Skuteczne sposoby na przygotowanie skóry przed depilacją depilatorem
Sprawdź również: Depilator z dyskami czy pęsetami – który wybrać?
Depilacja z użyciem światła – laserowa oraz IPL – pozwala na skuteczne pozbycie się włosków z całego ciała na długi czas. Obie metody skutecznie wpływają na strukturę mieszków włosowych, osłabiając je i hamując wzrost nieestetycznych „igiełek”.
Wspomniane technologie różnią się przede wszystkim rodzajem emitowanej wiązki światła, ale także… ceną. Zabiegi laserowe są o wiele droższe niż koszt zestawu do domowego użytku wykorzystującego technologię IPL. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt gładkiej skóry i zależy Ci na sprzęcie, dzięki któremu w dowolnym momencie będziesz mogła sama poddać się zabiegowi, postaw na Philips Lumea. Dzięki urządzeniu pierwsze rezultaty zauważysz już po 3 miesiącach wykonywania zabiegów (do 92% mniej włosków 1 )!
Jak przygotować skórę do depilacji laserowej lub z użyciem Philips Lumea? Przede wszystkim zadbaj o to, aby:
- zgolić na gładko wszystkie włoski – skorzystaj przy tym z maszynki jedno lub wielorazowej, jednak zrezygnuj z używania depilatora tradycyjnego,
- odtłuścić skórę – podczas kąpieli użyj delikatnych kosmetyków, a zaraz po zakończeniu pielęgnacji nie nakładaj balsamów nawilżających czy tłustych olei.
Pamiętaj, aby przed zabiegiem urządzeniem IPL nie opalać się, nie stosować samoopalaczy oraz omijać sauny czy baseny. Wszelkie podrażnienia oraz alergie, choroby i infekcje mogą zniweczyć Twoje starania o gładką skórę!
Jak widzisz – depilacja wymaga przygotowania, niezależnie od metody. Jeżeli chcesz uzyskać długotrwałe rezultaty, jednak obawiasz się laserowego usuwania włosków, postaw na Philips Lumea – zastosowany w budowie urządzenia czujnik SmartSkin automatycznie odczytuje ton skóry i sam dostosowuje intensywność emitowanego światła. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i dostosowany do Twoich potrzeb!
Jak wykonywać zabieg depilacji depilatorem?
Podczas depilacji skóra powinna być zawsze napięta, a obszar depilujący urządzenia, który znajduje się pomiędzy wałkami masującymi, powinien zawsze przylegać do skóry. Ruchome nasadki automatycznie dostosowują się do kształtów depilowanej części ciała. Depilator elektryczny powinien być prowadzony ruchem wolnym i płynnym, bez naciskania, pod włos, w kierunku przełącznika. By uzyskać efekt optymalny, urządzenie warto prowadzić w różnych kierunkach, gdyż włosy mogą rosnąć w różne strony. Wibracje wałków masujących stymulują i rozluźniają skórę, w skutek czego depilacja jest delikatniejsza.
Technikę stosowania depilatora należy dostosować do części ciała, na której wykonywany jest zabieg. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zredukować dyskomfort związany z depilacją depilatorem:
- Stosując depilator do depilacji nóg i rąk pamiętaj, by prowadzić urządzenie od dołu do góry. Bardzo ważne jest, by podczas depilacji łydek noga była wyprostowana. Analogicznie w przypadku usuwania owłosienia z przedramienia. Pamiętaj, że im bardziej napięta skóra, tym mniejsza szansa, że depilator „wetnie” skórę.
- Używając depilator do bikini staraj się naciągać skórę dłonią. Niektórzy producenci depilatorów do tych części ciała udostępniają specjalne nakładki, które mogą zredukować ból. Wybierając depilator, który chcesz stosować do najbardziej wrażliwych części ciała – warto zwrócić uwagę na to, czy są dostępne do niego tego rodzaju dodatki.
- Depilując pachę rękę należy trzymać wysoko podniesioną, by skóra była napięta, kierując urządzenie w różne strony. Jest to zdaniem wielu osób obszar, który najtrudniej się depiluje tą metodą, bo można przy nim operować właściwie tylko jedną ręką. Po depilacji skóra może być bardzo wrażliwa, dlatego też nie należy stosować np. dezodorantów z alkoholem.
- Aby usunąć niechciane włoski z twarzy, stosuje się dodatkowe nakładki precyzyjne zakładane na głowicę. Podczas zabiegu skórę twarzy należy napiąć jedną ręką, drugą wolno przesuwając urządzenie.
Depilator – co to właściwie jest i kto go wymyślił?
Sposób, w jaki depilator usuwa włosy, przypomina woskowanie (także i w tym przypadku włosy usuwane są wraz z cebulkami), jednakże w przeciwieństwie do woskowania usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą depilatora elektrycznego nie zdziera naskórka. Depilator elektryczny może być urządzeniem podłączanym do kontaktu, ładowanym lub działającym na baterie.
Depilator został wymyślony w Izraelu i wyprodukowany przez Mepro w kibucu HaGoshrim w roku 1986. Składał się on z obracającej się głowicy śrubowej. Obracanie się głowicy powodowało to, że specjalne pęsety chwytały włosy i wyciągały je. Ponieważ głowice zużywały się i często ulegały awarii, były sprzedawane oddzielnie jako część zamienna. Współcześnie na rynku znajduje się wiele rodzajów depilatorów, które między sobą różnią się mechanizmem działania i trwałością ostrzy, co wpływa na to, że cena tych urządzeń jest bardzo zróżnicowana.
Kiedy wykonać peeling – przed czy po depilacji laserowej?
Jeśli chodzi o peeling i depilację laserową, odpowiedź na pytanie, kiedy je wykonywać, nie jest już tak oczywista.
Przede wszystkim warto jest zastosować peeling na co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem depilacji. Najlepiej jeśli kosmetyk, którego używasz, jest wzbogacony dodatkowo o nawilżające składniki. Pamiętaj, żeby trzymać się terminu trzech tygodni – peeling wykonany później, na przykład na kilka dni przed planowaną depilacją laserową, może pogłębić doświadczenia bólowe, bo Twoja skóra będzie zdecydowanie bardziej wrażliwa.
Zaleca się również wykonywanie peelingu po depilacji laserowej – kiedy znikną już wszystkie podrażnienia i skóra stanie się mniej wrażliwa. Zazwyczaj po okresie około tygodnia do dwóch po zabiegu możesz już zastosować peeling skóry. Warto robić to delikatnie, za pomocą rękawicy do masażu albo drobnoziarnistego peelingu zatwierdzonego przez kosmetologa. Regularne peelingowanie skóry po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo pomocne – przede wszystkim zapobiega wrastaniu włosków w skórę i przygotowuje Twoje ciało do kolejnych zabiegów. Jeśli decydujesz się na depilację laserową, warto wybrać peeling, który ma właściwości nawilżające – Twoja skóra będzie potrzebowała w tym okresie szczególnego nawilżenia. Aby poznać więcej sposobów na pielęgnację skóry po depilacji laserowej, możesz również przeczytać nasz artykuł.
