Różnice między Mikrodermabrazją a Mikrodermabrazją Diamentową

Mikrodermabrazja – wskazania do tego zabiegu kosmetycznego. Kiedy zaleca się wykonanie mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to mechaniczny peeling, który oczyszcza pory, usuwa martwe komórki naskórka i może pomóc pozbyć się wielu problemów, takich jak przebarwienia, zmarszczki czy przetłuszczanie skóry twarzy. Mikrodermabrazja to popularny zabieg, który warto wykonać w wielu przypadkach. Zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji twarzy powinny się jednak osoby, które zmagają się z poszarzałą, zmęczoną, pozbawioną blasku cerą, a także postępującym starzeniem się skóry. Choć mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, to ma on również inne właściwości.

Mikrodermabrazja pobudza produkcje nowego kolagenu, dzięki czemu może zniwelować zmarszczki i poprawić elastyczność skóry. Sprawdzi się również w przypadku blizn, przebarwień czy rozstępów. Mikrodermabrazja wykorzystywana jest również u osób, które zmagają się z trądzikiem, rozszerzonymi porami czy zaskórnikami, ponieważ pozwala na głębokie oczyszczenie porów i usunięcie z nich wszelkich zanieczyszczeń, a więc odblokowanie ujść gruczołów łojowych. Pozytywne efekty wykonania zabiegu mikrodermabrazji obserwuje się również w przypadku walki z cellulitem. ponieważ technika ta poprawia ukrwienie skóry.

Mikrodermabrazja a mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.

Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.

Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem mikrodermabrazji diamentowej ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry, co zapewnia maksymalną skuteczność zabiegu. Zaleca się unikanie intensywnego opalania i stosowania mocno działających preparatów z retinolem lub kwasami przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Ważne jest dokładne oczyszczenie skóry w gabinecie kosmetycznym przed przystąpieniem do właściwej mikrodermabrazji.

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę specjalnego żelu lub toniku przygotowującego, który ma za zadanie zmiękczyć naskórek i ułatwić proces ścierania. Następnie, za pomocą urządzenia z głowicą diamentową, kosmetolog delikatnie przesuwa urządzenie po skórze, systematycznie złuszczając martwy naskórek. Całość procedury jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Mikrodermabrazja to bezbolesny peeling mechaniczny, który złuszcza zewnętrzne warstwy skóry, poprawia jej wygląd i funkcjonowanie, pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi, takimi jak blizny, rozszerzone pory, przebarwienia, zrogowaciały naskórek, rozstępy itd.

Czytaj dalej...

W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czytaj dalej...

5-funkcyjny kombajn kosmetyczny, który zapewnia kompleksowe rozwiązania dla Twojej skóry to wszechstronne urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi w Twoim salonie kosmetycznym.

Czytaj dalej...

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia , które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie.

Czytaj dalej...