Powrót do naturalnego koloru włosów - Domowe sposoby
Powrót do naturalnego koloru włosów u fryzjera
Dekoloryzacja to profesjonalny sposób powrotu do naturalnego koloru. Ze względu na ryzyko zniszczenia kosmyków zabieg powinien być przeprowadzany w salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja polega na usunięciu koloru z włosów, a dokładnie na pozbyciu się ciemnych pigmentów (czarnych, brązowych i rudych), które są w farbach. W tym celu fryzjer wykorzystuje specjalny preparat rozjaśniający i ściągający kolor. Czas i efekt zabiegu zależą od wielu czynników: kondycji włosów oraz rodzaju użytej farby. Dekoloryzacja wiąże się z ryzykiem naruszenia struktury włosów i uwrażliwienia ich. Dlatego zabieg ten nie jest polecany posiadaczkom bardzo delikatnych i cienkich włosów. Profesjonalne ściąganie koloru skierowane jest zarówno do tych osób, które są niezadowolone z efektu farbowania, jak i tych, które chcą wrócić do naturalnego koloru włosów. Zabieg dekoloryzacji kończy się nałożeniem farby w celu ujednolicenia nowego odcienia. Jak pielęgnować włosy, z których ściągnięto kolor? Wrażliwe i osłabione działaniem silnych substancji kosmyki należy odżywiać preparatami z keratyną. To składnik, który pomaga odbudować uszkodzone włókno włosów i otacza je ochronną warstwą.
Zaprzestanie farbowania to najbardziej naturalny sposób na powrót do naturalnego odcienia włosów. Co prawda, wizja powiększającego się odrostu dla wielu pań jest nie do zniesienia, jednak są sposoby na zmniejszenie jego widoczności. Kluczowym krokiem jest pofarbowanie włosów na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia. Dzięki temu można uniknąć widocznego przejścia pomiędzy włosami farbowanymi a odrastającymi.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu
Jak wrócić do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zafarbowanie pasm na odcień możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Różnica między jasnymi a ciemnymi włosami nie będzie wówczas mocno widoczna, a co więcej — znacznie łatwiej będzie Ci zamaskować odrost.
Pamiętaj jednak o konieczności przejścia przez odcienie pośrednie! Aby brąz lub czerń dobrze się prezentowały – w znaczeniu poprawności i głębi koloru, musisz włosom rozjaśnianym przywrócić pigment czerwony i pomarańczowy. Inaczej, w najlepszym przypadku skończysz z jednokolorowym hełmem na głowie (brak głębi i blasku farby), a w najgorszym – w zielonych włosach.
Tak, jak pisaliśmy wcześniej – utleniacz pozbawił Twoich kosmyków barwników, które znajdują się naturalnie we włosach. Bez nich, nie jesteś w stanie przewidzieć, jaki kolor ostatecznie złapią Twoje włosy po przefarbowaniu ich farbą drogeryjną. Najlepiej kupić 2 barwy: czerwoną, która nasyci Twoje włosy brakującym im barwnikiem, a następnie po kilku dniach przefarbować je na brąz. Bez barwy czerwonej, farba brązowa może sprawić, że Twoje włosy złapią tylko zielony pigment, który jest częścią brązowego koloru.
Kolejny sposób na powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu to zabieg pigmentacji. Z jego pomocą przyciemnisz swoje pasma o nie więcej niż 2 tony. Pigmentacja to świetna propozycja dla wszystkich kobiet, których pasma uległy uszkodzeniu na skutek regularnego rozjaśniania. W przeciwieństwie do zdrowych włosów, znacznie gorzej poddają się one koloryzacji, a farba może bardzo szybko się z nich wypłukiwać. Pigmentacja jest w stanie wyeliminować to ryzyko i zagwarantować, że uzyskany kolor włosów będzie piękny i trwały, bez nieestetycznych różnic w odcieniach. Zabieg tego typu wykonywać powinno się wyłącznie w salonie fryzjerskim — przeprowadzony w domowym zaciszu może się bowiem przyczynić do uszkodzenia pasm.
Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Domowe sposoby
Największym sprzymierzeńcem w walce z niechcianym odrostem są zioła i płukanki, które można z nich stworzyć. Do delikatnego rozjaśniania włosów warto stosować wywar z rumianku lub płukankę z soku z cytryny. Regularnie wykonywane, skutecznie zmniejszą intensywność ciemnych pigmentów i dodadzą włosom jasnych, słonecznych refleksów.
Jak wrócić do naturalnego koloru włosów z blondu? Panie, które dążą do przyciemniania kosmyków, powinny sięgnąć po olejek rycynowy. Regularnie stosowany, pozwoli na szybki powrót do naturalnych włosów. Znany jest z właściwości wzmacniających, przyspieszających porost i przyciemniających. Warto go nakładać nie tylko na odrost, ale także wcierać w skalp, by dodatkowo odżywić cebulki włosów. Ciemniejszy odcień można również uzyskać, stosując płukanki z czarnej herbaty i kory dębu. Kuracje z wykorzystaniem ziołowych wywarów powinno się przeprowadzać minimum 2–3 w tygodniu. Uniwersalnym środkiem na wypłukiwanie pigmentu z farbowanych włosów jest oliwa z oliwek. Pozwala ona na stopniowy powrót do naturalnego koloru. Stosowana w formie ciepłego kompresu, dodatkowo odżywi i wypielęgnuje zniszczone kosmyki.
Dobrym sposobem na ukrycie powiększającego się odrostu są odpowiednie upięcia włosów. Im gładsza fryzura, tym mniej zauważalna różnica pomiędzy odcieniami. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się koński ogon, który pomoże przetrwać okres zmiany koloru. Mniej zauważalny odrost można też uzyskać, kręcąc włosy. Uniesione u nasady i delikatnie potargane, skutecznie odciągną uwagę od przejścia pomiędzy kolorami.