Metody przedłużania włosów - Odkryj najlepsze sposoby na piękne i długie włosy
Metoda przedłużania włosów – jakie są dostępne techniki?
W salonach fryzjerskich dostępnych jest wiele metod przedłużania włosów. Do najpopularniejszych należą:
- Metoda keratynowa – polega na łączeniu naturalnych włosów z pasmami doczepianymi za pomocą zgrzewów keratynowych. Keratyna to naturalny składnik włosa, dzięki czemu metoda ta jest bezinwazyjna i bezbolesna.
- Metoda taśmowa – polega na doczepianiu pasm włosów za pomocą specjalnych, cienkich taśm. Jest to metoda szybka i łatwa w aplikacji, a efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.
- Metoda na warkocze – włosy są przedłużane poprzez doczepianie kosmyków do warkoczyków, które są plecione z naturalnych włosów. Efekt jest trwały, ale metoda ta jest czasochłonna i może obciążać włosy.
- Metoda na mikroringi – włosy są przedłużane za pomocą specjalnych, małych pierścieni, które łączą pasma z naturalnymi włosami. Jest to metoda bezklejowa, a efekt utrzymuje się od 3 do 4 miesięcy.
Metody przedłużania włosów
Keratynowe przedłużanie lub zagęszczanie włosów polega na zgrzewaniu pasm włosów przy użyciu keratyny. Jeśli dobrze dobierzemy kolor, taki zgrzew pozostaje w zasadzie niewidoczny. Jest niewielki, ale wytrzymały, dzięki czemu pasemka się nie zsuwają. Ponadto pozwala uzyskać pożądany efekt nawet w przypadku włosów kruchych czy zniszczonych.
Metoda laserowa polega na wykonywaniu niewidocznych dla oka nanołączeń za pomocą urządzenia laserowego. Jest szczególnie ceniona za trwałość efektów, którymi można cieszyć się przez kilka miesięcy.
Metoda ultradźwiękowa to łączenie włosów za pomocą fal ultradźwiękowych, które aktywizują miejsce połączenia, ale są neutralne dla włosów naturalnych i skóry głowy. Ten sposób również polecany jest do włosów suchych i zniszczonych. Zachwyca swoją precyzją i trwałością, gdyż przedłużonymi pasmami można się cieszyć nawet do 6 miesięcy.
Przedłużanie włosów za pomocą „ringów”, to nic innego, jak doczepianie pasm lekkimi obrączkami z aluminium. Wraz ze wzrostem włosów „ringi” obniżają się, dlatego po ok. 3 miesiącach należy je zdjąć i przełożyć wyżej.
Metoda kanapkowa
Innym sposobem przedłużenia oraz zagęszczania włosów jest tzw. metoda kanapkowa. Pasma włosów dokleja się za pomocą lekkiej i niewyczuwalnej, przezroczystej taśmy. Podobnie jest w przypadku dopinania metodą clip-in – tu pasma naturalnych lub syntetycznych włosów zakończone są klipsem, który służy do połączenia doczepu z własnymi włosami. Prosta metoda, która pozwala na szybką metamorfozę nawet bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Polecana, jeśli potrzebujesz osiągnąć jednorazowy efekt WOW na szczególną okazję.
Przedłużanie włosów – ultradźwięki
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową brzmi skomplikowanie, jednak są to tylko pozory. Naturalne pasma z doczepianymi włosami łączy się za pomocą specjalnego urządzenia, które wydziela fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Takie urządzenie do emisji ultradźwięków wyglądem przypomina prostownicę, jednak w przeciwieństwie do niej nie emituje ciepła, co jest ogromną zaletą tej metody przedłużania włosów, gdyż nie naraża ich na zniszczenie. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne prowadzą do wzrostu ciśnienia i wydają drgania o na tyle wysokim natężeniu, że pozwala ono połączyć włosy doczepiane z naturalnymi. Cienkie płytki aparatu działają punktowo, a więc jedynie na tę niewielką część włosów, która znajduje się między nimi. Dlaczego włosy się ze sobą łączą? Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.
Jakie są zalety tej metody? Przedłużanie włosów na ultradźwięki nie naraża ich na działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na tę metodę, możemy stale cieszyć się długimi i gęstymi włosami, jednocześnie nie obawiając się o nasze naturalne pasma.
Ile kosztuje przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków? Cena takiego zabiegu u fryzjera wynosi od 1500 zł do 2500 zł. Na jej wysokość wpływa nie tylko innowacyjna technologia, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, ale również czas, który stylista musi nam poświęcić, a jest on przeciętnie trzykrotnie dłuższy niż w przypadku opisanej wcześniej metody kanapkowej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody, warto zarezerwować dodatkowe godziny u fryzjera na wypadek, gdyby konieczne okazało się również wyrównanie koloru za pomocą farby lub strzyżenie. Dzięki temu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie.