Mikrodermabrazja - Skuteczne Oczyszczanie Twarzy i Jego Cena
Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach. Tuż po zabiegu nie można korzystać z basenu (chlorowana woda może podrażnić skórę) oraz nie można się opalać. Ponadto wychodząc na zewnątrz koniecznie trzeba nałożyć na poddany zabiegowi fragment skóry krem z filtrem SPF 50. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu lepiej też zrezygnować z ewentualnych innych zabiegów na skórę. Staraj się także pić duże ilości wody – wspomoże to regenerację.
Poniżej zamieszczamy kilka opinii z for internetowych na temat zabiegu mikrodermabrazji. Poznajcie odczucia osób, które zdecydowały się na taki zabieg.
„Zdecydowanie warto. co prawda teraz już za późno- mikrodermabrazji nie można wykonywać podczas słonecznej pogody, ale to świetny zabieg. poprawia koloryt cery, wygładza skore, wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej, jedynie możliwe jest doczyszczanie się skory- kiedy wychodzi parę wyprysków podskórnych. Chodziłam od polowy stycznia do końca kwietnia i naprawdę cera znacznie mi się polepszyła.”
Źródło: Forum Interia
„Mikrodermabrazja jest bardzo wdzięcznym zabiegiem ponieważ od razu widoczne są efekty zabiegu. Złuszczając martwy naskórek poprawia się koloryt naszej skóry, działamy na blizny, przebarwienia, pobudzamy również komórki skóry do odnowy dzięki czemu nowa skóra jest gładsza i zdrowsza co za tym idzie piękniejsza.”
Źródło: Forum Interia
„Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.”
Źródło: Forum Wizaż
Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.
Spis treści
- Co to jest mikrodermabrazja?
- Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
- Mikrodermabrazja diamentowa
- Mikrodermabrazja korundowa
- Mikrodermabrazja tlenowa
- Efekty mikrodermabrazji
- Cena mikrodermabrazji
- Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym
Oczyszczanie twarzy - peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to metoda oczyszczania twarzy, w której funkcję “ścierną” pełnią ultradźwięki. Dzięki temu jest to zabieg nieinwazyjny, w zupełności bezbolesny, doskonały dla osób z wrażliwą cerą, naczynkową oraz skłonną do podrażnień. Z peelingu kawitacyjnego mogą korzystać również osoby z łojotokiem i trądzikiem. Dodatkowym plusem kawitacji jest fakt, że stymuluje krążenie, pobudzając skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych. W wyniku serii zabiegów cera wyraźnie odzyskuje jednolity koloryt, jest promienna i dogłębnie oczyszczona.
Oczyszczanie twarzy peelingami chemicznymi to prawdziwy hit salonów kosmetycznych. Preparaty dostępne do użytku w domu nie posiadają takich stężeń substancji złuszczających, jakie dopuszczone są do użytku profesjonalnego. Istotą zabiegu jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta kwasów, które współdziałając ze sobą oczyszczą cerę, rozjaśnią przebarwienia i przywrócą równowagę w wytwarzaniu sebum. Do najczęściej stosowanych kwasów zalicza się kwasy AHA (glikolowy, jabłkowy, cytrynowy, migdałowy, mlekowy), które są polecane do cery suchej i mieszanej oraz kwasy BHA (np. kwas salicylowy), polecane do skóry problematycznej, tłustej.