Nivea Krem BB Nawilżająco Upiększający 5w1 - Tajemnica Zdrowej i Promiennej Skóry
Do jakiej cery nadaje się krem niekomedogenny?
Szczególną skłonność do zapychania porów skóry mają osoby z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Te typy cer charakteryzują się nadprodukcją sebum, co w połączeniu z substancjami komedogennymi (potencjalnie zapychającymi) prowadzi do gromadzenia się łoju w porach. Z kolei w nim zatrzymywane są drobnoustroje i zanieczyszczenia odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości, takich jak krosty oraz wągry.
Niekomedogenny krem do twarzy polecany jest więc do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Warto pamiętać, że taka skóra nie potrzebuje natłuszczenia, jednak należy dbać o jej intensywne nawilżenie oraz oczyszczenie.
W przypadku cery trądzikowej, poza nadmiernym przetłuszczaniem skóry, pojawiają się także krosty i zaskórniki. Dobrze dobrany krem niekomedogenny nie będzie przyczyniał się do powstawania nowych wykwitów, a jeśli zawarte są w nim składniki przeciwbakteryjne, może też redukować już powstałe niedoskonałości. Ponadto, cera trądzikowa potrzebuje starannego oczyszczenia i tonizacji.
Jaki krem niekomedogenny do twarzy wypróbować?
Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną wypróbuj krem seboregulujący REMEDY CREAM, który zawiera m.in. niacynamid, olej z nasion opuncji figowej, hialuronian sodu i ekstrakty z arnoty, kaparu ciernistego czy słodkiej pomarańczy. Ten naturalny, lekki krem nie powoduje zapychania porów, a jednocześnie intensywnie nawilża skórę, pozostawiając ją świeżą oraz matową. Preparat nie pozostawia tłustego filmu, dlatego świetnie nadaje się pod makijaż. Jego zaletami są także redukcja nadmiernej produkcji sebum i zmniejszenie widoczności porów.
Przed zastosowaniem kremu, na oczyszczoną skórę warto zaaplikować serum, np. REMEDY SERUM BALANCING o właściwościach seboregulujących. Kosmetyk zawiera składniki organiczne, które poprawiają kondycję skór tłustych, mieszanych i problematycznych, skłonnych do zapychania porów oraz tworzenia się wyprysków.

Recenzje 9
- Od najwyższej oceny
- Od najniższej oceny
- Sortowanie domyślne
- Od najstarszych
Dodanych produktów: 26
Napisanych recenzji: 555
2 / 5
29 stycznia 2022, o 12:24
Nie kupi ponownie
Używa produktu od: miesiąc
Wykorzystała: w trakcie pierwszego opakowania
Kupiony w: Drogeria Natura
Wcale nie upiększa
że będzie to hit w mojej kosmetyczce. Sam design opakowania już zwrócił moją uwagę. A tu się przekonałam, że nie warto jest oceniać książki po okładce. Dlaczego? Zamiast zmniejszać widoczność porów, to są bardziej widoczne. Myślałam, że sprawdzi się krem jako baza pod makijaż. Niestety nie sprawdził się - moja cera wyglądała okropnie. Co z tego, że ma piękny design opakowania, ładny zapach jak się nie sprawdził. Kolejnym minusem jest to, że ma zbyt gęstą konsystencję , co bardzo mi to przeszkadza.
ZALETY: design opakowania
zapach
WADY: skuteczność
zatkanie pory
Dodanych produktów: 0
Napisanych recenzji: 208
2 / 5
21 lipca 2021, o 16:08
Nie kupi ponownie
Używa produktu od: miesiąc
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Nie podano
Bardzo dziwny produkt
Mam mieszane uczucia co do tego BB kremu.
Z jednej strony podoba mi sie efekt koncowy i jego wykonczenie, ale z drugiej strony trzeba sie namordowac, zeby go poprawnie nalozyc.
Zaczne od tego, ze nawet ladnie pachnie. Nie wiem do czego porownac ten zapach- chyba trzeba uwierzyc mi na slowo.
