Najlepsze tabletki na alergie - Skuteczne metody łagodzenia objawów

Jak długo można stosować najsilniejsze leki na alergię na receptę?

Okres stosowania najsilniejszych leków na alergię na receptę może być różny i zależy od indywidualnego przypadku. Lekarz przepisujący lek będzie monitorował skuteczność i bezpieczeństwo terapii oraz dostosuje dawkowanie w miarę potrzeby.

Zobacz także:

Zobacz też: Najsilniejszy lek na alergię bez recepty

Piotr jest doświadczonym redaktorem bloga, który specjalizuje się w tematyce alergii. Jego pasją jest pomaganie osobom zmagającym się z różnymi alergiami, dostarczając im wartościowych informacji, porad i praktycznych wskazówek. Na swoim blogu Piotr dzieli się swoją wiedzą na temat przyczyn alergii, metod łagodzenia objawów oraz zdrowego stylu życia dla alergików.

Leki na alergię zawierające loratadynę

Loratydyna jest wykorzystywana przy leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Loratadyna zmniejsza uwalnianie histaminy. Dzieki czemu:

• Zmniejsza wydzielanie śluzu
• Zmniejsza obrzęk
• Sprzyja rozszerzeniu oskrzeli
• Niweluje kichanie
• Zmniejsza swędzenie błony śluzowej nosa i skóry

1. Claritine – syrop i tabletki

Lek o działaniu przeciwalergicznym. Jego zadaniem jest niedopuszczanie do działania histaminy, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych.

Claritine stosuje się w sezonowym i całorocznym nieżycie nosa na tle alergicznym oraz w przypadku kataru siennego. Nie wolno podawać leku dzieciom poniżej 2 roku życia oraz kobietom w ciąży. Nie zaleca się także stosowania w okresie karmienia piersią.

2. Nalergine - tabletki

Lek stosuje się w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Nie mogą go stosować dzieci poniżej 3 roku życia. W ciąży można stosować lek jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu (brak odpowiednich, kontrolowanych badań u ludzi). Nie wolno stosować leku w okresie karmienia piersią.

3. Aleric - tabletki

Lek przeciwhistaminowy o długim działaniu. Stosowany w leczeniu objawów całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Nie wolno stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia. Ostrożność w stosowaniu należy zachować u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby oraz u osób w podeszłym wieku.

Jakie rodzaje alergii można leczyć za pomocą leków przeciwalergicznych bez recepty?

Lek bez recepty na alergie są wybierane m.in. przez pacjentów ze zdiagnozowanym uczuleniem, którzy mierzą się z typowymi objawami – np. w sezonie pylenia określonych substancji.

Leki na uczulenie bez recepty mogą być stosowane przy różnych typach alergii, np.:

  • alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, tzw. katarze siennym – wówczas stosuje się m.in. tabletki zawierające leki antyhistaminowe, jak również spray do nosa z pseudoefedryną,
  • alergicznym zapaleniu spojówek – wówczas, poza lekami od alergii w tabletkach przydatne mogą być krople,
  • alergiach skórnych (pokrzywce) – wówczas sięga się np. po środki do podania bezpośrednio na skórę, często zawierają one maleinian dimetyndenu o działaniu przeciwuczuleniowym i przeciwświądowym oraz łagodzącym.

Sposób zastosowania oraz dawkowanie należy dopasować do typu uczulenia, jego przebiegu oraz wieku osoby z alergią. Leki na alergię dla dzieci zawierają te same substancje czynne, jednak sposób ich podawania może być inny, np. w zależności od tego, ile pociecha ma lat oraz ile waży. Dlatego należy zawsze dokładnie przeczytać ulotkę, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą.

Leki na alergię bez recepty – jakie leki antyhistaminowe wybrać?

Leki na alergię bez recepty cieszą się ogromną popularnością. Do najczęściej stosowanych preparatów przeciwhistaminowych należą: tabletki, krople do oczu, żele, maści. W ofercie można znaleźć także szampony i mydła dla alergików. Sprawdź, jakie leki bez recepty na alergię można kupić w aptekach i dowiedz się, które są najskuteczniejsze.

  • W przypadku alergii najczęściej stosuje się leki przeciwhistaminowe, które dzielą się na leki I generacji, (często wywołujące skutki uboczne) i leki II generacji (nie wywołujące skutków ubocznych).
  • Leki na alergię najczęściej dostępne są w postaci tabletek, syropów i kropel. Przed wyborem konkretnego leku należy kierować się najbardziej preferowaną formą przyjmowania, a przede wszystkim zawartością substancji łagodzących objawy alergii.
  • Wiele leków przeciwalergicznych nie jest zalecanych do stosowania dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, dzieci czy osób starszych. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać ulotkę oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jakie tabletki na alergię wybrać?

Alergia traktowana jest jako jedna z najpowszechniejszych chorób XXI wieku. Według danych statystycznych jej objawy odczuwa około 40% alergików, a w głowie każdego z nich rodzi się jedno pytanie: jakie tabletki na alergię wybrać, aby pozbyć się dokuczliwych dolegliwości i odetchnąć z ulgą? W aptekach znajdziecie wiele preparatów na alergię, między innymi: żele, krople do oczu na alergię, krople do nosa na alergię, syropy na alergię oraz najbardziej popularne wśród pacjentów tabletki – jednakże zanim sięgniecie po dostępne leki na alergię bez przypisu lekarza zapoznajcie się z ich składem oraz działaniem, aby preparat przyniósł zadowalające rezultaty.

W składzie znajdziemy niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który posiada silne właściwości nawilżające; ekstrakt z kiełków pszenicy Triticum vulgare, który działa ujędrniająco i redukuje widoczność zmarszczek oraz kofeinę zawartą w wyciągu z zielonej herbaty, która poprawia mikrokrążenie, zmniejsza widoczność obrzęków, rozświetla.

Czytaj dalej...

Ponadto nie zawiera mydła, a jego skład urozmaicony jest o w pełni bezpieczne dla naszej skóry, naturalne antyoksydanty, które pozwalają na dogłębne oczyszczenie i dodatkową pielęgnację naszej twarzy.

Czytaj dalej...

Leki na alergię II generacji nie stanowią jednolitej grupy leków pod względem budowy chemicznej w odróżnieniu od preparatów I generacji nie wywołują tak wielu działań niepożądanych oraz w mniejszym stopniu wpływają na inne receptory.

Czytaj dalej...

Jeśli masz skłonności do niedoskonałości, ciężko jest Ci zamaskować niespodziewanego pryszcza makijażem i chcesz szybko pozbyć się zmiany, w dalszej części poznasz produkty, które zostały do tego stworzone.

Czytaj dalej...