Naturalne metody rozjaśniania włosów - Piękno z natury

Rozjaśnianie włosów cytryną

Sok z cytryny pozytywnie wpływa na kondycję całych włosów - nadaje im zdrowego blasku, wyraźnie wzmacnia i poprawia ich wzrost. W dodatku doskonale dotlenia skórę głowy, a nawet pozwala pozbyć się łupieżu. Co najważniejsze, pomaga naturalnie rozjaśnić włosy. To bardzo skuteczna metoda, która jednorazowo kosztuje nas tyle, co zakup jednej cytryny. Aby zobaczyć efekty, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Rozjaśnienie włosów cytryną będzie widoczne dopiero po około miesiącu stosowania raz lub dwa razy w tygodniu.

Sok z cytryny można aplikować na suche lub wilgotne włosy, a następnie trzeba pozostawić je do wyschnięcia. Gdy suche już włosy będą zbyt sztywne, wystarczy je przeczesać lub umyć pasma delikatnym szamponem. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy każdorazowo po rozjaśnianiu włosów cytryną wystawimy je na działanie słońca.

Rozjaśnianie włosów w domu cytryną

Najskuteczniejsza w rozjaśnianiu cytryną będzie płukanka przygotowana z soku tego cytrusa. Ilość owoców należy dobrać stosownie do długości włosów.

Sok zawsze rozcieńczamy razem z wodą w proporcjach 1:3. Tak przygotowany preparat wcieramy we włosy aż zużyjemy wszystko. Zawijamy pasma w bawełnianą koszulkę i po około dwóch godzinach zmywamy. Aby efekt był widoczny, te kroki należy powtarzać przez kilka kolejnych dni.

Istnieje jeszcze jeden sposób, w którym to świeży sok z cytryny nakłada się od razu na włosy, a następnie na to odżywkę bez spłukiwania. Pozwalamy włosom naturalnie wyschnąć i powtarzamy te kroki maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Istnieje jeszcze jeden sposób farbowania włosów w domu, na który kobiety bardzo często się decydują. Chodzi o hennę. Ale czy można nią rozjaśnić włosy?

Rozjaśnianie ciemnych włosów w domu

Jeśli masz brązowe lub czarne włosy, możesz oczywiście rozjaśnić je w domu, jednak jest to proces skomplikowany, który musisz przeprowadzić z ogromną uwagą i rozsądkiem. Tutaj nie pomogą domowe sposoby, konieczne będzie użycie profesjonalnych kosmetyków w dość wysokim stężeniu, by barwnik został dokładnie wytrawiony. Nie łudź się jednak, że uda ci się przejść z czekolady na platynę w jeden dzień, bo w ten sposób spalisz i zniszczysz włosy. Rozłóż proces rozjaśniania na kilka sesji oddzielonych od siebie przez 3-4 tygodnie. Za każdym razem rozjaśniaj włosy max 3 tony. Dzięki temu w kilka miesięcy dojdziesz do jasnego blondu bez zniszczeń i utraty pięknych włosów. Brunetkom marzącym o blondzie zdecydowanie zalecamy jednak oddanie się w ręce profesjonalistom, którzy przeprowadzą koloryzację bezpiecznie.

Rozjaśniając włosy w domu musisz pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo zarówno twoich pasm oraz skóry, jak i twojego zdrowa. Oto kilka ważnych rad, których powinnaś/powinieneś przestrzegać:

  1. Dobrze przygotuj się przed rozjaśnianiem: Zainwestuj w jakościowe produkty do rozjaśniania włosów, rękawiczki ochronne, i starannie przeczytaj instrukcję.
  2. Wybierz odpowiednią siłę rozjaśniacza: Dobierz produkt do swojego typu włosów i pożądanego efektu. Pamiętaj, że zbyt silny preparat może uszkodzić włosy.
  3. Przestrzegaj czasu działania: Nie przekraczaj czasu podanego w instrukcji. Zbyt długie działanie środka rozjaśniającego może prowadzić do uszkodzenia włosów.
  4. Test na małej próbce włosów: Przed nałożeniem preparatu na całą głowę, przeprowadź test na niewielkiej ilości włosów, aby upewnić się, że nie pojawią się alergie czy niepożądane reakcje.
  5. Zastosuj ochronę dla skóry: Nałóż krem lub olej na obszary skóry wokół linii włosów, aby zminimalizować ryzyko podrażnień.
  6. Unikaj częstego rozjaśniania: Zbyt częste stosowanie środków rozjaśniających może prowadzić do osłabienia włosów. Zaleca się odczekanie przynajmniej kilku tygodni między zabiegami.
  7. Zastosuj odpowiednią pielęgnację po rozjaśnianiu: Po zabiegu używaj nawilżających i regenerujących odżywek, aby przywrócić włosom zdrowie i blask.

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu bez farby i rozjaśniacza? 5 skutecznych sposobów

Chcesz rozjaśnić włosy w domu bez farby i rozjaśniacza? To da się zrobić zarówno na ciemnych, jak i na jasnych pasmach. Do domowych zabiegów możesz wykorzystać m.in. sok z cytryny, napar z rumianku lub miód. Zyskają piękny połysk i będą wyglądały, jak muśnięte słońcem. Sprawdź, jak bezpiecznie krok po kroku rozjaśnić w domu włosy czarne, brązowe i blond.

fot. Getty Images, CoffeeAndMilk

Jasne, słoneczne refleksy są idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz tchnąć trochę życia w swoje pasma. Optycznie je zagęszczą, dodadzą lekkości i charakteru.

Możesz je zrobić używając farby, rozjaśniacza lub naturalnymi, domowymi sposobami np. płukanką z rumianku, sokiem z cytryny lub pastą cynamonową. Są znacznie tańsze i delikatniejsze dla włosów.

Pamiętaj jednak, aby przed zabiegiem wykonać próbę uczuleniową. Jeśli wystąpi podrażnienie lub inna, niepokojąca reakcja, zrezygnuj.

Jak rozjaśnić włosy w domu bez farby i rozjaśniacza? Przed tobą 5 najlepszych sposobów.

Spis treści:

  1. Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów rumiankiem
  2. Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów cytryną
  3. Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów cynamonem
  4. Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną
  5. Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów miodem naturalnym
  6. Rozjaśnianie włosów czarnych i brązowych w domu - jak się przygotować do zabiegu?

Domowe zabiegi z wykorzystaniem kremów do depilacji są łatwe i nie wymagają wprawy, jednak silny, chemiczny zapach kosmetyków może zniechęcać, a substancje chemiczne wywoływać podrażnienia wrażliwej skóry.

Czytaj dalej...

Propozycje, jakie znajdziecie w naszym zestawieniu, sprawdzą się do każdego rodzaju cery, a w ich składach nie brakuje takich składników aktywnych jak kwas salicylowy, aloes, niacynamid, kwas hialuronowy czy kwas glikolowy.

Czytaj dalej...

Sytuacja podobnie przedstawia się w przypadku Folisinu, który powstał na bazie opatentowanej formuły AnaGain, a dodatkowo został wzmocniony, ekstraktami, witaminami i minerałami naturalnego pochodzenia.

Czytaj dalej...

Przyczyny występowania wszystkich trzech mechanizmów jednocześnie nie są do końca znane, dalece uprawdopodobnione hipotezy zakładają jednak w przypadku łuszczycy skóry głowy nadrzędną rolę czynników genetycznych, immunologicznych oraz środowiskowych.

Czytaj dalej...