Skuteczne usuwanie włosów z głowy za pomocą laserowej technologii
Usuwanie włosów z uszu laserem – jak wygląda zabieg i kiedy warto go wykonać?
Depilacja laserowa jest zabiegiem wybieranym nie tylko przez kobiety. Mężczyźni niejednokrotnie decydują się na trwałe usuwanie włosów m.in. wyrastających ze środka uszu, pokrywających płatki uszne, czy nawet całą małżowinę. Zobacz, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia z uszu i dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg.
Włosy na męskiej twarzy są zjawiskiem całkowicie normalnym. Panowie najczęściej marzą o gęstym zaroście, który przez wielu uznawany jest za symbol męskości. Zdarza się jednak, że włosów jest za dużo, co więcej, wyrastają w miejscach, w których wyglądają bardzo nieestetycznie. Jedną z takich partii ciała jest nos i uszy. Często długie i ciemne włosy wystają ze środka uszu lub pokrywają widoczną część, głównie płatki uszne. Nadmiar owłosienia na uszach może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Przyczyną zwykle są czynniki genetyczne. Specyficzne owłosienie może być dziedziczone po ojcu i dziadku.
Niejednokrotnie na występowanie nadmiernego owłosienia wpływają także zmiany hormonalne. Problem ten zwykle dotyczy mężczyzn w starszym wieku, ponieważ wraz z upływem lat pojawia się coraz więcej włosów na uszach oraz w nosie. Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną nadmiernego owłosienia także u kobiet.
DEPILACJA LASEROWA - jak wygląda zabieg? Ile kosztuje trwałe usunięcie owłosienia?
Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków, ale wymaga cierpliwości i sporych pieniędzy. Regularne powtarzanie zabiegów laserowego usuwania owłosienia gwarantuje pozbycie się włosów prawie w 100%. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Spis treści
- Na czym polega laserowa depilacja skóry?
- Jak wygląda depilacja laserem diodowym?
- Przebieg laserowego usuwania owłosienia
- Przeciwwskazania i powikłania po zabiegu depilacji laserowej
- Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
- Jakie efekty daje depilacja laserem?
- Dlaczego epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnej depilacji?
- W serii taniej - koszt depilacji laserowej
Zabiegi laserowego usuwania owłosienia mają kilkudziesięcioletnią historię, bo zaczęto je wykonywać już na początku lat 60. XX wieku. Nie zyskały fanek – ówczesne lasery miały zbyt długą falę, przez co nie usuwały włosa, lecz uszkadzały pigment i skórę. Stosowane obecnie lasery są dużo bardziej precyzyjne i za ich pomocą można skutecznie wydepilować skórę.
Laserowe usuwanie tatuażu – opinie
Laserowe usuwanie tatuażu to dość popularny zabieg. Użytkownicy forów internetowych chętnie dzielą się swoimi opiniami na jego temat. Jedna z osób na forum.interia.pl napisała: “U mnie usuwanie tatuażu zajęło 3 spotkania, miał około 10cm2. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale ważna jest dokładność i brak blizn, dla takiego efektu warto się przemęczyć”. Na stronie wizaz.pl pojawiła się z kolei opinia: “Jestem zadowolona z efektów. Miałam czarny konturowy tatuaż o wymiarach ok. 10x15 cm. Po 3 zabiegach nie ma już prawie śladu! Efekty mogę określić jako mocno zadowalające”. Na forum kafeteria.pl jeden z użytkowników opisuje: “Może do najprzyjemniejszych ten zabieg nie należy, ale też bez przesady. Ja usuwam kolory i idzie super. I tak, to kosztuje, ale już raz zła decyzja padła, więc chociaż żeby naprawianie jej nie przyniosło kolejnych problemów”.
Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem, które ma kilka przeciwwskazań. Nie powinny korzystać z niego osoby o bardzo ciemnej karnacji, ponieważ może pozostawić ślady. Przeciwwskazaniem jest także skóra opalona. Osoby, które zmagają się z takimi problemami jak alergia skórna, zapalenie skóry, blizny, skłonność do przebarwień, a także wszelkie choroby skóry, powinny najpierw udać się do lekarza, aby upewnić się, że zabieg im nie zaszkodzi.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także stosowanie preparatów zawierających substancje światłouczulające, takie jak skrzyp, pokrzywa, dziurawiec, rumianek. Wymagane jest odstawienie tych suplementów przed laserowym usuwaniem tatuażu. Zabiegu nie można również wykonać podczas i od razu po antybiotykoterapii. Laserowego usuwania tatuażu nie przeprowadza się też w przypadku ciąży i karmienia piersią, posiadania rozrusznika serca, chorób nowotworowych, chorób tkanki łącznej, naczyniowych, niewydolności nerek, bielactwa, anemii, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzycy, chorób skóry (np. łuszczyca, liszaj). Usuwanie świeżego tatuażu także nie jest możliwe. Musi być on wygojony, więc od jego wykonania powinno minąć co najmniej 6 tygodni.
Laserowe usuwanie włosów z głowy – bezpieczeństwo
Depilacja laserowa, zaliczana do zabiegów kosmetycznych, jest całkowicie bezinwazyjna i w większości przypadków prawie bezbolesna. Jak przed każdym innym zabiegiem medycyny estetycznej, istotne jest zebranie informacji na temat rodzaju włosów i skóry oraz dokładne zapoznanie się z oczekiwaniami pacjenta.
Pierwszy zabieg depilacji laserowej zawsze poprzedzony jest wypełnieniem przez Klienta podstawowej ankiety dotyczącej stanu zdrowia oraz konsultacją ze specjalistą. Podczas wizyty kosmetolog zbada powierzchnię skóry, która będzie depilowana oraz opowie o kolejnych etapach procedury usuwania niepożądanego owłosienia. Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i badaniu specjalista będzie w stanie określić, czy Klient może bezpiecznie poddać się zabiegowi fototermolizy.
