Domowa Mikrodermabrazja - Doskonały sposób na Spa w Domu
Perfecta home spa domowa mikrodermabrazja
Domowa mikrodermabrazja - soda oczyszczona dobra na wszystko!
Dzisiaj ponownie co nieco na temat pielęgnacji twarzy. Jak wiadomo, albo i nie, peeling twarzy, czy to mechaniczny, czy to enzymatyczny, jest bardzo ważnym elementem rytuału oczyszczania. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, zwiększa wchłanialność składników mazideł zastosowanych zaraz po nim, a przy tym wyrównuje koloryt i fakturę naszej buźki. Dla najlepszych rezultatów, powinien być wykonywany 2-3 razy w tygodniu. Zaraz po nim, nakładamy maseczkę, a po wszystkim tonizujemy skórę. Z wcześniejszego posta wiecie już jak zrobić świetny tonik regulujący pH, teraz pora na peeling. Jak zawsze, prościzna.
1 łyżeczka oliwy z oliwek (ze względu na witaminę E), zamiast oliwy może być olej kokosowy 1 łyżka wody destylowanej/deminerelizowanej lub mleka/jogurtu naturalnego** woda destylowana jest trudna do zdobycia, demineralizowana natomiast dostępna jest w każdym większym sklepie na stoisku motoryzacyjnym, czy na stacji benzynowej, wodę demineralizowaną (dejonizowaną) łatwiej otrzymać, dlatego jest tańsza i szerzej dostępna, obie pozbawione są minerałów i obie stosowane są w kosmetyce, destylowana podobno jest czystsza, niemniej w przypadku domowych kosmetyków nie ma to większego znaczenia, portale takie jak mazidła polecają do produkcji własnych kosmetyków zarówno jeden jak i drugi wariant
Nie polecam stosowania mieszanki soda + woda. Wg mnie lepiej jest dodać jakiegoś oleju albo przynajmniej miodu jeśli chcemy uniknąć podrażnień i dodatkowo odżywić skórę.
Urządzenia do mikrodermabrazji – jak przeprowadzić zabieg?
Jeśli natomiast mikrodermabrazja w domu nie jest dla Ciebie wystarczająca i zamiast peelingu chemicznego wolisz nieco efektywniejszą formę mikrodermabrazji mechanicznej, to warto zainwestować w profesjonalne urządzenie.
Jego koszt waha się od 200 do nawet kilku tysięcy złotych, jednak te droższe urządzenia przeznaczone są już bardziej dla salonów usług kosmetycznych, a więc dla profesjonalistów.
Metoda działania urządzenia do mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą poruszających się tarcz i pobudzeniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Natomiast samo przeprowadzenie zabiegu takim urządzeniem nie powinno sprawić Ci żadnych problemów, bo do każdego urządzenia dołączana jest ścisła instrukcja jego obsługi.
Mikrodermabrazja domowa przy pomocy urządzenia, pozwoli Ci pozbyć się martwego naskórka z głębszych warstw skóry, gdzie przy mikrodermabrazji kosmetykami, usuniesz jedynie wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka. Efekt stosowania urządzenia do mikrodermabrazji będzie więc nieco lepszy, bo dotrzesz głębiej.
Działanie urządzenia polega na zasysaniu małego odcinka skóry i przesuwaniu główki urządzenia po skórze odwiedzając każdy jej zakątek i pozbywając się martwego naskórka.
Jak widzisz, wykonanie zabiegu mikrodermabrazji w domu urządzeniem, jest banalnie proste, niektóre z urządzeń posiadają w komplecie różne nakładki i nasadki, dzięki którym idealnie dopasujesz intensywność złuszczania naskórka do rodzaju cery, jaką posiadasz.
Foto instrukcja obchodzenia się z urządzeniem do mikrodermabrazji krok po kroku:
Mikrodermabrazja w domu [Kosmetyki czy Urządzenie?] RANKING
Mikrodermabrazja w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie całkiem niemałej kwoty, ponieważ przeprowadzenie jednego takiego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, to koszt około 150 zł, a zabiegów musi być kilka, by przyniosły oczekiwane efekty.
Zanim przejdę do rzeczy, szybko tylko wyjaśnię: na czym polega mikrodermabrazja, otóż:
Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu naskórka, czyli ścieraniu warstwy rogowej skóry, a złuszczenie można przeprowadzić chemicznie lub mechanicznie.
Jeśli chodzi o peeling mechaniczny, to można go przeprowadzić przy użyciu obracających się tarcz pokrytych kryształkami (mikrodermabrazja korundowa) lub przy zastosowaniu tarcz diamentowych (mikrodermabrazja diamentowa).
Zabieg ten pobudza skórę do produkcji nowych komórek skórnych, dzięki którym skóra zyskuje świeży i zdrowy wygląd. Warto wspomnieć też, że wraz z upływem lat skóra coraz ciężej radzi sobie z tym procesem, dlatego tak ważne jest wspieranie tego procesu przez nas same, stosując właśnie regularne zabiegi mikrodermabrazji.
