Opalanie natryskowe a depilacja - piękno pielęgnacji skóry

Solarium po depilacji laserowej – czy jest dozwolone?

Czy po depilacji laserowej można iść na solarium? Kosmetolog Depilacja.pl jednoznacznie odpowiada, że po zabiegu tego typu bezwzględnie należy unikać wystawiania skóry na słońce, czy to sztuczne, czy naturalne promienie słoneczne (dotyczy to także samoopalaczy).

Zabieg usuwania włosów laserem często doprowadza do powstania delikatnych, ale jednak podrażnień.Oczywiście u każdego wygląda to inaczej. Wielu pacjentów w ogóle nie odczuje dyskomfortu. Zazwyczaj jednak dochodzi do delikatnego pieczenia, skóra staje się minimalnie podrażniona. To wystarczający powód, aby nie opalać skóry, która może te dolegliwości pogłębić. Co się stanie, jeżeli pacjent nie zastosuje się do zaleceń? Może doprowadzić do powstania dużych przebarwień na skórze. – wyjaśnia kosmetolożka

Wielu pacjentów zadaje jednak pytanie, czy po depilacji laserowej nie mogą w ogóle wychodzić na zewnątrz?

Oczywiście nie o to chodzi.– wyjaśnia kosmetolożka – Trzeba unikać typowego opalania się, ale to nie oznacza, że nie możemy przebywać na świeżym powietrzu. Można, a nawet trzeba to robić (dla zdrowia i dobrego samopoczucia). Należy jednak pamiętać, by depilowane fragmenty na ciele zakrywać ubraniem lub pokrywać je kremem do opalania najlepiej z bardzo wysokim filtrem.

Kiedy można iść do solarium po depilacji laserowej?

Najlepiej odczekać minimum kilka tygodni po ostatnim zabiegu z serii. Przed i pomiędzy zabiegami jakiekolwiek opalanie, czy to na świeżym powietrzu, czy w solarium, jest kategorycznie zabronione – podkreśla specjalistka z Depilacja.pl.

Opalanie po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa a opalanie są to czynności, których absolutnie nie można połączyć. Po zabiegu nasza skóra może być klika dni podrażniona oraz zaczerwieniona, a nawet może być odczuwane delikatne pieczenie i rozgrzanie skóry. Do głównych zaleceń po zabiegu depilacji jest zakaz opalania się. Podrażniona skóra będzie znacznie źle znosić nadmierną ekspozycję na promieniowanie, co może skutkować do pojawienia się przebarwień lub zwiększyć podrażnienia. Po zabiegu należy stosować kremy z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UVA i UVB oraz ograniczyć wystawianie skóry na słońce minimum 4 tygodnie od zabiegu.

Opalanie natryskowe należy do bezwzględnych przeciwwskazań przed zabiegiem depilacji laserowej. Niestety skóra świeżo po takim „barwieniu” jest traktowana, jakby była opalona na słońcu, solarium albo została potraktowana samoopalaczem. Spowodowane jest to zmienionym kolorem skóry i nagromadzeniem się barwnika, który może kumulować się na skórze. W związku z tym światło lasera może powodować powstawanie oparzeń, poparzeń i podrażnień. Dodatkowo, strzał lasera na skórze opalonej w ten sposób, może doprowadzić do powstania odbarwień, blizn, przebarwień czy nierówności na skórze.

Natomiast opalanie natryskowe po zabiegu depilacji laserowej jest dozwolone. Jest to możliwe dzięki działaniu tej metody. W przypadku opalania natryskowego chodzi bowiem o nanoszenie barwnika, który osadza się na powierzchni skóry i nie wchodzi głębiej. Nie ma tu również szkodliwych dla skóry promieni UV lub innych substancji, które mogą dodatkowo podrażnić powłoki skórne po wykonanej depilacji. Niezalecane jest oczywiście robienie tego od razu w tym samym dniu co zabieg usuwania owłosienia. Najbezpieczniej jest poczekać około 2-3 dni, jeśli po depilacji utrzymuje się jakieś podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie lub inne skutki uboczne.

Opalanie natryskowe: opinie z forum

Swoimi wrażeniami na temat airbrush tanning Wizażanki dzielą się w wątku dotyczącym opalania natryskowego. Taki sposób opalania ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Minusem, na które zwraca uwagę część forumowiczek, jest nierównomierne zmywanie się opalenizny czy powstawanie plam i zacieków. Jak jednak podkreślają Wizażanki, zazwyczaj jest to efekt błędów popełnionych na etapie przygotowania do zabiegu, w jego trakcie bądź po nim. Większość poleca opalanie natryskowe.

(. ) skorzystałam z opalania natryskowego i muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. (. ) efekt był idealny, opalenizna wyglądała naturalnie, nie miałam żadnych zacieków ani przebarwień, a co do schodzenia opalenizny to usuwana jest równomiernie i tak jakbym opalała się na słońcu, polecam

Opalanie natryskowe w ciąży – czy jest bezpieczne?

Zdania co do bezpieczeństwa opalania natryskowego w ciąży są podzielone. Zazwyczaj można spotkać się z głosami, że ciąża nie stanowi przeciwwskazania i z powodzeniem można poddać się opalaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że mimo wszystko na skórę aplikowane są substancje chemiczne. Dodatkowo, spray ma również kontakt ze śluzówką, kiedy jest wdychany przez nos i usta. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak zrezygnowanie z opalania natryskowego na czas ciąży.

Cena uzależniona jest od renomy salonu, stosowanych kosmetyków oraz miasta, w jakim wykonujecie usługę. Koszt wzrasta, jeśli chcecie, żeby osoba wykonująca opalanie przyjechała do waszego domu albo planujecie wykonać prysznic z peelingiem dopiero w salonie. Można przyjąć jednak, że koszt opalania natryskowego całego ciała to ok. 100-120 zł. Za twarz, dekolt i ręce zazwyczaj nie zapłacicie więcej niż 50-70 zł.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

W czasie wizyt w salonie urody oraz po ukończeniu całego cyklu warto stosować dodatkowo filtry ochronne o mocy SPF 50 dzięki temu osłabiony naskórek szybciej się zregeneruje i co więcej, nie będzie aż tak narażony na pojawienie się ewentualnych przebarwień.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu kremu do opalania, który będzie miał prawie stuprocentowe pochodzenie naturalne i doskonale nada się dla dziecka powyżej 3 roku życia oraz osób o wrażliwej skórze to ta propozycja z pewnością Ci się spodoba.

Czytaj dalej...