Usuwanie blizn laserem - Przed i po zabiegu

Laserowe usuwanie blizn - opinie pacjentów

Był to dopiero drugi zabieg,efektów jeszcze nie widać.

Opinia o: Klinika Ambroziak Sp. z o.o., Warszawa (lek. Katarzyna Bałabańska)
Źródła:
  • R.Bartkowiak, A.Kaszuba, A.Halbina, A.Kaszuba, K.Kaszuba-Bartkowiak, "Lasery – wiadomości ogólne, historia, zastosowania medyczne, bezpieczeństwo pracy [w] Dermatologia dla kosmetologów", Elsevier Urban & Partner, Wrocław, 2010, ISBN: 978-83-7609-147-1
  • R.Bartkowiak, A.Kaszuba, A.Halbina, A.Kaszuba, K.Kaszuba-Bartkowiak, "Metody fotoodmładzania skóry [w] Dermatologia dla kosmetologów", Elsevier Urban & Partner, Wrocław, 2010, ISBN: 978-83-7609-147-1
  • K. Padlewska, "Medycyna estetyczna i kosmetologia", Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 2014, ISBN: 978-83-200-4483-6
  • Wikipedia, "Laseroterapia" (pl.wikipedia.org)
  • Aesthetic Cosmetology, "Wiązki światła laserów i lamp IPL w kosmetologii i medycynie estetycznej" (aestheticcosmetology.com)
  • Medycyna Praktyczna, "Sposób na lepsze efekty małoinwazyjnych zabiegów w medycynie estetycznej" (www.mp.pl)
  • Farmakoekonomika, "Poznaj różne rodzaje blizn i sposoby walki z nimi" (www.farmakoekonomika.com.pl)

Laserowe usuwanie blizn - pielęgnacja skóry po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu laserowego usuwania blizny może trwać nawet miesiąc (mniej więcej tyle czasu zajmuje rekonwalescencja po usuwaniu blizn potrądzikowych). Wiele jednak zależy od tego, jak duża była blizna i gdzie się znajdowała, a także tego, jakiego lasera użyto do jej spłycenia.

W przypadku zastosowania niektórych laserów możliwy jest powrót do normalnej aktywności jeszcze w tym samym lub w następnym dniu. Jednak po zdecydowanej większości zabiegów proces gojenia skóry trwa około dwóch tygodni. W tym czasie nie wolno korzystać z basenów ani z sauny, trzeć skóry, nakładać makijażu (w przypadku usuwania blizn na twarzy), stosować niektórych kosmetyków.

Skóra może być obrzęknięta, podrażniona i bardzo uwrażliwiona, dlatego lekarze zalecają, by bezpośrednio po zabiegu nastawić się na spędzenie w domu kilku najbliższych dni. Przez okres zalecony przez lekarza należy też stosować preparaty łagodzące, przyspieszające gojenie i chroniące przez słońcem. Przez kolejne pół roku nie wolno się opalać.

Jakie blizny można usunąć za pomocą lasera?

Zabieg z użyciem lasera pozwala na zniwelowanie lub całkowite usunięcie rozmaitych blizn:

  • potrądzikowych,
  • pooperacyjnych i pozabiegowych,
  • powypadkowych i pourazowych,
  • po ospie wietrznej,
  • przerostowych,
  • bliznowców.

Blizny potrądzikowe są przyczyną bardzo dużego dyskomfortu pacjentów. Są to często efekty rozległych, podskórnych stanów zapalnych, z którymi nie są w stanie poradzić sobie żadne kosmetyki drogeryjne. Laseroterapia w tym przypadku może być przeprowadzona powierzchownie bądź bardziej inwazyjnie. Rezultaty widoczne są zwykle po wykonaniu serii zabiegów, po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii.

Blizny pooperacyjne są efektem urazów oraz przeprowadzonych zabiegów i operacji, wśród których jest cesarskie cięcie. Blizny widoczne na skórze są jasne lub zaróżowione i często wskazują na niedawną obecność szwów. Usunięcie blizny laserem zalecane jest możliwie jak najszybciej po wygojeniu się rany, ponieważ wraz z upływem czasu ślady twardnieją i stają się coraz grubsze, a tym samym trudniejsze do zniwelowania.

Blizny pourazowe warto usuwać za pomocą lasera ze względów estetycznych oraz zdrowotnych, ponieważ ślady na skórze stają się twarde, co podczas ruchu powoduje ból, uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Blizny po ospie, podobnie jak po trądziku, mogą być bardzo rozległe i stanowią duży defekt estetyczny. Zastosowanie laseroterapii umożliwia ich zmniejszenie, a nawet całkowitą eliminację.

Blizny przerostowe powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się ran i zbyt intensywnego procesu naprawczego. Powstawanie blizn przerostowych to rezultat indywidualnych predyspozycji organizmu oraz powikłań w procesie gojenia. Zabiegi laserowe pozwalają na eliminację tego typu blizn z powierzchni skóry.

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Twoje pochodzenie etniczne oraz uwarunkowania genetyczne, a także poziom gospodarki hormonalnej mają duży wpływ na efektywność depilacji laserowej dlatego indywidualne podejście do każdego pacjenta jest naszym priorytetem.

Czytaj dalej...

Zabiegu nie powinno wykonywać się na opalonej skórze, gdyż pod wpływem promieni UV w skórze tworzą się skupiska melaniny, które mogą zostać przez światło laserowe równie intensywnie podgrzane, jak melanina zawarta we włosie.

Czytaj dalej...

Gładkie ciało które prawdopodobnie uda się osiągnąć po serii zabiegów mniej się poci szczególnie w newralgicznych miejscach takich jak pachy czy strefa intymna , a co za tym idzie łatwiej utrzymać higienę, szczególnie w ciepłe czy duszne dni.

Czytaj dalej...