Opalanie natryskowe a depilacja - piękno pielęgnacji skóry

Solarium po depilacji laserowej – czy jest dozwolone?

Czy po depilacji laserowej można iść na solarium? Kosmetolog Depilacja.pl jednoznacznie odpowiada, że po zabiegu tego typu bezwzględnie należy unikać wystawiania skóry na słońce, czy to sztuczne, czy naturalne promienie słoneczne (dotyczy to także samoopalaczy).

Zabieg usuwania włosów laserem często doprowadza do powstania delikatnych, ale jednak podrażnień.Oczywiście u każdego wygląda to inaczej. Wielu pacjentów w ogóle nie odczuje dyskomfortu. Zazwyczaj jednak dochodzi do delikatnego pieczenia, skóra staje się minimalnie podrażniona. To wystarczający powód, aby nie opalać skóry, która może te dolegliwości pogłębić. Co się stanie, jeżeli pacjent nie zastosuje się do zaleceń? Może doprowadzić do powstania dużych przebarwień na skórze. – wyjaśnia kosmetolożka

Wielu pacjentów zadaje jednak pytanie, czy po depilacji laserowej nie mogą w ogóle wychodzić na zewnątrz?

Oczywiście nie o to chodzi.– wyjaśnia kosmetolożka – Trzeba unikać typowego opalania się, ale to nie oznacza, że nie możemy przebywać na świeżym powietrzu. Można, a nawet trzeba to robić (dla zdrowia i dobrego samopoczucia). Należy jednak pamiętać, by depilowane fragmenty na ciele zakrywać ubraniem lub pokrywać je kremem do opalania najlepiej z bardzo wysokim filtrem.

Kiedy można iść do solarium po depilacji laserowej?

Najlepiej odczekać minimum kilka tygodni po ostatnim zabiegu z serii. Przed i pomiędzy zabiegami jakiekolwiek opalanie, czy to na świeżym powietrzu, czy w solarium, jest kategorycznie zabronione – podkreśla specjalistka z Depilacja.pl.

Opalanie natryskowe w ciąży – czy jest bezpieczne?

Zdania co do bezpieczeństwa opalania natryskowego w ciąży są podzielone. Zazwyczaj można spotkać się z głosami, że ciąża nie stanowi przeciwwskazania i z powodzeniem można poddać się opalaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że mimo wszystko na skórę aplikowane są substancje chemiczne. Dodatkowo, spray ma również kontakt ze śluzówką, kiedy jest wdychany przez nos i usta. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak zrezygnowanie z opalania natryskowego na czas ciąży.

Cena uzależniona jest od renomy salonu, stosowanych kosmetyków oraz miasta, w jakim wykonujecie usługę. Koszt wzrasta, jeśli chcecie, żeby osoba wykonująca opalanie przyjechała do waszego domu albo planujecie wykonać prysznic z peelingiem dopiero w salonie. Można przyjąć jednak, że koszt opalania natryskowego całego ciała to ok. 100-120 zł. Za twarz, dekolt i ręce zazwyczaj nie zapłacicie więcej niż 50-70 zł.

Jak długo utrzymują się efekty opalania natryskowego? Pielęgnacja skóry po zabiegu

Pielęgnacja ciała po opalaniu natryskowym jest równie istotna dla utrzymania efektów, co odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Jeśli sumiennie będziecie przestrzegać zaleceń, złocista opalenizna pozostanie na skórze nawet do 2 tygodni.

  • Nie należy brać prysznica, kąpieli ani używać antyperspirantu przez 12 godzin po zabiegu, aby opalenizna miała szansę się utrwalić.
  • Przez pierwszą dobę unikajcie czynności, które mogłyby wiązać się z nadmiernym poceniem, a więc również intensywnej aktywności fizycznej.
  • Następnie codziennie należy nawilżać skórę całego ciała lekkim balsamem (wybierzcie kosmetyk nawilżający, unikajcie z kolei takich, które natłuszczają).
  • Nie należy zbyt często wykonywać peelingów i używać gąbek, w przeciwnym razie szybciej pozbędziecie się opalenizny. Wykonanie pierwszego złuszczania zalecane jest dopiero po kilku dniach.
  • Trzeba unikać wizyt na basenie, saunie, nie brać długich kąpieli w wannie – długie wystawianie skóry na działanie wody również skróci trwałość opalenizny.

Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego?

Nie później niż dzień przed zabiegiem wydepiluj ciało, zrób peeling i przyjdź do salonu dopiero, kiedy opuchlizna i czerwone plamki znikną. Nie nakładaj żadnych preparatów na ciało, nie nawilżaj skóry - ma być całkowicie sucha i czysta. Tego dnia nie maluj twarzy, dokładnie ją oczyść i osusz. Nie stosuj również dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Załóż ciemną bieliznę i luźne ubrania, które nie uszkodzą opalenizny w czasie powrotu do domu. Jeśli wybierzesz bardzo profesjonalny i dobrze wyposażony salon, to dostaniesz jednorazową bieliznę i opaskę chroniącą włosy. Zabieg powinien być wykonany przez przeszkoloną osobę, która wykona go umiejętnie. Wtedy powstawanie plam na ciele jest praktycznie niemożliwe.

Ze względów higienicznych zaleca się opalanie w stroju. Możesz mieć na sobie zestaw własnej bielizny (majtki i biustonosz), strój kąpielowy lub zestaw bielizny jednorazowej (biustonosz +stringi). Należy pamiętać o założeniu czepka ochronnego na włosy i klapek lub specjalnych podkładek pod stopy, dzięki temu unikniesz zabrudzenia w trudnych do umycia miejscach. Jeśli bardzo chcesz, możesz opalać się nago. W wielu salonach istnieje taka możliwość. Należy zapytać o to wcześniej, najlepiej już podczas umawiania się na zabieg.

Czy można wykonać depilację laserową przed opalaniem natryskowym?

Tak, nie ma przeciwwskazań, aby wykonać depilację laserową przed opalaniem natryskowym, ponieważ proces ten polega na nanoszeniu barwnika na powierzchnię, a nie w głąb skóry. Jest to w pełni bezpieczna metoda w przeciwieństwie do solarium czy opalania na plaży. Istnieje kilka czynników, które warto jednak wziąć pod uwagę. Przede wszystkim ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą od depilacji laserowej, aby uzyskać dokładne wskazówki i zalecenia. Osoba ta będzie miała najlepsze informacje na temat Twojego konkretnego przypadku. Jeśli planujesz opalanie natryskowe, ważne jest, aby przed zabiegiem depilacji laserowej nie mieć bezpośrednio na skórze żadnych substancji brązujących. Zawarte w nich składniki mogą reagować z laserem i powodować nieprzewidywalne efekty.

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej po opalaniu natryskowym nie jest wskazane. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa po opalaniu natryskowym może okazać się nie tylko mało skuteczna, ale także niebezpieczna. Opalany naskórek stanowi barierę dla światła lasera, co może prowadzić do oparzeń lub innych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Z racji na silną zależność pomiędzy depilacją laserem a opalaniem, nie należy wykonywać tej drugiej czynności już 2-3 tygodnie przed samym zabiegiem dotyczy to zarówno słońca, solarium jak i samoopalaczy.

Czytaj dalej...

Przy pomocy wosku możemy pozbyć się niechcianego owłosienia z każdej strefy bikini, twarzy, pach, rąk, nóg, pleców Jeśli chcesz do nas wpaść, pewnie zastanawiasz się, czy do woskowania trzeba się jakoś przygotować.

Czytaj dalej...

Jak łatwo się domyślić, jego zbyt duża ilość w naskórku powstała pod wpływem opalania może sprawić, że część energii lasera trafi tam, gdzie nie trzeba zamiast dotrzeć do cebulki włosa, zostanie pochłonięta przez naskórek, powodując bolesne poparzenia i dyskomfort.

Czytaj dalej...

Z racji na silną zależność pomiędzy depilacją laserem a opalaniem, nie należy wykonywać tej drugiej czynności już 2-3 tygodnie przed samym zabiegiem dotyczy to zarówno słońca, solarium jak i samoopalaczy.

Czytaj dalej...