Naturalne maseczki na pryszcze - Twoja droga do czystej skóry

Domowe maseczki na trądzik– 10 sprawdzonych przepisów

Domowe sposoby na pielęgnacje skóry są wciąż bardzo doceniane. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, poza tym powodują mniej reakcji alergicznych niż silne specyfiki drogeryjne.

To może być dobre uzupełnienie wspomagające leczenie trądziku, gdy na przykład mamy ciężką postać tej choroby. Takie rozwiązanie sprawdzi się też u osób, które dotykają tylko co jakiś czas pewne niedoskonałości skóry.

Poniżej znajdziesz 10 przepisów na maseczki na pryszcze i wągry. Stworzysz je przede wszystkim z ogólnie dostępnych artykułów spożywczych, które znajdziesz w swojej kuchni.

Maseczki typu peel-of, które się odrywa po zastygnięciu skutecznie usuwają obumarły naskórek, ale to nie wszystko, bo jeszcze oczyszczają, do tego niwelują wągry.

Poniżej przedstawiamy sprawdzone

1. Maseczka z mleka i żelatyny

2 łyżki mleka i 1 łyżkę żelatyny. Do podgrzanego płynu dodajesz proszek, mieszasz aż się rozpuści. Czekasz aż masa delikatnie przestygnie i dopiero wtedy rozsmarowujesz ją na buzi – tylko w strefie T lub na całej powierzchni.

Po około 15-20 maska zastygnie, dzięki temu uda się ją bez problemu usunąć. Zaleca się wykonywać taki zabieg raz w tygodniu.

2. Maseczka z soku jabłkowego i żelatyny

1/2 szklanki soku jabłkowego i małe opakowanie żelatyny (miej więcej 2-3 duże łyżki proszku), wszystko wrzucasz do miseczki. Pojemnik ustawiasz nad kąpielą wodną i dokładnie mieszasz. Na koniec można dodać kilka kropel olejku, na przykład herbacianego. Po przestudzeniu aplikujemy maskę na twarz. Po jej stężeniu odrywamy.

3. Maseczka z sody, mleka i żelatyny

1 łyżeczkę sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę mleka i 1 łyżeczkę żelatyny. Opcjonalnie można dolać olejek, na przykład lawendowy. Tu również wszystko mieszamy nad kąpielą wodną do uzyskania jednolitej konsystencji. Po nałożeniu czekamy około 15-20 minut aż masa stężenie, wtedy łatwo się jej pozbyć.

Maseczka na twarz z kawy

Pasjonaci kawy powinni wiedzieć, że nie tylko pobudza organizm do działania, lecz także świetnie sprawdza się jako składnik maseczki! Maseczka z kawy będzie skuteczna dla posiadaczek cery dojrzałej. Jeśli borykasz się z workami pod oczami, twoja cera jest odwodniona i wygląda na zmęczoną, ta maseczka jest dla ciebie! Maseczka ma peelingujące działanie. Dzięki temu usuniesz martwy naskórek i pozbędziesz się niechcianych, suchych płatów skóry.

  • szczypta cynamonu
  • dwie łyżki zmielonej kawy
  • dwie łyżeczki wody

Wymieszaj składniki i nałóż powstałą maseczkę na twarz. Możesz pozostawić ją na twarzy i spłukać letnią wodą lub energicznymi ruchami wykonać peeling. Pamiętaj o delikatności i ostrożności, twoje ruchy nie mogą być zbyt porywiste, bo podrażnisz sobie skórę.

Skuteczne metody na trądzik – naturalne leczenie w domu

2 sposób – czosnek

O tak, znowu czosnek! Nie bez przyczyny określany jest on jako naturalny antybiotyk, który działa niemal na każdą infekcję w organizmie. Jego właściwości działają doskonale na pryszcze – zwłaszcza, że czosnek zawiera w sobie sporo siarki i cynku. Składniki te wykazują zaś działanie zarówno antybakteryjne, jak i oczyszczające oraz przeciwgrzybicze. Właśnie dlatego warto będzie przygotować z niego skuteczny przepis na wągry! Czosnek używać można na wiele domowych sposobów. Możesz np.:

  • obrać ząbek czosnku i przyłożyć go do zmiany na skórze, wcierając sok w pryszcza (ok. 15 minut),
  • jeść 2 ząbki czosnku dziennie (z natką pietruszki, niwelującą zapach czosnku).

3 sposób – maseczka aspirynowa

Domowe sposoby na trądzik to także przygotowane w zaciszu własnego mieszkania… maseczki! I tak, jedną z nich może być np. maseczka przygotowana z… Aspiryny! Lekarstwo to jest niczym innym, jak kwasem acetylosalicylowym, wykazującym antytrądzikowe działanie. Aspiryna świetnie radzi sobie z bakteriami oraz doskonale złuszcza martwy naskórek. Mało tego, wykazuje działanie przeciwzapalne. Jak wygląda przygotowanie maseczki z Aspiryny?

