Nutridome krem pod oczy - Skuteczna pielęgnacja dla delikatnej skóry wokół oczu

Jak nakładać krem pod oczy? Najczęstsze błędy

• Niedokładny demakijaż. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu niekiedy bywa trudne. A już na pewno wymaga nieco czasu – jedno pociągniecie płatkiem kosmetycznym to za mało. Jeśli wykonujesz niedokładny demakijaż, krem pod oczy nakładasz na niedokładnie oczyszczoną skórę. To osłabia działanie kremu oraz źle wypływa na stan skóry.

• Pocieranie skóry, jej naciąganie i rozciąganie. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, a do tego niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Podczas aplikacji kremu pod oczy nie wolno jej rozciągać, bo to powoduje zmarszczki. Nie pomoże Ci wówczas nawet najlepszy krem pod oczy. Krem należy wklepywać, nie wcierać.

• Zbyt szybka aplikacja. Kilka sekund i krem nałożony? Nie tak szybko. Jeśli nie poświęcasz temu zabiegowi chociaż kilku minut, nie pozwalasz składnikom kremu pokazać pełni swoich możliwości.

• Aplikacja zbyt blisko linii rzęs. Choć mowa o kremie „pod oczy”, to w rzeczywistości nie jest to krem do smarowania powiek. Jeśli nakładasz go zbyt blisko rzęs, może przypadkiem przedostać się do oczu i wywołać ich podrażnienie.

• Aplikacja wyłącznie pod oczami. Nazwa po raz kolejny okazuje się myląca. Krem pod oczy należy nakładać także po bokach, tj. za zewnętrznymi kącikami oczu. – To miejsca, w których powstają tzw. kurze łapki, więc należy im się większa uwaga – mówi nasza kosmetolog.

Dobry krem pod oczy

Na skórze wokół oczu koncentrują się dwa główne problemy: oznaki zmęczenia i starzenia się organizmu. Pierwszy problem uwidacznia się poprzez opuchliznę i sińce, drugi objawia się zmarszczkami. To dlatego w sprzedaży znaleźć można tak wiele kremów pod oczy rozjaśniających, kremów pod oczy rozświetlających, kremów pod oczy na worki i kremów pod oczy przeciwzmarszczkowych. Wystarczy jednak zagłębić się w skład tychże kremów, by przekonać się, że krem pod oczy na cienie to także krem pod oczy z witaminą C, a krem pod oczy na pierwsze zmarszczki ma wiele wspólnego z kremem pod oczy liftingującym. Dlaczego? Bo witamina C słynie z właściwości rozświetlających i odmładzających, a pierwsze drobne zmarszczki można usunąć poprzez ujędrnienie skóry wokół oczu.

Skóra pod oczami i na powiekach jest tak delikatna, że bardzo łatwo zdradza nawet drobne zaniedbania z naszej strony. Zarwana nocka? Niedokładnie zmyty makijaż? Rano wokół oczu wszystko to będzie widać. Najlepszy krem pod oczy pomoże Ci zmniejszyć, a nawet całkiem usunąć skutki kiepskiego traktowania swoich oczu. Pierwsze, co musisz zrobić dla skóry, to nawilżenie. Odwodniona nie będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjału kremów przeciwzmarszczkowych czy ujędrniających, dlatego najpierw musisz jej pomóc kremem pod oczy nawilżającym.

Jak stosować krem pod oczy – najważniejsze punkty

1. Dokładnie zmyj makijaż. Jeśli akurat nie miałaś makijażu, ale masz wrażliwe oczy, przemyj powieki i rzęsy specjalnym płynem oczyszczającym z kurzu i roztoczy. Znajdziesz go w aptekach i sklepach optycznych.

2. Odczekaj chwilę, aż skóra pod oczami wyschnie. Czas na aplikację. Nałóż kilka drobnych kropli kremu wzdłuż górnej granicy kości policzkowych i dokładnie wklep każdą z nich. Jak wklepywać krem pod oczy? Użyj opuszków palców i opukuj nimi skórę w zagłębieniach nad kościami policzkowymi oraz w miejscach powstawania kurzych łapek. Wklepuj krem przez 2-3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia.

3. Poruszaj się od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom środkowym.

4. Możesz też nałożyć krem na górną powiekę, jednak unikaj ruchomej jej części. Ogranicz się jedynie do łuku brwiowego.

Czy kremy pod oczy nakładane tak daleko od oczu faktycznie podziałają na te obszary, na których najbardziej nam zależy? – Tak, ponieważ kosmetyki nie działają wyłącznie w miejscu ścisłej aplikacji, ale w promieniu ok. 3 cm. – wyjaśnia kosmetolog NUTRIDOME.

