Zastanawiacie się, czy peeling przed depilacją jest potrzebny i bezpieczny? Czy przed zabiegiem laserowym można stosować chemiczne złuszczanie naskórka? W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące łączenia peelingów z depilacją laserową.
Peeling jest często stosowany przed goleniem lub depilacją mechaniczną, jako remedium na wrastające w skórę włosy. W przypadku zabiegu z wykorzystaniem lasera problem ten nie występuje, dlatego usuwanie martwego naskórka nie jest koniecznością. Depilacja laserowa wymaga pewnych przygotowań, które opiszemy poniżej, jednak peeling przed depilacją nie należy do zestawu czynności, które zaleca się przed serią naświetlań laserem. Pamiętaj, że każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą z dziedziny medycyny estetycznej bądź lekarzem. Podczas spotkania omówicie ogólny stan Twojego zdrowia oraz kondycję skóry, aby móc wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Tymczasem zapraszamy do lektury naszego poradnika, który rozwieje Twoje wątpliwości co do zasadności łączenia zabiegów depilacji laserowej z peelingami!
Z całą pewnością przed, natomiast nie bezpośrednio przed goleniem lecz najlepiej dzień lub nawet dwa dni wcześniej. Główne działanie peelingu związane z goleniem polega na gruntownym oczyszczeniu skóry i odchyleniu włosków, co w konsekwencji ułatwia ich usunięcie. Usuwanie martwego naskórka przez peeling, zapobiega zjawisku wrastających włosków, które bardzo podrażnia skórę. Peeling odkrywa włoski, lekko je podnosi, a jeżeli jego skład zawiera dobroczynne surowce, to również pomaga zmniejszyć ryzyko pojawienia się podrażnień po goleniu. Systematyczne używanie peelingu pomaga uniknąć zapalenie mieszków włosowych i sprawia, że na skórze nie pojawiają się krosty.
Wcieranie peelingu w skórę tuż po użyciu maszynki naraziłoby ją na dodatkowy stres i podrażnienia (w szczególności skórę wrażliwą). Z tego powodu należy korzystać z peelingu przed zabiegiem bez względu na to czy golisz nogi, pachy oraz bikini maszynką, depilatorem czy woskiem.
Pierwszym i najważniejszym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża lub okres karmienia piersią. Przeszkodą do wykonania zabiegu jest choroba nowotworowa. Przed zabiegiem wymagany jest okres remisji choroby trwający minimum 5 lat oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z zakresu onkologii. Kolejne przeciwwskazania to przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca, czy rybia łuska. Bielactwo nie pozwala na zastosowanie naświetlań ze względu na brak pigmentu, który mógłby wchłonąć energię wiązki światła. Z depilacji laserem należy zrezygnować, jeśli chorujecie na cukrzycę (szczególnie źle wyrównaną), borykacie się z problemem krzepliwości krwi lub gdy posiadacie wszczepiony rozrusznik serca, defibrylator lub metalowe implanty.
Istnieją pewne czasowe przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Podstawowym czynnikiem zmuszającym do przesunięcia zabiegu w czasie jest ekspozycja skóry na promienie słoneczne lub korzystanie z solarium. Jeśli opalaliście się, musicie odczekać co najmniej 6 tygodni, aż skóra powróci do swojego naturalnego koloru. Przyjmowanie leków fotouczulających, szczególnie tych zawierających retinol, zmusza do odczekania około 30 dni przed poddaniem się depilacji laserem. Podobnie wygląda to w przypadku osób przyjmujących leki zawierające przeciwtrądzikową izotretynoinę. W tym przypadku czas oczekiwania musi wynieść nawet pół roku. Przed zabiegami depilacji laserowej nie należy przez co najmniej tydzień spożywać fotouczulających ziół, takich jak nagietek lub dziurawiec.
Na konsultacji z lekarzem należy zgłosić lekarzowi wszelkie przyjmowane w danym czasie antybiotyki, sterydy i leki psychotropowe, ponieważ mogą one stanowić czasowe przeciwwskazanie. Bezpośrednio przed depilacją laserową należy powstrzymać się przed wykonywaniem wszelkiego mechanicznego usuwania owłosienia. Zabieg laserem nie przyniesie wtedy oczekiwanych skutków. Należy też unikać uszkodzeń naskórka oraz domowych zabiegów, które mogą w jakikolwiek sposób podrażnić skórę w miejscu przeznaczonym do zabiegu.
Przeprowadzenie peelingowania nóg może pomóc w usunięciu suchych, zrogowaciałych obszarów skóry, poprawić teksturę skóry, oraz przygotować ją do lepszej absorpcji składników nawilżających zawartych w kremach i balsamach.
Część z tych informacji jest niezbędna dla działania naszego serwisu, w pozostałym zakresie możesz skonfigurować swoje preferencje w zakresie poszczególnych celów, poprzez zaznaczenie stosownej zgody przy każdym z nich.
Procedura przeprowadzania wygląda tak samo jak w przypadku gruboziarnistego brata kosmetyk nakładamy na zwilżoną skórę , co pomoże w złuszczaniu naskórka, ograniczając jednocześnie ryzyko podrażnień.
Pokud na AHA kyseliny nejste zvyklí, udělejte si nejprve test snášenlivosti zejména v případě, že máte citlivou pleť a používejte sérum jednou týdně, ti zkušenější pak mohou peeling používat maximálně 3krát za týden.