Skuteczne leczenie trądziku różowatego - poradnik La Roche-Posay

Sprawdzone sposoby na naczynka – pielęgnacja

Wiemy już na co szczególnie uważać latem i zimą, ale pielęgnacja skóry naczynkowej nie kończy się tylko na zabezpieczaniu jej przed skutkami niskich i wysokich temperatur. Są pewne wskazówki pielęgnacyjne, które możemy wykorzystać, by rumień zniknął z naszej twarzy.

Skóra naczynkowa, podobnie jak inne problematyczne rodzaje skóry, potrzebuje regularnego oczyszczania. Można do tego celu wykorzystać peeling, pod warunkiem, że nie jest on mechaniczny. Tego rodzaju peelingów osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny unikać, gdyż mogą one prowadzić do podrażnień skóry, tym bardziej kiedy zostaną użyte na tak reaktywnej skórze, jak cera naczynkowa u mężczyzn lub kobiet.

Bardzo dobrym pomysłem na codzienne oczyszczanie skóry będzie tutaj Toleriane łagodna emulsja oczyszczająca. Podobnie jak wspominany wcześniej krem, także ten produkt jest przeznaczony szczególnie dla tych osób, które zmagają się z nadmierną wrażliwością skóry.
Jednak poza jej dobrym oczyszczeniem powinniśmy również pamiętać o produkcie, jakim jest krem na popękane naczynka. Niektóre z nich przeznaczone są do stosowania na dzień, inne na noc, w zależności od specyfiki produktu, jednakże co najwazniejsze, posiadają one szereg właściwości ochronnych i odżywczych, które mogą dobrze wpłynąć na pozbycie się pajączków z naszej twarzy.

Niezależnie od tego, jakiego kosmetyku planujemy użyć, zawsze upewnijmy się, że jest on przeznaczony dla skóry wrażliwej. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny unikać produktów opartych o alkohol czy tych zawierających parabeny, skupiając się raczej na naturalnych produktach bez mocnych substancji zapachowych.

Pielęgnacja cery naczynkowej – o czym musimy pamiętać?

Wróćmy jednak do tematu cery naczynkowej, gdyż pomimo tego, że trądzik różowaty nie powinien być lekceważony, dotyka on około dziesięciu procent populacji. Większe jest zatem prawdopodobieństwo, że za problemy takie jak pęknięte naczynko na nosie czy popękane naczynka na nogach odpowiada nasza naturalna skłonność do nadmiernej reakcji skórnej. Zajmijmy się więc tematem właściwej pielęgnacji, która jest wręcz niezbędna, by utrzymać naszą skórę w zdrowiu i dobrej kondycji.

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że cera naczynkowa wymaga od nas innego traktowania w zależności od obecnej pory roku. Jak było już wspominane, rozszerzone naczynka mogą pojawić się w wyniku wahań temperatur, więc jest szczególnie istotne, by dobrze zadbać o naszą skórę zarówno latem, jak i zimą.

Warto wspomnieć także o tym, że skóra naczynkowa potrzebuje od nas bardzo delikatnych kosmetyków. Krem na naczynka powinien być przede wszystkim kojący i dostosowany do potrzeb skóry wrażliwej, tak jak Toleriane Dermallergo. Produkt intensywnie nawilża przez 48 godzin, redukuje zaczerwienienia i dyskomfort związany z suchością skóry. Oprócz tego regeneruje i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Cera naczynkowa a lato – co na pękające naczynka?

Latem cera naczynkowa jest szczególnie mocno narażona na wiele czynników, które wpływają na zaostrzenie jej objawów. Jednym z nich jest chociażby mocne światło słoneczne – w związku z tym, że skóra naczynkowa i pajączki na twarzy są charakterystyczne dla osób o raczej jaśniejszej karnacji, kwestia zabezpieczenia się przed promieniami UV jest tutaj kluczowa dla utrzymania naszej skóry w dobrej kondycji.

Dlaczego tak wiele osób zmaga się z trądzikiem?

Czynniki wywołujące trądzik towarzyszą nam praktycznie codziennie. Nie zawsze jego obecność ma związek z niepoprawnie funkcjonującą gospodarką hormonalną. Dojrzewanie jak najbardziej ma wpływ na to, jak wygląda nasza skóra, jednak to nie zawsze ono jest tutaj problemem. Częsta zależność to trądzik a dieta. Niemały wpływ na powstawanie niedoskonałości ma to, co jemy. Codziennie przyjmujemy minimum trzy posiłki, które nie zawsze można nazwać zbilansowanymi. Tymczasem powinny być one właściwie planowane, a niekiedy restrykcyjne – a już zwłaszcza, gdy jest to oczyszczająca dieta. Trądzik może pojawić się przy regularnym złym odżywianiu.