Masaż twarzy – instrukcja

Obecnie coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie masażu na kondycję skóry twarzy. Zwolenniczki tej metody na młody wygląd mówią, że masaż daje takie rezultaty, których nie zagwarantują nawet najlepsze kremy pod oczy używane bez masowania skóry. Masaż twarzy szczególnie rozpowszechniony jest wśród Azjatek i polega na uciskaniu oraz oszczypywaniu określonych miejsc na twarzy.

Jak masować skórę pod oczami? To zadanie wymagające sporej ostrożności – przecież skóra pod oczami jest bardzo delikatna! Najlepiej więc łączyć masaż z aplikacją kremu pod oczy.

Masaż możesz wykonać także przy użyciu serum pod oczy. Serum szczególnie rekomenduje nasza kosmetolog. – To bardzo dobry pomysł, bo serum ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, ale nada konieczny do masażu poślizg – mówi. W masażu należy stosować ruchy okrężne, uciskające oraz oklepywanie. Skórę przy brwiach możesz też delikatnie porozcierać. Na koniec należy zadbać także o miejsca, gdzie powstają kurze łapki, wykonując ruchy poziome od zewnętrznych kącików oczu ku skroniom.

Dobre serum pod oczy – czym jest?

Serum do oczu (zwane także koktajlem pod oczy) jest kosmetykiem uzupełniającym, stosujemy go równolegle z kremem pod oczy, jednak nie na stałe. Dobre serum pod oczy należy włączyć do codziennej pielęgnacji na najwyżej kilka tygodni. Dlaczego? Bo serum pod oczy – na zmarszczki, na cienie, na worki, każde z nich – to skoncentrowany kosmetyk, który jest jak seria odżywczych zastrzyków dla skóry. Serum na okolice oczu przydaje się najbardziej, gdy twoja skóra staje się dojrzała. Rozważ zakup serum pod oczy po 40 roku życia. Wcześniej możesz używać serum pod oczy z witaminą C, które podziała odżywczo i zapobiegnie powstawaniu zmarszczek w przyszłości. Jeśli masz też inne problemy ze skórą pod oczami, używaj serum na worki pod oczami albo serum na cienie pod oczami.

Jakie jest najskuteczniejsze serum pod oczy na zmarszczki? To dość indywidualna kwestia, my możemy polecić Ci np. liposomowe serum pod oczy Mokosh z kwasem hialuronowym i wyciągiem z ogórka. Nie dość, że takie serum pod oczy przeciwzmarszczkowe zredukuje istniejące zmarszczki, to jeszcze uzupełni niedobory lipidów w skórze wokół oczu i złagodzi podrażnienia.

Jak jeszcze dbać o skórę pod oczami w wieku 20 lat?

Przede wszystkim – nie obciążać jej, na przykład nadmiernym kolorowym makijażem. A jeśli już decydujesz się na takowy, pamiętaj o delikatnym demakijażu. Do jego wykonania może zastosować zarówno tonik, jak i inny kosmetyk. Coraz większą popularnością cieszą się, chociażby oleje zimnotłoczone.

Nie zapominaj także o takich podstawach, jak wysypianie się czy picie wody. Mimo że w tym wieku czujemy się naładowani energią, warto także dostarczać ją do organizmu. Weekendowe szaleństwo może zostawić ślad w postaci zmęczonej, sinej skóry także w przypadku 20-latki. Dlatego pozwól swojej skórze odpowiednio wypoczywać.

Dobrym pomysłem będzie także stosowanie od czasu do czasu maseczek, także tych domowych, które pozwolą Ci dostarczyć brakujących skórze składników. Dbaj o swoją cerę od najmłodszych lat, a ona odwdzięczy Ci się młodzieńczym wyglądem także w późniejszym okresie Twojego życia. Sięgnij po swój pierwszy krem pod oczy 20+ i ciesz się promienną, napiętą i gładką cerą, także pod oczami.

Kompleks bio-regenerujący mieszanina olei makadamia, avocado, babassu , bogatych w kwasy omega -3 i 6, które otulają skórę odżywczą, regenerującą kołderką , dbają o jej nawilżenie, natłuszczenie, wzmocnienie i miękkość, aby zachwycała świetną kondycją.

Czytaj dalej...

Co ciekawe, krem na dzień do cery mieszanej może mieć w składzie naturalne oleje, które doskonale uelastyczniają naskórek i odżywiają głębokie partie skóry, a nie zapychają, tak jak sztuczne dodatki do kosmetyków.

Czytaj dalej...

Aby utrzymać zdrową skórę twarzy, zaleca się regularne stosowanie podstawowej pielęgnacji skóry, która obejmuje codzienne oczyszczanie, stosowanie nawilżacza odpowiedniego dla swojego rodzaju skóry, oraz ochronę przed słońcem poprzez używanie kremów z filtrem UV.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...

Dział reklamacji stwierdził, że paczka rzeczywiście była nadana i odebrana w odpowiednim terminie, ale na biurko tego działu trafiła po długim czasie od jej odebrania tyle sobie leżała w firmie i nie mają zamiaru oddać mi ani grosza.

Czytaj dalej...