Widoczne Efekty Depilacji Laserowej Po Drugim Zabiegu - Co Oczekiwać?
Skuteczność depilacji laserowej a kolor włosów
W przypadku depilacji laserem zarówno karnacja, jak i kolor włosów mają ogromne znaczenie dla skuteczności tego zabiegu. Jak wcześniej wspomnieliśmy, laser oddziałuje na melaninę, a to właśnie ona determinuje nasz kolor skóry, a także barwę włosów. Osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach mają najlepsze warunki do zabiegu depilacji laserowej, gdyż laser będzie mocno oddziaływał na włosy bez szkody dla skóry. U osób z ciemną karnacja lub mocną opalenizną wiązka światła lasera dotrze także do melaniny w skórze, co z jednej strony zmniejsza skuteczność zabiegu, z drugiej niesie ryzyko oparzeń i podrażnień. U osób o jasnych włosach - blond, rudych lub siwych - zabieg będzie mniej skuteczny, gdyż zawierają one za mało melaniny.
Skuteczność depilacji laserowej zależy od koloru włosów i skóry, ale także od rodzaju urządzenia. Obecnie najbardziej skuteczne i bezpieczne są lasery diodowe. Jeżeli interesuje nas trwałe usunięcie owłosienia, należy uważnie czytać oferty klinik i gabinetów. Część z nich oferuje zabiegi z wykorzystaniem urządzenia IPL (ang. Intensive Pulse Light), mylnie nazywając je laserem. Urządzenie to nie zapewnia trwałego efektu, po jakimś czasie włoski mogą ponownie zacząć odrastać.
Stosując się do zaleceń dermatologa oraz wykonując zalecaną liczbę zabiegów możemy być właściwie pewni, że uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący i trwały. Zdarza się, że nie wszystkie włoski zostały zniszczone podczas pierwszej serii zabiegów, zaleca się wówczas wykonanie tzw. zabiegów przypominających.
Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?
Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?
Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?
Gładka skóra na lata, czyli trwałe efekty depilacji laserowej
Skuteczny zabieg, dzięki któremu usuniesz niechciane włoski to oczywiście depilacja laserowa - kiedy efekty będą spektakularne? Wtedy, gdy wykonasz serię zabiegów. Czy gładka skóra będzie taka już przez lata? Odpowiedź znowu brzmi: to zależy. Tendencje genetyczne u każdego z nas są inne, a wpływ na ewentualne odrastanie włosków ma wiele indywidualnych czynników. To dlatego w Skinlogica przeprowadzamy wstępną konsultację z naszymi Pacjentami, a także opracowujemy spersonalizowany harmonogram zabiegów. Wszystko po to, aby efekty po depilacji laserowej były w 100% zadowalające.
Jakie są efekty po latach? Najczęściej odnotowujemy pełną skuteczność naszych zabiegów, co oznacza, że osoby, które przeszły serię zabiegów mogą cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia przez wiele lat!
Skorzystaj z naszej depilacji laserowej i pozbądź się raz na zawsze problemów z niechcianymi włoskami.
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.
Depilacja laserowa. Ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać wymarzony efekt?
Jeśli marzysz o komforcie płynącym z wydepilowanego, gładkiego ciała, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Na początku zaznaczymy, że rzeczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby włoski zniknęły na zawsze – wynika to ze specyfiki ciała i naturalnego procesu wzrostu włosa. Przyjrzyjmy mu się z bliska, żebyś mogła dobrze zrozumieć, skąd wynikają zasady depilacji laserowej i jak często ją wykonywać.
Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z ciała, musisz poddać się serii regularnych zabiegów. Niezmiernie ważna jest tutaj konsekwencja – zbyt rzadkie (lecz także zbyt częste!) zabiegi nie wpływają pozytywnie na skuteczność depilacji. Najistotniejsze jest dopasowanie się do tempa wzrostu włosa. Jak zapewne wiesz, w momencie, kiedy część Twoich włosów jest już na powierzchni, inne dopiero rosną pod skórą, a jeszcze inne – czekają na swój moment. Ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na te włosy, które są już na zewnątrz, musisz powtórzyć zabieg kilka razy. Możemy wyróżnić 3 różne fazy wzrostu, z czego wynika minimalna liczba zabiegów, które należy wykonać (3), jednak średnia liczba sesji depilacji to 4-6. Ostatnie pozwalają pozbyć się pojedynczych lub bardziej odpornych na działanie lasera włosów.