Krem ziołowy jako alternatywa dla botoksu - Odkryj naturalną pielęgnację twarzy
Spilantol – naturalny ziołowy botoks (10 właściwości)
Spilantol to naturalny składnik, o którym powoli robi się głośno w świecie kosmetycznym. Możemy się spodziewać, że w najbliższych sezonach będzie wzbudzał podobne zainteresowanie producentów kosmetyków i klientów, jak w poprzednich latach bakuchiol, nazywany botanicznym retinolem.
Aktywność substancji roślinnych jest ogromna, a świadomość na temat ich działania coraz większa, dlatego przemysł kosmetyczny w ostatnich latach przeszedł niemałą rewolucję w kierunku znaturalizowania swoich formuł kosmetyków. Okazuje się bowiem, że wyciągi roślinne zawierają substancje aktywne będące bezpieczną i skuteczną alternatywą dla konwencjonalnych surowców syntetycznych.
Jeżeli jeszcze nie słyszałaś o spilantolu, a przeczuwamy, że w świecie beauty niebawem stworzy niemałe zamieszanie, dowiedz się, jakie ma właściwości i zastosowanie w kosmetyce, i czy rzeczywiście mówiąc o nim roślinny botoks, nie ma mowy o przesadzie i marketingowej iluzji.
Spis treści:
- spilantol przenika w głąb skóry,
- rozkurcza mięśnie twarzy, wygładzając zmarszczki mimiczne,
- jest skuteczny i bezpieczny w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej,
- działa słabiej i krócej niż toksyna botulinowa,
- w INCI występuje pod nazwą: Spilanthes Acmella Extract.
Polecane produkty:
Spilantol – co to jest?
Czym jest spilantol? To affinin, który należy do grupy N-alkiloamidów (NAA), znajdujących się w ekstrakcie Acmella oleracea. Rośliną służącą do izolowania spilantolu jest przede wszystkim Acmella oleracea. Składnik ten występuje również w roślinach A. ciliate, A. oppositifolia, A. radicans, A. paniculata, A. uliginosa i Heliopsis Longines.
Czy wiesz, że…
roślina ta pochodzi z tropikalnego klimatu Ameryki, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Znana jest również pod nazwami Znieczuliczka, Jambu czy Paracress. Potrafi osiągnąć wysokość nawet do 50 cm. W ostatnich latach pojawiły się również uprawy tej rośliny w Polsce, w województwie podlaskim. Nazywana jest rośliną od bólu zęba (toothache plant) lub właśnie ziołowym botoksem.
W jaki sposób dowiedzieliśmy się o tym, że spilantol posiada takie właściwości, które można by wykorzystać w przemyśle kosmetycznym? W latach 70. XX wieku pojawiły się pierwsze wzmianki na temat wyjątkowych możliwości roślin z rodzaju Acmella, które odkryła w 1975 roku dr Francoise Barbira Freedman z Uniwersytetu Cambridge podczas obserwacji zwyczajów Indian z plemienia Keshwa Lamas, którzy opowiedzieli jej, że żucie świeżych liści lub kwiatów tej rośliny powoduje mrowienie i drętwienie języka, które z czasem daje delikatne uczucie znieczulenia.
Dlaczego tak się dzieje? Dr Freedman podczas badań doszła do zaskakujących wniosków, z których jasno wynikało, że rośliny z rodzaju Acmella pobudzają nerw trójdzielny ślinianek przyusznych, wywołując ślinotok. Za takie właściwości biologicznie odpowiada przede wszystkim spilantol, który jest najaktywniejszym składnikiem Acmelii. Oprócz niego roślinę tworzą takie związki chemiczne, jak: n-alkiloamidy, kwas waniliowy, skopoletyna, kwas 3-acetylolauretowy, kwas trans-ferulowy, kwas trans-isoferulowy i beta-sitostenon.
Be Organic, Krem do twarzy `Ziołowy botoks`
Dodawaj swoje kosmetyki do ulubionych, dzięki czemu łatwo je znajdziesz, posortujesz i zaplanujesz zakupy.