Wszystko, co musisz wiedzieć o kremie do twarzy Mincer

Do jakiej cery nadaje się krem niekomedogenny?

Szczególną skłonność do zapychania porów skóry mają osoby z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Te typy cer charakteryzują się nadprodukcją sebum, co w połączeniu z substancjami komedogennymi (potencjalnie zapychającymi) prowadzi do gromadzenia się łoju w porach. Z kolei w nim zatrzymywane są drobnoustroje i zanieczyszczenia odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości, takich jak krosty oraz wągry.

Niekomedogenny krem do twarzy polecany jest więc do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Warto pamiętać, że taka skóra nie potrzebuje natłuszczenia, jednak należy dbać o jej intensywne nawilżenie oraz oczyszczenie.

W przypadku cery trądzikowej, poza nadmiernym przetłuszczaniem skóry, pojawiają się także krosty i zaskórniki. Dobrze dobrany krem niekomedogenny nie będzie przyczyniał się do powstawania nowych wykwitów, a jeśli zawarte są w nim składniki przeciwbakteryjne, może też redukować już powstałe niedoskonałości. Ponadto, cera trądzikowa potrzebuje starannego oczyszczenia i tonizacji.

Kosmetyki naturalne i dermokosmetyki

Jesteśmy z Wami już 20 lat! Z obsesją na punkcie jakości i efektywności formuł, tworzymy wegańskie kosmetyki oparte na skutecznych składnikach, bezpieczne dla kobiet w ciąży - organiczną pielęgnację twarzy, dermokosmetyki do ciała, dzienny makijaż i pielęgnację włosów.

Powiedz nam jaki masz rodzaj cery a my pomożemy Ci dobrać odpowiednią pielęgnację

Co powinien zawierać krem niekomedogenny?

Zachowanie optymalnego nawilżenia skóry to podstawa przy pielęgnacji każdego typu cery. Jednak to od kondycji skóry zależy rodzaj stosowanych kosmetyków. Krem niekomedogenny zwykle zawiera substancje naturalne, które u większości osób nie powodują zapychania porów. Są to m.in.:

  • kwas hialuronowy – jest naturalnym polisacharydem, intensywnie nawilża skórę i spowalnia procesy starzenia,
  • koenzym Q10 – jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym opóźnia starzenie się skóry,
  • olej z opuncji figowej – jest antyoksydantem, chroni skórę przed promieniami UV, ujędrnia, nawilża i redukuje powstawanie zmarszczek,
  • olej jojoba – zmniejsza wytwarzanie sebum, nawilża skórę, ujędrnia, chroni przed drobnoustrojami i promieniami UV,
  • arginina – to naturalny aminokwas, wzmacnia barierę hydrolipidową, a w głębokich warstwach skóry staje się humektantem odpowiedzialnym za nawodnienie,
  • panthenol i alantoina – nawilżają, działają ochronnie, przeciwzapalnie i regenerująco,
  • ceramidy – wspierają naturalne bariery ochronne, nawilżają i chronią przed promieniowaniem UV,
  • witamina C – działa ujędrniająco, poprawia koloryt skóry, przyspiesza gojenie i chroni przed czynnikami zewnętrznymi,
  • witamina E – jest silnym antyoksydantem, dlatego m.in. chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem,
  • minerały, np. cynk o działaniu ochronnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym,
  • kwas mlekowy – działa m.in. nawilżająco, przeciwstarzeniowo, antybakteryjnie, a także reguluje pH skóry i usuwa martwy naskórek.

It is possible for cosmetics to contain one of the suspect ingredients without it appearing on the ingredient list due to it not reaching the concentration threshold to disclose it and cosmetic manufacturers choice to not disclose it.

Czytaj dalej...

Day and night serum-remedy from the oxygen detox line has enhanced anti-pollution action in situations of extreme exposure to pollution or smog, before or after intensive sun exposure, periods of more more strong stress and weakness, exposure to prolonged action of electronic devices, many hours spent in air-conditioned interiors.

Czytaj dalej...

This does not mean that ascorbyl palmitate cannot penetrate the skin because it can, it s oil soluble and the skin likes to absorb oil soluble things but this means that it s questionable if ascorbyl palmitate can be converted into pure Vit C in the skin.

Czytaj dalej...

Część z tych informacji jest niezbędna dla działania naszego serwisu, w pozostałym zakresie możesz skonfigurować swoje preferencje w zakresie poszczególnych celów, poprzez zaznaczenie stosownej zgody przy każdym z nich.

Czytaj dalej...