Makijaż, który kryje i pielęgnuje - Jak ukryć pryszcze z użyciem makijażu?
Domowe sposoby na pryszcze
4. Soda oczyszczona
Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!
- Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
- Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.
5. Maseczka z Aspiryny
Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:
- Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
- Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
- Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.
Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.
6. Czosnek dobry na wszystko!
Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.
Zobacz również
Jak szybko pozbyć się pryszcza? 6 skutecznych domowych sposobów na pryszcze
Szybkie sposoby na pozbycie się pryszcza to m.in. posmarowanie ropnej zmiany olejkiem herbacianym albo domową maseczką z kurkumy lub aspiryny.
fot. Adobe Stock
Jak szybko pozbyć się pryszcza? Najszybszym sposobem jest po prostu jego wyciśnięcie, ale tylko wtedy, jeśli na jego powierzchni widać jasnożółty czubek z ropą. Najlepiej jest zrobić to przez chusteczkę higieniczną, tak aby nie uszkodzić naskórka i aby w przyszłości nie powstały przez to czerwone blizny.
Po wyciśnięciu pryszcza należy zdezynfekować skórę - przemyć ją żelem, a następnie tonikiem antybakteryjnym. Są jednak takie zmiany skórne, które nie nadają się do wyciśnięcia umiejscowione głęboko pod skórą - zabieg ten jest wtedy zupełnie nieskuteczny, a co więcej przyczynia się do powstanie głębokich blizn oraz przebarwień. Jak więc szybko pozbyć się pryszczy bezpieczniejszymi metodami?
Spis treści:
- Olejek herbaciany
- Pasta do zębów
- Maści apteczne
- Kosmetyki punktowe
- Pasta z kurkumy
- Maseczka z aspiryny
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Czy plastry na pryszcze pomagają?
To nowoczesne i skuteczne wyroby kosmetyczne, które wspomagają leczenie zmian skórnych o różnej patogenezie. Przede wszystkim pomagają przyspieszyć gojenie się wyprysków, dzięki składnikom aktywnym, które wnikają przez naskórek i działają na zmianę podskórnie. Forma plasterków sama w sobie jest opatrunkiem, przykrywa zmianę, co sprawia, że ułatwia aktywację składników i pozwala im spokojnie działać bez dostępu do zanieczyszczeń z zewnątrz.
Plastry na pryszcze pomagają w szybkim czasie pozbyć się niedoskonałości, a na pewno zmniejszą wypryski, wyciszają stany zapalne i przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.
Wiele osób chwali je właśnie za szybkość w działaniu, co może okazać się ratunkiem przed ważnym spotkaniem następnego dnia. Naklejone na noc wyciągną ze zmiany bakterie, doleczą ją, wygładzą i lekko podsuszą. A gdy nadal nie czujemy się pewnie, aby wyjść do ludzi z naszym czerwonym pryszczem, będą działać również pod makijażem, którym dodatkowo zamaskujemy plasterek.
Usuwanie wągrów – jak to zrobić poprawnie?
Jak stosować plastry na pryszcze?
Naklejki na pryszcze, plasterki są bardzo proste w obsłudze, jednakże należy pamiętać o kilku istotnych zasadach aplikacji. Oto one:
- Przed naklejeniem plastra na zmianę należy starannie umyć dłonie mydłem i osuszyć je. Dzięki temu unikniemy przeniesienia bakterii bytujących na dłoniach na naszą twarz i nie nadkazimy zmiany skórnej.
- Przystępujemy do naklejania plasterka. Wyjmujemy je z opakowania, odklejamy jeden, przeważnie jest ich kilkanaście na blistrze, i przyklejamy na zmianę, lekko dociskając, aby klej dobrze chwycił.
- Pamiętajmy, aby podczas noszenia plasterków nie dotykać ich, nie odklejać i nie drapać, bo to może naruszyć ich jednolitą strukturę i doprowadzić do odpadnięcia przed czasem. Poza tym dotykanie twarzy w tym także plasterków rękoma to niechlubny nawyk, który niejednokrotnie przyczynia się do pogorszenia się stanu skóry.
- Pilnujmy również czasu, który przeznaczamy na noszenie plasterków. Trzymajmy się zaleceń producenta. Niektóre z tych produktów można trzymać całą noc, inne kilka lub kilkanaście godzin – wszystko zależy od użytych składników aktywnych.

Plastry na pryszcze - jak je stosować i które wybrać?
Plastry na pryszcze to błyskawiczny sposób na pozbycie się skórnych niedoskonałości. Wystarczy nakleić je na oczyszczoną skórę i zostawić na kilka godzin. Po pryszczach nie będzie śladu!
fot. Adobe Stock, Romario Ien
Plastry na pryszcze to nic innego jak małe, przeźroczyste naklejki nasączone składnikami aktywnymi, które przyśpieszają gojenie się zaognionych miejsc. Wykazują również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
Ich skład oparty jest w dużej mierze o kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego, niacynamid, olejek eukaliptusowy i cynk.
Plastry na pryszcze wykazują działanie wysuszające, więc są w stanie znacząco zmniejszyć nawet duże ropne zmiany. Do tego potrafią zredukować opuchliznę i zaczerwienienie, a niektóre z produktów mają działanie rozjaśniające - sprawdzą się np. przy istniejących już bliznach potrądzikowych.
Plastry na pryszcze to dobre rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych. Działają szybko, punktowo i bezpośrednio.
