Skutki stosowania Loxon 5 - Analiza Efektów w Zdjęciach

Dawkowanie preparatu

  • zaleca się stosować lek 2 razy na dobę - rano oraz wieczorem,
  • pojedyncza dawka powinna wynosić 1 ml płynu, co odpowiada 10 naciśnięciom pompki,
  • maksymalna dawka dobowa to 2 ml, czyli ok. 20 rozpyleń preparatu. Taka ilość leku zawiera 100 mg minoksidilu.

Lek można nakładać wyłącznie na zdrową skórę głowy w miejscach objętych wypadaniem włosów. Przed aplikacją zarówno skóra głowy, jak i włosy muszą pozostawać suche. Preparat należy rozprowadzić na obszarach łysienia i wmasować. Trzeba przy tym uważać, by nie pokryć nim innych miejsc ciała, a w szczególności by lek nie dostał się do oczu, ust ani nosa. Nieuważne nakładanie płynu może spowodować wzrost włosów w niezamierzonych miejscach (jeśli zostana nim pokryte). Po aplikacji trzeba więc dokładnie umyć ręcę.

Jak długo trzeba stosować Loxon Max 5%? Zazwyczaj leczenie łysienia androgenowego jest długotrwałe. Najczęściej wzrost nowych włosów obserwuje się po 2 miesiącach stosowania minoksidilu. Po zauważeniu efektów działania leku należy kontynuować jego stosowanie. Zaprzestanie terapii może spowodować utratę efektów i powrót do stanu sprzed leczenia. Jeśli jednak po upływie roku stosowania płynu stan włosów nie ulegnie poprawie, lek należy odstawić.

W początkowej fazie leczenia wypadanie włosów może się nasilić. Przejściowa zwiększona utrata włosów pojawia się zazwyczaj po 2 do 6 tygodni od rozpoczęcia terapii. Przerwanie stosowania minoksydylu i konsultacja z lekarzem są wymagane, jeśli taki stan trwa powyżej 2 tygodni.

Postępowanie po pominięcie dawki

Jeśli pacjent zapomni zastosować płyn Loxon Max 5%, to zaleca się zaaplikować lek od razu po przypomnieniu. Jeżeli jednak nadchodzi pora kolejnej aplikacji, to nie należy uzupełniać pominiętej dawki, a w szczególności nie należy nakładać na skórę podwójnej ilości leku.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Lek należy stosować zgodnie z instrukcją znajdującą się w ulotce lub według zaleceń lekarza. Zwiększanie dawkowanie nie spowoduje, że efekty leczenia będą szybciej widoczne. Uważa się, że prawdopodobieństwo przedawkowania Loxon Max 5% jest znikome, jeśli lek jest stosowany prawidłowo. Dotychczas nie zaobserwowano, by miejscowa aplikacja minoksydylu powodowała wystąpienie ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Maksymalna zalecana dawka leku dla osób dorosłych wynosi 100 mg na dobę – tyle zawiera 2 ml płynu.

Środki ostrożności

Jeśli pacjent cierpi na zaburzenia rytmu serca lub choroby układu krążenia, powinien skonsultować stosowanie minoksydylu na łysienie z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

W składzie płynu Loxon Max 5% znajduje się alkohol – etanol 96%. Może on podrażniać oczy i błony śluzowe. Preparat należy aplikować ostrożnie, aby nie dostał się do oczu, ust lub nosa. Jeśli dojdzie do zabrudzenia oka, zaleca się dokładnie przemyć je czystą wodą.

Trzeba zwrócić uwagę, by nie wdychać rozpylonej mgiełki i oparów leku. Połykanie płynu jest zabronione – może wywołać skutki uboczne ciężkie dla serca.

Stosowanie Loxon Max 5% u dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia oraz u seniorów
powyżej 65 roku życia jest niewskazane.

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C oraz poza zasięgiem dzieci.

Odnotowano przypadki zmiany struktury i/lub koloru włosów po terapii minoksydylem.

Skutki uboczne Loxon Max

Możliwa zmiana koloru lub struktury włosa po użyciu środka. Ze względu na zawarty w składzie minoksydyl. Ostrożność w stosowaniu i dodatkowej opinii lekarza przy stosowaniu środka powinni zasięgnąć chorzy na choroby układu krążenia oraz mający problemy z sercem.

Podobny artykuł: Moringa - Właściwości oraz Zastosowanie. Analiza i Opinie.

W pierwszym okresie stosowania Loxon Max możliwa jest wzmożona ilość wypadających włosów. Objawy te zanotowano do nawet 2 miesięcy od zaczęcia stosowania środka. Jeśli jednak utrzymują się one więcej niż 14 dni skonsultuj używanie leku na z lekarzem.

Działania niepożądane jakie mogą wystąpić to obrzęki w wokół twarzy np. warg, gardła. Możliwe jest również utrudnione połykanie bądź oddychanie. Objawy te świadczą o reakcji alergicznej niewiadomego pochodzenia. Jeśli nasapią takie objawy należy pilnie skonsultować się z lekarzem.

U 1 na 100 pacjentów możliwe jest wystąpienie takich bólów jak ból głowy bądź klatki piersiowej. Możliwy jest miejscowy rumień, zbyt nadmierny wzrost włosów, zapalenie skóry bądź obrzęk.

Rzadkimi działaniami niepożądanymi po stosowaniu tego leku jest zbytnie obniżenie ciśnienia krwi, wysuszenie się bądź łuszczenie skóry bądź utrata włosów.

Na podstawie dostępnych danych nie jest możliwe określenie częstości reakcji alergicznych bądź ciężkich reakcji alergicznych prowadzących do dużych obrzęków i trudnością z oddychaniem.

Przedawkowanie leku poprzez zbyt duże nałożenie ilości na głowę nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami. Nie wykazano, że mogą prowadzić do problemów z ustrojem całego organizmu. Przy zastosowaniu działań zgodnie z instrukcją, przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe.

Minoksadyl doustnie stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego. W przypadku przypadkowego połknięcia substancji możliwe jest zmniejszenie się ciśnienia. Co w przypadku prawidłowej jego wartości, znaczne obniżenie może prowadzić do tachykardii, omdleń, zawrotów głowy oraz nagłego zatrzymania się masy ciała poprzez zatrzymanie się wszelkich płynów w organiźmie.

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Wszystko za sprawą witaminy C, które jest potrzebna do produkcji kolagenu w organizmie, odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry, a także przeciwutleniaczom uczestniczącym w procesach regeneracyjnych komórek.

Czytaj dalej...

z nieznaną częstością obrzęk skóry, ból skóry, obrzęk powiek, swędzenie powiek, podrażnienie lub zaczerwienienie powiek, kontaktowe alergiczne zapalenie skóry, zmiana koloru skóry ciemnienie jasnej lub rozjaśnienie ciemniejszej skóry , oparzenie w miejscu aplikacji.

Czytaj dalej...

Warto mieć na uwadze, że trądzik młodzieńczy to przede wszystkim problem z rozchwianą gospodarką hormonalną, która w tym okresie wpływa nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale również na nasz wygląd.

Czytaj dalej...