Skuteczna Depilacja Twarzy z Produktem Avon - Twoje Nowe Sekretne Narzędzie Piękna
Nadmierne owłosienie twarzy – przyczyny
Włoski na twarzy mogą pojawiać się w okolicach ust w postaci ciemnego meszku, pojedynczych ciemnych i długich włosów, zarostu na konturze twarzy, a także w okolicach uszu. Jasne, ale gęste włoski w postaci meszku mogą pojawiać się na całej twarzy, także na policzkach.
Przyczyn nadmiernego owłosienia na twarzy może być wiele. Najczęściej są to predyspozycje genetyczne. Znaczenie ma także pochodzenie etniczne . Nadmierne owłosienie bardzo często ma przyczyny hormonalne . Problem z włoskami na twarzy zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania, kiedy dochodzi do gwałtownych zmian hormonalnych. Niekiedy następuje dopiero w wieku dojrzałym, szczególnie w okresie menopauzy. Nadmierne owłosienie może także wystąpić w wyniku farmakologicznego leczenia niektórych chorób .
Nadmierne owłosienie u kobiet może być również objawem hirsutyzmu. Przyczyną jest zbyt wysoki poziom męskich hormonów płciowych – androgenów. Zaburzenie to dotyczy nawet 10% kobiet. Część przypadków jest diagnozowana w okresie dojrzewania, ale znaczna część kobiet dowiaduje się o tej przypadłości dopiero w okresie menopauzy. Do objawów zalicza się nadmierne owłosienie całego ciała, głównie twarzy, klatki piersiowej, brzucha i pleców. Ponadto występują także obniżony głos, trądzik czy łysienie typu męskiego.
Nadmierne owłosienie nie zawsze oznacza hirsutyzm. Jeśli jednak występują inne objawy, skontaktuj się z lekarzem, który postawi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie.
Depilacja twarzy u kobiet – skuteczna metoda pozbycia się włosów
Spośród dostępnych metod usuwania włosów rosnących na twarzy zaledwie jedna z nich zapewnia trwałe efekty. Depilacja laserowa twarzy oferuje Ci nie tylko całkowite bezpieczeństwo, ale też permanentne rezultaty. Co sprawia, że epilacja laserowa jest tak skuteczna i rekomendowana przez dermatologów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przyjrzeć się dokładniej mechanizmowi jej działania.
Urządzenie do depilacji laserowej emituje silnie skoncentrowane wiązki światła. Ich długość jest opracowana tak, aby docierały wyłącznie do cząstek pigmentu znajdujących się w mieszku włosowym, pozostawiając okalające tkanki nietknięte. W cebulce włosa energia świetlna zamienia się w energię termiczną, która niszczy mieszki włosowe od środka. Dzięki temu, że zarost traci miejsce zakotwiczenia, nie jest w stanie odnowić się w danym miejscu.
Do osiągnięcia upragnionych efektów wymagane są zazwyczaj trzy lub cztery sesje depilacji. Wynika to z faktu, iż laser oddziałuje na włosy w fazie wzrostu. Jak zapewne wiecie, okresy te w ludzkim ciele zachodzą naprzemiennie, aby owłosienie przez cały czas znajdowało się na naszej skórze. Fazy wymiany włosów trwają około sześć tygodni, co stanowi zalecany czas pomiędzy zabiegami depilacji laserowej.
Jak pozbyć się włosków z twarzy? Najpierw skonsultuj problem z lekarzem!
Czemu konsultacja z lekarzem endokrynologiem jest tak istotna, gdy na Twojej twarzy znajduje się zdecydowanie więcej włosków, niż powinno? Nadmierne owłosienie może mieć podłoże zarówno dziedziczne, jak i patologiczne (hirsutyzm). W pierwszym przypadku nie masz się czego obawiać, są to jedynie predyspozycje do bardziej widocznych włosów szczątkowych, które odziedziczyliśmy po naszych praprzodkach. W drugim przypadku lekarz może stwierdzić u Ciebie chorobę lub zaburzenia, które wpływają na pojawianie się włosów w takich miejscach, jak na przykład górna warga, broda, czoło lub linia żuchwy.
Hirsutyzm jest wynikiem nadmiernej produkcji w kobiecym ciele męskich hormonów płciowych – androgenów. Przyczyną takiego stanu może być zespół jajników policystycznych, zaburzenia w gospodarce hormonalnej w okresie ciąży bądź choroba nowotworowa zlokalizowana w narządach produkujących hormony, czyli tarczycy, nerkach lub jajnikach. Nadmiar androgenów może pojawić się również w wyniku przyjmowania leków zawierających testosteron, jednak w tym przypadku nadprogramowe włoski powinny zniknąć niedługo po zaprzestaniu lekoterapii.