Oto jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu zabiegu:
- Spłycenie zmarszczek mimicznych.
- Poprawa elastyczności cery, szyi i dekoltu.
- Eliminacja zaskórników przez zawężenie porów.
- Zmniejszenie produkcji łoju na skórze.
- Rozjaśnienie przebarwień i blizn potrądzikowych.
- Zwiększenie wchłanialności kremów i innych kosmetyków.
- Zregenerowanie cery, wzmocnienie jej i uodpornienie na nieprzyjazne czynniki zewnętrzne.
Jeśli więc cenisz sobie czas i nie chcesz jeździć przez pół miasta, tracą go na dojazd + dodatkowo słono płacić za zabieg mikrodermabrazji, możesz samodzielnie ten zabieg przeprowadzić w domu.
Zacznijmy od kosmetyków do mikrodermabrazji, a w dalszej kolejności opiszę urządzenia do tego celu przeznaczone, które można samemu kupić i z powodzeniem używać.
Essential Supplies And Tools For A Home Spa Experience
Starting your at-home spa day requires some essential supplies and tools. Whether you want to use all-natural ingredients or go for the traditional route with store-bought products, here are a few things to consider:
• Your spa day will include soaking and steaming, so you’ll need plenty of bath towels and body wraps to keep you comfortable.
• Opt for natural massage oils like jojoba, coconut oil, or almond oil—or have some fun and mix your own aromatherapy blend.
• For a complete spa experience, choose shampoo, conditioner, and styling products that suit your hair type.
• Choose a gentle facial cleanser to start with, followed by a nourishing or exfoliating face mask for extra pampering.
• Gather all the necessary supplies for a professional-style manicure or pedicure, such as nail polish remover, clippers, buffers, and pumice stones.

Maseczka dotleniająca z algami morskimi – Spirulina Platensis + Ascophyllum nodosum. Spirulina i algi brunatne w kosmetyce
Komentarze (27)
[…] Mikrodermabrazja – spłyca pory i blizny, niweluje przebarwienia potrądzikowe, polecam zwłaszcza DOMOWĄ MIKRODERMABRAZJĘ […]
Dlaczego trądzik jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji? Jakie negatywne skutki może wywołać stosowanie tego zabiegu na skórę z rozkwitami?
Aktywny trądzik (tj. podskórne "cysty") może być przez mikrodermabrazję rozogniony i rozniesiony na zdrowe partie twarzy. Dobrze mikrodermabrazję przeprowadzać na wyleczonej buzi, bez zmian ropowiczych.
[…] na rozszerzone pory jest również domowa mikrodermabrazja, a na przebarwienia potrądzikowe – domowe […]
[…] Delikatniejszym wyjściem jest też domowa mikrodermabrazja – soda oczyszczona! […]A czy są jakieś przeciwwskazania przed zmieszaniem po prostu sody oczyszczonej ze zwykłym peelingiem lub żelem do mycia twarzy z drogerii? Uzyska się wtedy efekt dogłębniej oczyszczonej skóry bez negatywnych konsekwencji?
Nie, nie ma przeciwwskazań. Soda zmieszana z żelem stworzy peeling myjący :) O ile na skórze nie ma ropnych zmian trądzikowych, to nic nie powinno się stać. Pzdr :)
ja mieszam sode oczyszczona z zelem do mycia twarzy i moge szczerze polecicNigdy nie wolno używać sody na twarz, bo sobie skórę zniszczycie! Efekt na juz super, ale dlugoterminowo koszmar!
No fakt, długoterminowo to nie bardzo, bo jednak wysusza … Chyba, że ktoś ma skórę słonia :P hej, a czy do takiej domowej dermabrazji potrzebne jest jakies urzadzenie?super efekt ,spróbowałam jeszcze innej wersji do sody i wody dodałam rozgniecionego banana -efekt jak po wizycie w salonie [tylko koszt znikomy]
Niestety u mnie ta maseczka się nie sprawdziła. Oprócz mocno zaczerwienionej twarzy, zero efektu :(Z calym szacunkiem dla pomyslodawczyni jak i sody…, nigdy bym nie zaryzykowala tym bardziej wersji podstawowej. Soda swietnie sprawdza sie w czyszczeniu urzadzen kuchennych, czyszczeniu sreber, praniu firan i ciezkich zabrudzen np. Uni gruntu przy remontach, jednak zawsze trzeba pamietac o rekawicach, gdyz dlonie po takich papkach sa strasznie zniszczone. A, i z tego co pamietam PH koruntu kosmetycznego jest na poziomie 3,4 czyli nizsze, a nie wyzsze od skory /tj.PH 5,5-6/ przy czym soda ma ponad 10. Serdecznie pozdrawiam i pozostawiam rozwadze.
