używamy go do maskowania drobnych niedoskonałości, jak również do konturowania, rozświetlania okolicy wokół oczu, a także jako zamiennik dla ciężkich podkładów w upalne dni.

Czytaj dalej...