Wprowadzenie do Depilacji Przed Pierwszą Wizytą u Ginekologa - Poradnik i Wskazówki
Czym depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa?
Chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych? Nie ma najmniejszego problemu – jeżeli tylko dzięki temu masz się poczuć bardziej komfortowo, czy to w codziennym życiu czy podczas wizyty u ginekologa, jak najbardziej zrób to. W tym momencie powstaje bardzo często pytanie, czy golić się do ginekologa, czy jednak o wiele lepiej wybrać inną formę depilacji.
I znowu tutaj wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Wiele kobiet decyduje się na golenie maszynką jednorazową. Naszym zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Ta metoda powoduje bowiem liczne podrażnienia i ryzyko skaleczenia. Sporo kobiet stosuje też tę samą maszynkę wielokrotnie, co może doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego , gdyż łatwo wówczas o rozprzestrzenianie się bakterii. Podrażnienia w miejscach intymnych na pewno nie będą sprzyjać badaniu ginekologicznemu i poczuciu komfortu na co dzień.
W miejscach intymnych niekoniecznie sprawdzają się również środki chemiczne, na przykład kremy do depilacji. Plastry z woskiem to zaś metoda bardzo bolesna. Skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna, więc tym bardziej należy poważnie zastanowić się nad tą metodą. Wszystkie wyżej opisane sposoby na usunięcie włosków z miejsc intymnych zapewniają niestety bardzo krótkotrwałe efekty. Dlatego pomyśl o czymś na stałe. Jedynym sposobem na uzyskanie takiego rezultatu jest oczywiście depilacja laserowa.
Ta innowacyjna metoda sprawdzi się również w przypadku miejsc intymnych. Nie musisz obawiać się żadnych powikłań zdrowotnych. Możesz wykonać właściwie każdy rodzaj depilacji, np. hollywoodzką czy brazylijską. Opowiedz o swoich preferencjach kosmetologowi podczas wstępnej konsultacji. W salonach depilacja.pl oferujemy tego typu spotkania za darmo. Możesz na nich rozwiać swoje wątpliwości i przede wszystkim ostatecznie stwierdzić, czy chcesz skorzystać z tej metody. Laseroterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz oceni stan Twojej skóry.
Kiedy należy po raz pierwszy udać się na profilaktyczną wizytę do ginekologa?
Według Zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z 2016 roku pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się pomiędzy 12. a 15. rokiem życia, gdy dziewczyna ma już za sobą pierwszą miesiączkę. Często jednak wiek, w którym ma miejsce pierwsza wizyta, w dużej mierze zależy od potrzeb indywidualnych pacjentki i nie zawsze mieści się w tym przedziale. Niektórzy specjaliści uważają, że z wizytą można poczekać, jeżeli miesiączki są regularne i nie doświadcza się żadnych niepokojących dolegliwości, ani nie planuje współżycia. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku wizyta ta nie powinna się odbyć później niż przed 25 rokiem życia. O wizycie warto również pomyśleć wówczas, jeśli planuje się rozpoczęcie aktywności seksualnej, a także wtedy, gdy miało to już miejsce – ginekolog powinien pobrać pierwszą cytologię w ciągu roku od momentu pierwszego współżycia. Wiele młodych dziewcząt zastanawia się, czy płeć lekarza ma znaczenie. Szukając najlepszego ginekologa, przede wszystkim powinno się brać pod uwagę dwa aspekty – kompetencje lekarza oraz własne nastawienie (jak będę się czuła komfortowo podczas interakcji?). W przypadku pacjentek poniżej 18. roku życia najlepiej zwrócić się do ginekologa dziecięcego. Należy pamiętać, że to przede wszystkim od naszego poczucia bezpieczeństwa zależy pozytywny przebieg wizyty.
Powiązane produkty
środki higieniczne, wyrób medyczny, wkładka, nietrzymanie moczuRegularne wizyty u ginekologa od momentu rozpoczęcia współżycia
Każda kobieta, która rozpoczęła współżycie seksualne, powinna regularnie odwiedzać ginekologa oraz wykonywać badania przesiewowe np. badanie cytologiczne, które pozwala wykryć stany przedrakowe i raka szyjki macicy.
Pierwszą cytologię należy wykonać w ciągu 3 lat od momentu rozpoczęcia współżycia. Od momentu ukończenia 20. roku życia trzeba także wykonywać co miesiąc badanie piersi (samobadanie piersi), dlatego warto zapytać lekarza, jak powinno ono przebiegać.
Wizyta u ginekologa uwzględnia m.in.:
Niekiedy lekarz wykonuje także inne badania, które są niezbędne ze względu na wiek lub stan zdrowia kobiety oraz występowanie objawów konkretnego schorzenia.
Profilaktyczne badania ginekologiczne powinny odbywać się raz w roku. Jednak występowanie objawów chorób ginekologicznych oraz dolegliwości ze strony narządów płciowych, są wskazaniem do natychmiastowej konsultacji lekarskiej.
Kiedy udać się do ginekologa?
Na profilaktyczną wizytę ginekologiczną najlepiej umówić się po zakończeniu miesiączki – w ciągu 10 dni od ustania krwawienia menstruacyjnego. Wówczas lekarz może np. pobrać materiał do badania cytologicznego, a także dokładnie ocenić stan zdrowia narządów płciowych i wykonać badanie piersi. Jeżeli występują niepokojące objawy, to na wizytę trzeba umówić się jak najszybciej, bez względu na fazę cyklu menstruacyjnego.
Do ginekologa powinnaś jak najszybciej się udać, jeżeli:
- podczas zbliżenia odczuwasz dolegliwości bólowe lub inny dyskomfort, który utrudnia lub uniemożliwia współżycie,
- występują u ciebie dolegliwości wskazujące na zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS), np. rozdrażnienie, bezsenność, wahania nastroju, silny ból piersi, ból podbrzusza,
- rozpoczęłaś współżycie płciowe i chcesz dobrać najlepszą metodę antykoncepcji,
- odczuwasz dolegliwości wskazujące na infekcję intymną – ból podbrzusza, pieczenie podczas oddawania moczu, świąd sromu i masz upławy,
- zauważyłaś zmiany w cyklu menstruacyjnym,
- występują u ciebie krwawienia i plamienia po stosunku i pomiędzy miesiączkami,
- podejrzewasz, że jesteś w ciąży.
Odpowiednio wcześnie wykonane badanie ginekologiczne pozwala uniknąć powikłań nieleczonych schorzeń, a także związanego z nimi zagrożenia.

Pierwsza wizyta u ginekologa – jak należy się przygotować i kiedy powinna się odbyć?
Wizyta u ginekologa to jedna z bardziej intymnych konsultacji, jakie kobieta musi regularnie odbywać w swoim życiu. Wyjątkowo newralgiczna jest z pewnością ta pierwsza, bywająca krępującą i trudną. Młoda pacjentka zazwyczaj nie jest pewna, o co powinna zapytać, jak się zachować i czego się spodziewać. Fora internetowe są pełne zapytań dotyczących tego, do którego lekarza najlepiej się wybrać (kobiety czy mężczyzny), czy badanie ginekologiczne boli, kiedy po raz pierwszy udać się do ginekologa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Pierwsza wizyta u ginekologa jest bardzo istotnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Kontakt z tym lekarzem powinien być naturalny, ponieważ regularne wizyty u specjalisty są kluczem do zachowania zdrowia i życia przez długie lata. Dlatego warto przełamać skrępowanie i oswoić się z gabinetem ginekologicznym, np. wybierając się na pierwszą wizytę przed wystąpieniem jakichkolwiek niepokojących dolegliwości.
