Powrót do naturalnego koloru włosów - Domowe sposoby

Naturalny kolor włosów — jak go odzyskać?

Chcąc przywrócić naturalny kolor włosów, zdecydować możesz się również na dekoloryzację w domowym zaciszu. Na około 3 dni przed takim zabiegiem wykonaj próbę dekoloryzatorem na skórze — dzięki temu sprawdzisz, czy nie jesteś uczulona na dany produkt. Na 1-2 dni przed dekoloryzacją umyj włosy przy pomocy szamponu, najlepiej oczyszczającego, który nie pozostawi na ich powierzchni dodatkowej warstwy. Nie używaj wówczas odżywki.

Dekoloryzator przeznaczony do użytku domowego to silny, chemiczny utleniacz. Za taki produkt zapłacisz około 20-30 złotych. Uwaga: 1 opakowanie wystarcza na dekoloryzację krótkich włosów. Jeżeli są one średnie lub długie — zaopatrz się w minimum 2 sztuki kosmetyku. W niektórych przypadkach konieczne może się również okazać powtórzenie zabiegu (w zależności od tego, z jakiego tonu zaczynasz).

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów po farbowaniu krok po kroku?

Najpierw nałóż warstwowo na włosy uprzednio rozdrobiony dekoloryzator. Zacznij od dołu i stopniowo kieruj się ku górze. Włosy przy głowie powinny być zawsze ostatnie, ponieważ skalp wytwarza ciepło, przyspieszające działanie preparatów. Po wskazanym na ulotce produktu czasie umyj dokładnie włosy i wysusz je. Jeżeli okaże się, że farba nie zeszła lub udało Ci się ją zmyć jedynie w pewnym stopniu, zabieg należy powtórzyć.

Co w sytuacji, gdy pasma na końcach są ciemniejsze niż u nasady? Chcąc uzyskać jednolity kolor na całej długości, niewielką ilość proszku rozjaśniającego zmieszaj z wodą utlenioną o stężeniu 6%. Na koniec zastosuj szampony do włosów, myjąc włosy dwukrotne szamponem o naturalnym pH (w tej roli świetnie sprawdzą się na przykład szampony micelarne) i wysusz. Następnie możesz przejść do koloryzacji pasm na wybrany kolor. Zabieg ten możesz wykonać od razu lub po upływie około 2 tygodni tak, aby pasma miały czas się zregenerować.

Powrót do naturalnego koloru włosów u fryzjera

Dekoloryzacja to profesjonalny sposób powrotu do naturalnego koloru. Ze względu na ryzyko zniszczenia kosmyków zabieg powinien być przeprowadzany w salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja polega na usunięciu koloru z włosów, a dokładnie na pozbyciu się ciemnych pigmentów (czarnych, brązowych i rudych), które są w farbach. W tym celu fryzjer wykorzystuje specjalny preparat rozjaśniający i ściągający kolor. Czas i efekt zabiegu zależą od wielu czynników: kondycji włosów oraz rodzaju użytej farby. Dekoloryzacja wiąże się z ryzykiem naruszenia struktury włosów i uwrażliwienia ich. Dlatego zabieg ten nie jest polecany posiadaczkom bardzo delikatnych i cienkich włosów. Profesjonalne ściąganie koloru skierowane jest zarówno do tych osób, które są niezadowolone z efektu farbowania, jak i tych, które chcą wrócić do naturalnego koloru włosów. Zabieg dekoloryzacji kończy się nałożeniem farby w celu ujednolicenia nowego odcienia. Jak pielęgnować włosy, z których ściągnięto kolor? Wrażliwe i osłabione działaniem silnych substancji kosmyki należy odżywiać preparatami z keratyną. To składnik, który pomaga odbudować uszkodzone włókno włosów i otacza je ochronną warstwą.

Zaprzestanie farbowania to najbardziej naturalny sposób na powrót do naturalnego odcienia włosów. Co prawda, wizja powiększającego się odrostu dla wielu pań jest nie do zniesienia, jednak są sposoby na zmniejszenie jego widoczności. Kluczowym krokiem jest pofarbowanie włosów na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia. Dzięki temu można uniknąć widocznego przejścia pomiędzy włosami farbowanymi a odrastającymi.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Powrót do naturalnego koloru włosów domowymi sposobami – płukanki i olejowanie

Kolejnym sposobem na pozbycie się z włosów niechcianego koloru jest płukanka z octu. Co warte nadmienienia, płukanka tego typu nie tylko nie szkodzi włosom, co na dodatek ma właściwości odżywcze, nabłyszczając włosy i przeciwdziałając powstawaniu łupieżu. Olej możemy zmieszać z wodą w proporcji 1:1, lub dodać do octu olej, np. oliwę z oliwek, także w takich proporcjach, co dodatkowo potęguje ściąganie koloru z włosów. Zarówno wodę z octem, jak i oliwę z octem można przez kilkanaście minut potrzymać na włosach, przed ponownym spłukaniem czy zmyciem szamponem.