Ale to wciąż nie wszystko, ponieważ wiele takich czynników, jak choćby zanieczyszczenie powietrza, również może mieć bardzo niekorzystny wpływ na stan cery. Wystrzegać należy się kosmetyków niskiej jakości oraz tych, które zostały niepoprawnie dobrane do potrzeb skóry. Okazuje się więc, że wokół nas jest niemało powodów do pojawienia się na twarzy czy ciele niedoskonałości i nierzadko tak też właśnie się dzieje. Dlatego wiele osób zadaje to samo pytanie: co na trądzik?

Trądzik a codzienna pielęgnacja skóry

Skoro wiemy już, jaka dieta na trądzik może być skuteczna i potrafi zapobiegać pojawianiu się niedoskonałości, to warto dowiedzieć się więcej o poprawnie dobranej pielęgnacji skóry trądzikowej. Może być ona idealnym wsparciem dla leczenia, ale w wielu przypadkach stosowanie właściwych kosmetyków sprawia, że zaskórniki pojawiają się znacznie rzadziej.
Chociaż to co jemy ma wpływ na gospodarkę hormonalną i pracę gruczołów łojowych, to niektóre produkty pielęgnacyjne również pomogą nam w regulacji wydzielania sebum. Im lepiej oczyszczamy cerę, tym mniejsza szansa, że nadmiar łoju i innych zanieczyszczeń spowoduje powstawanie zaskórników otwartych i zamkniętych. W takim przypadku konieczne jest regularne mycie twarzy z wykorzystaniem łagodnych, ale skutecznych kosmetyków.

W codziennym oczyszczaniu skóry trądzikowej bardzo dobrze sprawdzi się produkt, który oczyści ją w skuteczny, ale jednocześnie delikatny sposób. W tym celu warto sięgnąć po Żel oczyszczający do twarzy Effaclar. W jego składzie znajdziesz kojącą wodę termalną z La Roche-Posay oraz cynk, który wykazuje działanie oczyszczające i seboregulujące. Ten produkt nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale również pozbywa się nadmiaru sebum i pomaga odblokować pory. Dodatkowo, jego ulepszona formuła została wzbogacona w aktywny składnik, Phylobiomę, który wspiera równowagę mikrobiomu skóry.

Retinoidy – efekty. Jak szybko są widoczne rezultaty?

Przy stosowaniu retinoidów zewnętrznych na trądzik, podobnie jak w przypadku preparatów doustnych, bardzo ważne jest to, by dostosować odpowiedni rodzaj i stężenie tych substancji do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Jest to również jedno z zadań specjalisty, który dodatkowo zadecyduje, czy w naszym przypadku sprawdzi się lepiej doustne przyjmowanie retinoidów, czy może aplikacja tej substancji na skórę w postaci żelu, kremu czy roztworu.

Trzeba też zaznaczyć, że kuracja przy pomocy retinoidów – w kremie czy w tabletkach – przynosi dobre, ale nie szybkie efekty. Potrzeba około trzech miesięcy, by zauważyć poprawę kondycji skóry.

Musimy również pamiętać o tym, że podczas leczenia trądziku retinolem należy unikać słońca i zadbać o wysoką ochronę przeciwsłoneczną, nawet gdy nie mamy zamiaru się opalać. Witamina A w połączeniu z promieniowaniem słonecznym może jedynie przyspieszyć pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych np. w postaci przebarwień.

Z tego też powodu najlepszym momentem na rozpoczęcie kuracji z retinoidami jest wczesna wiosna oraz jesień. W tych porach roku mamy do czynienia również z większą wilgotnością powietrza, dzięki której skóra szybciej się regeneruje. Pamiętajmy też o tym, że leczenie trądziku retinolem (retinoidy pierwszej generacji) nie powinno być długotrwałe – jest to najbardziej aktywna forma witaminy A, która może silnie podrażniać i wysuszać skórę, dlatego należy stosować ją z przerwami.

Sposoby na trądzik – polecane kosmetyki

Warto pamiętać, że jeśli chcemy pozbyć się trądziku na dobre, to oprócz farmakoterapii, zdrowego trybu życia czy zbilansowanej diety, powinniśmy także zwracać szczególną uwagę na stosowaną przez nas pielęgnację. Skóra ze skłonnością do niedoskonałości czy też po prostu taka, która wykazuje szczególną wrażliwość, potrzebuje odpowiedniej opieki, by prezentować się zdrowo i pięknie.

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Aqua, Arginine PCA, Cera Alba, Dimethicone, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glycerin, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Palmitic Acid, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Phenoxyethanol, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Serine, Silica, Sodium Benzoate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Zea Mays Starch.

Czytaj dalej...

Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben.

Czytaj dalej...

Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövelőként hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum használják, illetve effektpigment lévén gyakori összetevője a highlightereknek és egyéb fényes hatású sminktermékeknek.

Czytaj dalej...