Skuteczne metody usuwania owłosienia - Odkrywanie tajemnic depilacji
Jaki peeling wybrać?
Peelingi dzielimy na mechaniczne lub enzymatyczne. Peeling mechaniczny, to potocznie scrub, którego drobinki w czasie pocierania skóry złuszczają martwy naskórek. Scruby można podzielić na peelingi :
- cukrowe
- solne
- cukrowo-solne ( w ofercie MydłoStacji znajdziesz właśnie ten rodzaj)
- kawowe
Peelingi enzymatyczne są preparatami, których działanie opiera się na złuszczaniu naskórka enzymami pozyskiwanymi z roślin.
W MydłoStacji bardzo cenimy ten kosmetyk, dlatego oferujemy go od samego początku. Do wyboru dwa rodzaje peelingów cukrowo-solnych, zapakowanych w duże 250 gramowe słoiczki, które wystarczają na bardzo długo. Zaopiekowana skóra z pewnością odpłaci się pięknym wyglądem, a zmysł węchu zostanie pobudzony cudownymi aromatami – w zależności od preferencji.
Miłośników francuskiej Prowansji oraz chorwackiej wyspy Hvar zachęcamy do wyboru peelingu Lawendowa Przystań. Dla osób kochających kraje w których zapach świeżych cytrusów unosi się na każdej ulicy lub targu zapraszamy do wypróbowania peelingu Daleki Świat, który zawiera m.in. oleje makadamia, jojoba, mandarynkowy oraz olejek eteryczny May Chang.
Peeling a depilacja
Wiele osób zastanawia się, czy przed wykonaniem depilacji w domu albo zabiegu w salonie kosmetycznym, warto zrobić peeling. Rzeczywiście, złuszczenie skóry jest bardzo pomocne przy usuwaniu zbędnego owłosienia. Dlaczego? Ponieważ pomaga oczyścić skórę, a także odchylić włoski, dzięki czemu łatwiej usuwa się je z powierzchni skóry. Co więcej, może także zapobiec wrastaniu włosków oraz występowaniu podrażnień po goleniu.
Złuszczenie naskórka przed depilacją ma wiele zalet:
- oczyszcza skórę, przygotowując ją do zabiegu
- ułatwia wykonanie depilacji
- wzmacnia jej skuteczność – odchylenie włosków sprawia, że szybciej się je usuwa
- pomaga zapobiec wrastaniu włosków
- pomaga złagodzić podrażnienia po depilacji
Sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań!
Pierwszym i najważniejszym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża lub okres karmienia piersią. Przeszkodą do wykonania zabiegu jest choroba nowotworowa. Przed zabiegiem wymagany jest okres remisji choroby trwający minimum 5 lat oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z zakresu onkologii. Kolejne przeciwwskazania to przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca, czy rybia łuska. Bielactwo nie pozwala na zastosowanie naświetlań ze względu na brak pigmentu, który mógłby wchłonąć energię wiązki światła. Z depilacji laserem należy zrezygnować, jeśli chorujecie na cukrzycę (szczególnie źle wyrównaną), borykacie się z problemem krzepliwości krwi lub gdy posiadacie wszczepiony rozrusznik serca, defibrylator lub metalowe implanty.
Istnieją pewne czasowe przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Podstawowym czynnikiem zmuszającym do przesunięcia zabiegu w czasie jest ekspozycja skóry na promienie słoneczne lub korzystanie z solarium. Jeśli opalaliście się, musicie odczekać co najmniej 6 tygodni, aż skóra powróci do swojego naturalnego koloru. Przyjmowanie leków fotouczulających, szczególnie tych zawierających retinol, zmusza do odczekania około 30 dni przed poddaniem się depilacji laserem. Podobnie wygląda to w przypadku osób przyjmujących leki zawierające przeciwtrądzikową izotretynoinę. W tym przypadku czas oczekiwania musi wynieść nawet pół roku. Przed zabiegami depilacji laserowej nie należy przez co najmniej tydzień spożywać fotouczulających ziół, takich jak nagietek lub dziurawiec.
Na konsultacji z lekarzem należy zgłosić lekarzowi wszelkie przyjmowane w danym czasie antybiotyki, sterydy i leki psychotropowe, ponieważ mogą one stanowić czasowe przeciwwskazanie. Bezpośrednio przed depilacją laserową należy powstrzymać się przed wykonywaniem wszelkiego mechanicznego usuwania owłosienia. Zabieg laserem nie przyniesie wtedy oczekiwanych skutków. Należy też unikać uszkodzeń naskórka oraz domowych zabiegów, które mogą w jakikolwiek sposób podrażnić skórę w miejscu przeznaczonym do zabiegu.