Wszystko, co musisz wiedzieć o kremie do twarzy Mincer

Do jakiej cery nadaje się krem niekomedogenny?

Szczególną skłonność do zapychania porów skóry mają osoby z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Te typy cer charakteryzują się nadprodukcją sebum, co w połączeniu z substancjami komedogennymi (potencjalnie zapychającymi) prowadzi do gromadzenia się łoju w porach. Z kolei w nim zatrzymywane są drobnoustroje i zanieczyszczenia odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości, takich jak krosty oraz wągry.

Niekomedogenny krem do twarzy polecany jest więc do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Warto pamiętać, że taka skóra nie potrzebuje natłuszczenia, jednak należy dbać o jej intensywne nawilżenie oraz oczyszczenie.

W przypadku cery trądzikowej, poza nadmiernym przetłuszczaniem skóry, pojawiają się także krosty i zaskórniki. Dobrze dobrany krem niekomedogenny nie będzie przyczyniał się do powstawania nowych wykwitów, a jeśli zawarte są w nim składniki przeciwbakteryjne, może też redukować już powstałe niedoskonałości. Ponadto, cera trądzikowa potrzebuje starannego oczyszczenia i tonizacji.

Składniki kremu potencjalnie komedogenne – dla jakiej cery są korzystne?

Komedogenność, w terminologii substancji kosmetycznych, oznacza te związki aktywne lub pomocnicze, z którymi wiąże się wyższe prawdopodobieństwo zalegania w porach skóry. Substancje komedogenne blokują ujścia gruczołów łojowych, przez co w skórze może (ale nie musi!) gromadzić się łój wraz z zanieczyszczeniami. U osób ze skórą tłustą i trądzikową, zwiększa to ryzyko tworzenia się zaskórników, wyprysków czy stanów zapalnych.

Jednak w przypadku cery suchej, zwłaszcza atopowej, związki komedogenne zwykle są niezbędne. Skóra bardzo wysuszona, poza nawilżeniem powinna być odpowiednio natłuszczona. Krem pozostawiający na niej barierę ochronną hamuje przeznaskórkową utratę wody i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych.

Do najczęściej stosowanych w kosmetykach substancji komedogennych zalicza się m.in.:

  • oleje, np. z awokado, arganowy, migdałowy, kokosowy,
  • masło kakaowe, masło shea,
  • kwasy tłuszczowe i ich pochodne,
  • silikony,
  • lanolina, wazelina, parafina.

Podsumowując, substancje, które potencjalnie zapychają pory, teoretycznie powinny być tymi, których unikają posiadacze cery tłustej i trądzikowej, ale zwykle okazują się pomocnicze przy skórze suchej czy atopowej. Niemniej jednak, ważna jest także użyta ilość i indywidualna reakcja skóry po zastosowaniu kremu. Z tego względu, krem niekomedogenny może okazać się pomocny także u osób z suchą cerą, natomiast krem komedogenny może wspierać kondycję cery tłustej i mieszanej.

Zobacz oferty

Výsledky mikrodermabraze jsou efektivní, působí na pleť také velmi relaxačním účinkem, a proto, pokud budete tento zákrok podstupovat častěji, Vaše pleť by měla být hladší a pokud trpíte akné, po tomto zákroku by měly tyto problémy vymizet.

Czytaj dalej...

Lidé se mohou rozhodnout pro zákrok, pokud mají kožní problémy jako jsou jemné linky a vrásky, hyperpigmentace, stařecké skvrny, rozšířené póry a černé tečky, akné a jizvy po akné, strie, sklon k mastné pleti, nerovnoměrný tón pleti, melasma či poškození sluncem.

Czytaj dalej...

Krem ma konsystencję musu, neutralny jasnobeżowy kolor, i ładnie stapia się z moją jasną cerą, jak na kosmetyk CC nieźle kryjąc i korygując przebarwienia na wyraźniejsze przebarwienia potrądzikowe i tak zawsze potrzebuję punktowego korektora.

Czytaj dalej...

ZALETY brak kompozycji zapachowej łatwość aplikacji dobra trwałość, bez ścierania pudrowe wykończenie dobrze dopasowany odcień lekkie krycie bez efektu maski koryguje niedoskonałości nie przesusza cery, nie wpływa negatywnie na jej stan.

Czytaj dalej...