  1. Zalej 3 tabletki lekarstwa wodą destylowaną.
  2. Rozgnieć tabletki tak, by stworzyć z nich papkę.
  3. Zmieszaj całość z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  4. Nałóż powstałą mieszankę na oczyszczoną skórę twarzy. Potrzymaj ją tak ok. 15 minut.
  5. Zmyj maseczkę letnią wodą.

Pamiętaj, aby stosować takie naturalne, domowe kosmetyki przynajmniej 3 razy w tygodniu – w innym przypadku metoda ta może okazać się nieskuteczna. Regularność to podstawa, gdyż bez niej nie pomoże nawet szybki sposób! Jeśli szukasz innych porad zdrowotnych, sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na kaszel.

Domowe maseczki na twarz: podsumowanie

Maseczki na twarz DIY są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią wydawać dużych pieniędzy w drogeriach, a zależy im na skutecznych i bezpiecznych zabiegach pielęgnacyjnych. Wśród przedstawionych propozycji znajdziesz domowe maseczki na twarz wygładzające, domowe maseczki na twarz oczyszczające, domowe maseczki na blizny po trądziku. Wystarczy zaledwie kilka minut, by przygotować maseczkę, a przy regularnym stosowaniu efekty będą olśniewające. Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych sprawdzonych przepisów i dzięki temu dołączysz do grona posiadaczek zdrowej, lśniącej i odżywionej cery. Za niewielkie pieniądze możesz wyglądać jak modelki z pierwszych stron gazet. Nie czekaj, tylko działaj! Na drodze do wymarzonej cery możesz napotkać wiele trudności, jednak wysiłek, który wykonasz, wpłynie na zniewalające efekty.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Awokado ma wiele dobroczynnych właściwości.

Domowa pielęgnacja jest banalnie prosta!

Domowa maseczka z węgla świetnie sprawdzi się u osób z cerą mieszaną i tłustą.

Przygotowanie domowej maseczki nie jest czasochłonne.

Domowe maseczki na twarz potrafią zdziałać cuda. Jeśli będziesz systematyczna, szybko zauważysz pierwsze efekty.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaka sukienka do mnie pasuje? Stylista radzi
  2. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  3. Sukienka i muszkieterki: jak wyglądać idealnie?

Domowy sposób na trądzik – witaminy i suplementy

Witaminy i suplementy diety mogą okazać się cennym wsparciem w walce z trądzikiem. Przyjmowanie witaminy A i C, które są potężnymi przeciwutleniaczami, może przeciwdziałać procesom zapalnym, które są częstą przyczyną trądziku. Cynk pomaga regulować produkcję sebum i może zmniejszyć ryzyko powstania zaskórników i wyprysków. Istotne jest, aby pamiętać, że każdy organizm jest inny i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi być skuteczne dla innej. Wiele witamin i minerałów jest niezbędnych dla zdrowia skóry, co nie musi oznaczać, że konieczna jest suplementacja, a wystarczy uzupełnienie diety o odpowiednie składniki. Wśród najważniejszych dla skóry witamin i minerałów wyróżnia się:

  • cynk – na trądzik jest to jeden z najważniejszych składników mineralnych. To naturalny przeciwutleniacz, który pomaga zwalczać wolne rodniki i redukować stan zapalny. Pomaga również w regulacji produkcji sebum,
  • selen – jest minerałem, który pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, zwłaszcza poprzez wspieranie funkcji przeciwutleniających,
  • krzem – jest niezbędny dla zdrowia skóry, wspomaga produkcję kolagenu i utrzymanie elastyczności skóry,
  • siarka – często używana w produktach do pielęgnacji skóry z trądzikiem ze względu na jej zdolność do wysuszenia pryszczy i redukcji stanu zapalnego,
  • witamina A na trądzik – znana ze swoich właściwości regulujących produkcję sebum (retinoidy stosowane w leczeniu trądziku to pochodne witaminy A). Pomaga utrzymać skórę zdrową wspierając procesy odnowy komórkowej,
  • witamina C – jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczyć wolne rodniki. Pomaga również w produkcji kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania zdrowej skóry,
  • witamina D – pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego,
  • witaminy z grupy B – mogą pomóc w zwalczaniu trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i regulację produkcji sebum.

Przyjemny, naturalny zapach przypadnie do gustu również mężczyznom, a hipoalergiczna, delikatna formuła sprawi, że produkt będzie szczególnym ulubieńcem tych z nas, którzy borykają się z problemem wrażliwej i delikatnej cery, podatnej na zmiany na tle alergicznym.

Czytaj dalej...

Przyczyny występowania wszystkich trzech mechanizmów jednocześnie nie są do końca znane, dalece uprawdopodobnione hipotezy zakładają jednak w przypadku łuszczycy skóry głowy nadrzędną rolę czynników genetycznych, immunologicznych oraz środowiskowych.

Czytaj dalej...

Proponowałabym szukać wśród naturalnych kremów pod oczy, ponieważ są najlepiej tolerowane przez skórę i z reguły odznaczają się wyższą zawartością składników aktywnych, niż te zwykłe mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...