Różnice między Mikrodermabrazją a Mikrodermabrazją Diamentową

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji diamentowej? Opis zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który polega na ścieraniu naskórka. Podczas takiej procedury wykorzystywana jest głowica urządzenia do mikrodermabrazji, która wyposażona jest w płytki diamentowe. Głowica ta ma otwór połączony z rurką, która ma ujście w urządzeniu do mikrodermabrazji. W trakcie takiego zabiegu specjalista usuwa martwy naskórek, pot, sebum i inne znajdujące się na twarzy zanieczyszczenia za pomocą specjalnych głowic wyposażonych w pierścienie ścierające.

Złuszczone martwy naskórek jednocześnie jest zasysany do filtra, dzięki czemu zabieg ten jest higieniczny. Połączenie elementów ścierających z siłą podciśnienia pozwala na dogłębne oczyszczenie porów znajdujących się w skórze, a także usunięcie nadmiaru sebum, martwego naskórka i zanieczyszczeń. Przebieg zabiegu jest więc nieinwazyjny. Czas zabiegu mikrodermabrazji to ok. 1-2 godziny. Zabieg mikrodermabrazji trwa krócej w przypadku twarzy, a nieco dłużej, gdy problem skórny dotyczy innej partii ciała. Po takim zabiegu należy szczególnie dbać o wybrany obszar i stosować się do zaleceń kosmetyczki. Profesjonalny gabinet kosmetologiczny po wykonaniu takiego zabiegu poddaje głowicę dezynfekcji, a filtry wraz z rączką wyrzuca. Dlatego jeżeli cena zabiegu jest zbyt niska, warto przed przystąpieniem do zabiegu mikrodermabrazji sprawdzić, czy miejsce, w którym chcemy go przeprowadzić, jest dla nas bezpieczne.

Mikrodermabrazja a ciąża

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej nie ma przeciwwskazań, by wykonywać ten zabieg w ciąży. Jednak kobiety w ciąży chcące zapisać się na ten zabieg powinny bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Tylko specjalista jest w stanie ocenić czy w danym przypadku nie występują przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji. Dlatego aby mieć pewność, że nie zaszkodzimy maluchowi, lepiej skonsultować się z lekarzem.

Mimo że mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów polegających na oczyszczeniu twarzy i usuwaniu martwego naskórka, to obecnie możemy skorzystać również z innych typów mikrodermabrazji, takich jak na przykład mikrodermabrazja korundowa. Czym różnią się te dwa zabiegi? Podstawowa różnica polega na zastosowaniu innej głowicy, lecz mikrodermabrazja korundowa działa na tej samej zasadzie co diamentowa, a więc oczyszcza skórę.

Mikrodermabrazja korundowa znacznie silniej złuszcza naskórek. Dlatego bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona. Z tego powodu technika ta nie jest polecana osobom z cienką, wrażliwą czy naczynkową cerą. W przypadku mikrodermabrazji korundowej kryształki glinu aplikuje się na twarz pod bardzo dużym ciśnieniem. To zwiększa ryzyko powstawania podrażnień. Mikrodermabrazja korundowa działa jednak świetnie na wągry, blizny, rozstępy, cellulit czy rozszerzone pory.

Wśród pozostałych typów mikrodermabrazji można wymienić m.in. mikrodermabrazję wodną, wrzypadku której czynnikiem ścierającym jest woda, a dokładnie roztwór soli fizjologicznej, który również styka się ze skórą pod odpowiednim ciśnieniem. Zabieg jest bezbolesny i bardziej komfortowy niż standardowa mikrodermabrazja diamentowa. Obecnie możemy skorzystać również z mikrodermabrazji tlenowej. Ten zabieg polega na przesuwaniu głowicy po skórze, która również wyposażona jest w głowicę ścierną, lecz ten typ peelingu wykonywany jest za pomocą wodnego roztworu soli fizjologicznej i tlenu. Technika ta również należy do delikatniejszych wersji mikrodermabrazji i jest bezbolesna, a dodatkowo przyjemnie odświeża skórę.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Mikrodermabrazja diamentowa ma różne formy

Zabieg ten ma kilka typów – dzięki czemu możemy go idealnie dostosować do cery. Rzadko kiedy zabieg ten wykonuje się w pojedynkę. W przypadku np. skóry, która wymaga mocnej pielęgnacji, często mikrodermabrazja diamentowa jest łączona z kuracją leczniczą. Zabieg ten stanowi ponadto nierzadko dodatek to peelingów chemicznych z kwasami. Jeśli skóra natomiast ma także widoczne wysuszenie, poleca się wzbogacenie mikrodermabrazji diamentowej o sonoforezę. Jest jeszcze mikrodermabrazja z ultradźwiękami – ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale i dostarczyć jej wielu aminokwasów i innych ważnych, odżywczych składników. W efekcie otrzymamy nie tylko młodziej wyglądającą i czystą skórę, ale i pełną witalności.

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję połączoną z głębokim oczyszczaniem, a później z wyciszaniem skóry – np. zabiegiem z maską algową.

Dostępna jest też mikrodermabrazja diamentowa z ampułką – to dobra forma dla osób, którym zależy na wzmocnieniu efektu przeciwstarzeniowego.

Coraz popularniejsza staje się obecnie mikrodermabrazja z zastosowaniem witaminy C – to świetny zabieg na wszelkie przebarwienia na skórze. Dzięki niemu skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, wyrówna się koloryt, a witamina C dodatkowo wzmocni naczynka i zadziała przeciwstarzeniowo.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania do mechanicznego złuszczania naskórka

Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka i jest dość nieinwazyjnym zabiegiem. Jednak nie każda osoba może poddawać się mikrodermabrazji. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji? Można do nich zaliczyć między innymi:

  • aktywny stan zapalny skóry,
  • niektóre choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bliznowce,
  • nowotwory skóry,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • znamiona,
  • widoczne naczynka,
  • choroby naczyń krwionośnych,
  • czynna faza opryszczki,
  • trądzik różowaty,
  • infekcja grzybicze i bakteryjne występujące na wybranym obszarze.

Ponadto mikrodermabrazja diamentowa nie może być wykonana w miejscu, w którym w ostatnich miesiącach były wykonywane zabiegi chirurgiczne. W przypadku cienkiej i osłabionej skóry również warto skonsultować wykonanie takiego zabiegu ze specjalistą. Niektórzy eksperci zalecają, by wstrzymać się z takim zabiegiem zwłaszcza podczas upalnych miesięcy czy mroźnej zimy, ponieważ w tym czasie skóra jest osłabiona i podatna na uszkodzenia ze względu na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Zabieg ten nie ma jednak ograniczeń wiekowych i mogą go wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia , które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie.

Czytaj dalej...

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia , które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie.

Czytaj dalej...

Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym bez stanów zapalnych.

Czytaj dalej...

Urządzenie jest przesuwane po skórze, usuwając martwe komórki naskórka i stymulując produkcję kolagenu, co może przyczynić się do poprawy tekstury skóry, redukcji drobnych linii i zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz zmniejszenia blizn i porów.

Czytaj dalej...

Powiedzmy sobie szczerze, bez odpowiedniego wykształcenia lub doświadczenia, bazując jedynie na wiedzy z internetu lub informacji zawartych na opakowaniu sprzętu do domowej mikrodermabrazji, nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaopiekować się tak kompleksowo własną skórą.

Czytaj dalej...