Aby olej zmywał kolor z włosów jak najsilniej (do tego typu zabiegu można użyć olej samodzielnie) warto podgrzać wybrany produkt przed olejowaniem. Nie warto z podgrzewaniem przesadzać – miksturę mamy przecież nałożyć na głowę. Po równomiernym pokryciu włosów olejem, owijamy włosy ręcznikiem, a następnie trzymamy olej na włosach nawet ponad godzinę.

Płukankę, która zdejmuje kolor z włosów można sporządzić także z dodatkiem cytryny. Ilość cytryn, z których sok zmieszamy z wodą uzależniona jest od tego, czy nie przeszkadza nam możliwy efekt uboczny tej terapii, czyli możliwe rozjaśnienie włosów o ton, a nawet kilka. Sok z jednej czy dwóch cytryn na szklankę wody, stosowany sporadycznie nie powinien przynieść takich efektów, jeśli jednak płukankę stosuje się często, trzeba się z takimi efektami liczyć.

Powrót do naturalnego koloru włosów

Jesteś zmęczona wieloletnią koloryzacją włosów i zapragnęłaś naturalności? Powrót do pierwotnego odcienia może być trudny, ale jest realny. Sprawdź sposoby na to, jak wrócić do naturalnego koloru. Jak postępować z włosami rozjaśnianymi, a jak z farbowanymi na ciemne odcienie?

Powrót do naturalnego koloru wymaga czasu i cierpliwości. To, jak minie okres zapuszczania włosów, zależy od koloru, na jaki są pofarbowane. Zdecydowanie łatwiej jest zamaskować odrost jasny. Jeśli naturalne włosy mają ciemny odcień, nie trzeba obawiać się wizji życia z kilkucentymetrowym czarnym odrostem. Podpowiadamy, jak wrócić do naturalnego koloru włosów, a odrost zmienić w modną fryzurę.

Więcej:

Powrót do naturalnego koloru włosów domowymi sposobami – dodatki do szamponów, pasty

Domowe sposoby wypłukiwania farby z włosów mogą być równie skuteczne, jak działania oparte na chemii z gotowych, sklepowych preparatów, pozwalając uratować niefortunnie pofarbowane włosy przed ścięciem, by pozbyć się niechcianego koloru, zapuszczając włosy niemal „od zera” lub od znacznie uszczuplonej długości.

Pierwszym domowym sposobem, który warto wziąć pod uwagę, kiedy chcemy pozbyć się z włosów niechcianej farby, jest soda oczyszczona. Przy czym płukanie włosów sodą oczyszczoną poleca się wykonywać w ciepłej wodzie, bo otwiera ona łuski włosa, pomagając usunąć kolor. By zamknąć łuski na sam koniec płukania, włosy można przemyć wodą o chłodniejszej temperaturze. Sodę oczyszczoną dodajemy do szamponu (łyżkę na porcją preparatu), mieszamy, a następnie myjemy taką miksturą włosy. By uzyskany efekt był mocniejszy, podczas wykonywania takiego zabiegu pomijamy szampon, a sodę rozrabiamy tylko w wodzie, do konsystencji pasty. Taką mieszankę, wykonaną tak, by nie spływała z włosów, nakładamy na kosmyki na kilka – kilkanaście minut, a następnie dokładnie spłukujemy.

Podobną pastę możemy sporządzić z rozpuszczonej w wodzie witaminie C. Popularne tabletki wzmacniające odporność organizmu mogą mieć także walory kosmetyczne. By przeprowadzić taką kurację możemy postąpić podobnie jak w przypadku sody – albo dodajemy drobno rozkruszoną/rozpuszczoną tabletkę do szamponu, albo rozpuszczamy tabletkę w wodzie i taką pastę/płukankę (w zależności od ilości dodanej wody i siły efektu, który pragniemy uzyskać) nakładamy na włosy, trzymając do kilkunastu minut. Różnicę w kolorze zobaczymy na pewno.

jeśli naszą naturalną bazą jest ciemniejszy kolor ciemny blond lub jaśniejsze brązy , marzeniem jest czysty, bardzo jasny poziom 9 lub ekstra jasny blond poziom 10 o chłodnym odcieniu popielatym lub perłowym, a farby superrozjaśniające nie służą naszym włosom lub nie tworzą wymarzonego koloru.

Czytaj dalej...

Proces ten trwa od 2 do 4 godzin i wymaga przeszkolonego profesjonalisty - jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów, jeśli koraliki są zbyt ciasne lub źle umieszczone.

Czytaj dalej...

Jednak kiedy wypadanie zamienia się w łysienie lub pojawiają się dodatkowe niepokojące objawy łupież, nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, łojotok, stany zapalne konieczna staje się wizyta u specjalisty, dermatologa lub trychologa.

Czytaj dalej...

Najważniejsza będzie dieta bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT , prawidłowe nawodnienie organizmu, owoce i warzywa pełne cennych makro i mikroelementów czy też produkty bogate w witaminy z grupy B takie jak zielone warzywa, orzechy, jaja, mięso, wątróbka i ryby.

Czytaj dalej...