Nie jest to typowy krem BB, poniewaz ma bardziej wodnista formule. Troszke podchodzi pod taki wodnisty zel.
Problem polega na tym, ze bardzo latwo idzie nim zrobic sobie krzywde. On slizga sie po twarzy przez co robia sie smugi. Nie polecam go rowniez nakladac palcami tylko zwilzona gabka i od razu dwie warstwy.
Kolor wydaje sie dosyc ciemny jak na najjasniejszy oddcien, ale po porawnym rozprowadzeniu go na buzi- jest lepiej.
Okreslenie go mianem " glow" uwazam za troche przesadzone, poniewaz on nie ma zadnych drobinek brokatu i przy tlustej cerze strasznie sie wyswieca.
Owszem nie mozna mu odmowic naturalnego efektu, ale chyba nie ma nic gorszego nic wyswiecenie sie buzi juz dwie godziny po aplikacji. I mowie tutaj o sporym wybuchu sebum na twarzy.
Nie wyobrazam go sobie latem.
Natomiast na chlodniejsza pogode- moze. moze.
Po lekkim przypudrowaniu zamienia sie w taki satynowy mat i to na serio dobrze wyglada, ale potrzeba dwoch warstw, poniewaz produkt ma bardzo- bardzo slabiuskie krycie. Nawet jak na standardy BB.
Nie zapycha, nie roluje sie, ale jak ma to robic skoro jest tak delikatny?
Czy go polecam?
Nie bardzo. Jest bardzo ciezki w aplikacji.
Guerlain Lingerie de Peau BB Beauty Booster
Kategoria | Podkłady |
Marka | Guerlain |
Linia | Lingerie de Peau |
Forma | W płynie |
Działanie | Korygujące , Nawilżające |
SPF | Wysoki: 30 - 59,9 |
Guerlain Lingerie de Peau BB Beauty Booster SPF 30 - krem nawilżająco-upiększający. Posiada filtr ochronny SPF 30. Zapewnia całodobowe nawilżenie, wyrównuje koloryt skóry, rozświetla oraz koryguje niedoskonałości. Sprawia, że cera staje się delikatniejsza i gładsza. Krem posiada przyjemny kwiatowy zapach.

Składniki kremu potencjalnie komedogenne – dla jakiej cery są korzystne?
Komedogenność, w terminologii substancji kosmetycznych, oznacza te związki aktywne lub pomocnicze, z którymi wiąże się wyższe prawdopodobieństwo zalegania w porach skóry. Substancje komedogenne blokują ujścia gruczołów łojowych, przez co w skórze może (ale nie musi!) gromadzić się łój wraz z zanieczyszczeniami. U osób ze skórą tłustą i trądzikową, zwiększa to ryzyko tworzenia się zaskórników, wyprysków czy stanów zapalnych.
Jednak w przypadku cery suchej, zwłaszcza atopowej, związki komedogenne zwykle są niezbędne. Skóra bardzo wysuszona, poza nawilżeniem powinna być odpowiednio natłuszczona. Krem pozostawiający na niej barierę ochronną hamuje przeznaskórkową utratę wody i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych.
Do najczęściej stosowanych w kosmetykach substancji komedogennych zalicza się m.in.:
- oleje, np. z awokado, arganowy, migdałowy, kokosowy,
- masło kakaowe, masło shea,
- kwasy tłuszczowe i ich pochodne,
- silikony,
- lanolina, wazelina, parafina.
Podsumowując, substancje, które potencjalnie zapychają pory, teoretycznie powinny być tymi, których unikają posiadacze cery tłustej i trądzikowej, ale zwykle okazują się pomocnicze przy skórze suchej czy atopowej. Niemniej jednak, ważna jest także użyta ilość i indywidualna reakcja skóry po zastosowaniu kremu. Z tego względu, krem niekomedogenny może okazać się pomocny także u osób z suchą cerą, natomiast krem komedogenny może wspierać kondycję cery tłustej i mieszanej.
