Powrót do naturalnego koloru włosów - Domowe sposoby
Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Podpowiadamy!
Aby przywrócić farbowanym włosów ich naturalny kolor, najlepiej wykonać zabieg dekoloryzacji. Warto przeprowadzić go w profesjonalnym salonie fryzjerskim – wtedy masz pewność, że proces nie uszkodzi Twoich włosów. Specjalista określi stan Twoich kosmetyków i dobierze najlepszy preparat. Co więcej, będzie on w stanie na bieżąco kontrolować postępy zabiegu decydując, czy należy go zakończyć czy zostawić środek na pasmach na nieco dłużej.
Czym dokładnie jest dekoloryzacja?
Zabieg ten polega na ściągnięciu koloru z włosów poprzez wywabienie z nich sztucznych pigmentów. Czas jego trwania uzależniony jest od czynników takich, jak kondycja włosów, stosowane poprzednio farby czy intensywność koloru. Jeżeli na pasma zaaplikowałaś krem koloryzujący, istnieje spore prawdopodobieństwo, że do naturalnego odcienia włosów uda Ci się wrócić w trakcie jednego, trwającego około 2 godziny zabiegu. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku farb drogeryjnych, które niekiedy są wyjątkowo trudne do wywabienia. W niektórych przypadkach, by całkowicie się ich pozbyć, konieczne może okazać się kilkukrotna wizyta w gabinecie fryzjerskim.
Powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu
Jak wr ó cić do naturalnego koloru włos ó w? Jest to zdecydowanie łatwiejsze, z włosów jasnych (utlenianych) do ciemnych. Ważne jest, że przy przejściu z włosów jasnych do ciemnych, zabieg powinien przebiegać przez odcienie pośrednie — pomarańcz, czerwień, a w końcu brąz. Jeśli Twoje włosy były naturalnie ciemne i poddałaś je wcześniej rozjaśnianiu, aby przywrócić ich naturalną barwę musisz w pierwszej kolejności „oddać” barwniki, których pozbawił Cię utleniacz. Rozjaśnianie usuwa kolor z Twoich włosów, dlatego farbując je na ciemniejsze odcienie musisz w pierwszej kolejności przywrócić im bazę. Nie radzimy farbowania rozjaśnianych włosów od razu na ciemny kolor, bo jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast brązowych, Twoje włosy staną się zielone! Naturalnie we włosach mamy pigmenty koloru, których pozbawiłaś się wcześniej w trakcie utleniania. W rozjaśnianych kosmykach nie masz więc czerwonego pigemntu, którego zadaniem jest odbicie zielonej barwy, aby razem stworzyły brąz. Stąd, konieczne jest przejście z blondu do czerwieni, a następnie do brązu – czyli kolejność odwrotna względem tego, co działo się na Twojej głowie kiedy włosy rozjaśniałaś.
5. Skonsultuj się z profesjonalistą
Jeśli nie jesteś pewna, jak wrócić do swojego naturalnego koloru włosów lub obawiasz się, że możesz zniszczyć swoje włosy, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym fryzjerem. Fryzjer będzie w stanie ocenić stan Twoich włosów i zaproponować najlepsze metody, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.
Wrócenie do swojego naturalnego koloru włosów może być procesem czasochłonnym, ale z odpowiednimi metodami i cierpliwością jest to możliwe. Pamiętaj, aby dać swoim włosom czas na regenerację i unikać dalszego farbowania. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skonsultuj się z profesjonalnym fryzjerem, który pomoże Ci osiągnąć zamierzony efekt. Teraz, gdy znasz kilka skutecznych sposobów, możesz rozpocząć swoją podróż do odzyskania naturalnego koloru włosów.
Wezwanie do działania:
Jeśli chcesz wrócić do swojego naturalnego koloru włosów, zrób pierwszy krok i odwiedź stronę Stylizara.pl. Tam znajdziesz wiele przydatnych porad i produktów, które pomogą Ci w tym procesie. Nie czekaj dłużej, kliknij poniższy link i rozpocznij swoją transformację już teraz!
Powrót do naturalnego koloru włosów domowymi sposobami – płukanki i olejowanie
Kolejnym sposobem na pozbycie się z włosów niechcianego koloru jest płukanka z octu. Co warte nadmienienia, płukanka tego typu nie tylko nie szkodzi włosom, co na dodatek ma właściwości odżywcze, nabłyszczając włosy i przeciwdziałając powstawaniu łupieżu. Olej możemy zmieszać z wodą w proporcji 1:1, lub dodać do octu olej, np. oliwę z oliwek, także w takich proporcjach, co dodatkowo potęguje ściąganie koloru z włosów. Zarówno wodę z octem, jak i oliwę z octem można przez kilkanaście minut potrzymać na włosach, przed ponownym spłukaniem czy zmyciem szamponem.
Aby olej zmywał kolor z włosów jak najsilniej (do tego typu zabiegu można użyć olej samodzielnie) warto podgrzać wybrany produkt przed olejowaniem. Nie warto z podgrzewaniem przesadzać – miksturę mamy przecież nałożyć na głowę. Po równomiernym pokryciu włosów olejem, owijamy włosy ręcznikiem, a następnie trzymamy olej na włosach nawet ponad godzinę.
Płukankę, która zdejmuje kolor z włosów można sporządzić także z dodatkiem cytryny. Ilość cytryn, z których sok zmieszamy z wodą uzależniona jest od tego, czy nie przeszkadza nam możliwy efekt uboczny tej terapii, czyli możliwe rozjaśnienie włosów o ton, a nawet kilka. Sok z jednej czy dwóch cytryn na szklankę wody, stosowany sporadycznie nie powinien przynieść takich efektów, jeśli jednak płukankę stosuje się często, trzeba się z takimi efektami liczyć.
Powrót do naturalnego koloru włosów u fryzjera
Dekoloryzacja to profesjonalny sposób powrotu do naturalnego koloru. Ze względu na ryzyko zniszczenia kosmyków zabieg powinien być przeprowadzany w salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja polega na usunięciu koloru z włosów, a dokładnie na pozbyciu się ciemnych pigmentów (czarnych, brązowych i rudych), które są w farbach. W tym celu fryzjer wykorzystuje specjalny preparat rozjaśniający i ściągający kolor. Czas i efekt zabiegu zależą od wielu czynników: kondycji włosów oraz rodzaju użytej farby. Dekoloryzacja wiąże się z ryzykiem naruszenia struktury włosów i uwrażliwienia ich. Dlatego zabieg ten nie jest polecany posiadaczkom bardzo delikatnych i cienkich włosów. Profesjonalne ściąganie koloru skierowane jest zarówno do tych osób, które są niezadowolone z efektu farbowania, jak i tych, które chcą wrócić do naturalnego koloru włosów. Zabieg dekoloryzacji kończy się nałożeniem farby w celu ujednolicenia nowego odcienia. Jak pielęgnować włosy, z których ściągnięto kolor? Wrażliwe i osłabione działaniem silnych substancji kosmyki należy odżywiać preparatami z keratyną. To składnik, który pomaga odbudować uszkodzone włókno włosów i otacza je ochronną warstwą.
Zaprzestanie farbowania to najbardziej naturalny sposób na powrót do naturalnego odcienia włosów. Co prawda, wizja powiększającego się odrostu dla wielu pań jest nie do zniesienia, jednak są sposoby na zmniejszenie jego widoczności. Kluczowym krokiem jest pofarbowanie włosów na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia. Dzięki temu można uniknąć widocznego przejścia pomiędzy włosami farbowanymi a odrastającymi.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN