Mikrodermabrazja diamentowa - Skuteczne leczenie rozstępów

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

ZAMÓW STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY KUP TERAZ

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, który nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Skóra poddawana zabiegowi powinna zostać jednak oczyszczona. Jeżeli mamy na niej kosmetyki kolorowe, przed zabiegiem zostaną one usunięte. Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy wymaga jednak szczególnej troski o skórę po zabiegu. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem może okazać się stosowanie delikatnej, zrównoważonej pielęgnacji. Warto unikać także nadmiernego kontaktu ze słońcem. Może ono bowiem doprowadzić do podrażnienia cery. Jeśli chcemy przyśpieszyć regenerację skóry, możemy zastosować specjalną maść bogatą w naturalne składniki aktywne.

Podsumowując, mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy charakteryzuje się dość skutecznym działaniem. Jest także bezpieczna. Może więc pomóc w rozjaśnieniu uciążliwych rozstępów. Ważne jest jednak to, aby poddać się serii kilku zabiegów. Wówczas efekty będą najbardziej satysfakcjonujące. To, jak szybko pojawią się rezultaty zależne jest także od stopnia zaawansowania problemu.

Bibliografia:

1. W.Sawicki „Histologia”, wyd. PZWL, 2005
2. Standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postępowania u kobiet z cukrzycą Warszawa, 11 Luty 2011
3. M.K. Trivedi, BS, BA, G. Kroumpouzos, MD, PhD and J.E. Murase, MD A review of the safety of cosmetic procedures during pregnancy and lactation Int J Womens Dermatol. 2017 Mar, 3(1): 6–10.

Mikrodermabrazja diamentowa – konsultacja przed zabiegiem

Mimo że mikrodermabrazja diamentowa to bezpieczny zabieg, to przed jej wykonaniem konieczne jest odbycie konsultacji. Podczas wizyty specjalista sprawdza stan skóry pacjenta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. W czasie konsultacji poznajemy oczekiwania pacjenta i informujemy go, jak postępować przed i po zabiegu. Ponadto przekazujemy informacje o możliwych skutkach ubocznych i pielęgnacji cery po mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja diamentowa gwarantuje wspaniałe efekty m.in.:

  • oczyszcza skórę,
  • redukuje przebarwienia,
  • zmniejsza łojotok,
  • redukuje drobne zmarszczki,
  • zmniejsza widoczność porów,
  • wyrównuje koloryt skóry,
  • wygładzenie naskórka.

Regularne stosowanie mikrodermabrazji pozwala również opóźnić wszelkie oznaki starzenia się skóry. Zabieg ten warto stosować w celu zapobiegania zmarszczkom.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...