Jak przejść z ciemnych włosów na jaśniejsze - Poradnik krok po kroku

Jak rozjaśnić włosy ciemne, w domu, przy pomocy rozjaśniacza (najdelikatniej)?

Przy zastosowaniu rozjaśniacza podstawą są: zastosowanie jak najniższych (choć wciąż optymalnych dla uzyskania wybranego koloru) stężeń oksydantu (1.5%, 3% i 6%) z wysokojakościowym rozjaśniaczem pudrowym, a następnie wysycenie włosa pigmentem i blaskiem za pomocą delikatnej farby półpermanentnej (toner).

Najważniejsze, aby proces przy użyciu rozjaśniacza nie przebiegał zbyt gwałtownie, stąd najlepszym wyborem przy rozjaśnianiu polskich włosów jest łączenie go z maksymalnie 6% oksydantem i – co niesamowicie istotne – nieprzegrzewanie / nieprzepalanie włosa w folii aluminiowej.

Łącząc rozjaśniacz z wodą 9% i 12% narażamy włosy na dużo silniejsze uszkodzenia a i o wiele trudniej usunąć wówczas żółty, najtrudniejszy pigment (w przypadku rozjaśniacza znacznie korzystniej dla koloru i kondycji włosów jest wydłużyć czas rozjaśniania z niskim oksydantem, niż zadziałać szybko i gwałtownie z najwyższymi stężeniami).

Rozjaśniacz łączymy z dedykowanym przez producenta oksydantem (aktywatorem / developerem / utleniaczem), zawsze o optymalnie najniższym stężeniu.

Najlepszy rozjaśniacz pudrowy

Moim ukochanym, z własnego doświadczenia i obserwacji najdelikatniejszym na tle swojej kategorii (pamiętajmy, że to wciąż intensywnie działający rozjaśniacz, wymagający wiedzy w zakresie chemii fryzjerskiej) i najlepszym przy tworzeniu blondów jest rozjaśniacz w proszku Schwarzkopf Professional BlondMe Premium (lista sklepów).
Niegdyś bardzo dobrze sprawował się również Goldwell Oxycur Platin (lista sklepów).

Jakość i właściwe zastosowanie rozjaśniacza mają diametralne znaczenie dla kondycji naszych włosów. Mimo że każde rozjaśnianie uszkadza włos (usuwając określoną ilość budulca), poprzez dobór odpowiednich narzędzi i sposobów rozjaśniania, a następnie pielęgnacji, mamy olbrzymi wpływ na zakres tych zniszczeń.

Jak przefarbować włosy z brązu na blond? 3 kroki

Dekoloryzacja z brązu na blond bywa naprawdę skomplikowaną procedurą. Trzeba się przygotować, że to zajmie sporo czasu, bo będzie aż kilka etapów. W tym wypadku im bardziej podatne kosmyki na rozjaśnianie tym dla nas lepiej. Na sam przebieg koloryzacji wpływa także ich kondycja i nasze oczekiwania względem ostatecznego wyglądu fryzury. Nie ma co niczego przyspieszać, bo to tylko zaszkodzi!

Jak przefarbować włosy z brązu na blond? Oto najważniejsze etapy, które pojawiają się podczas koloryzacji:

Jak zagęścić brwi? 10 skutecznych sposobów na gęste brwi

Zaczynamy klasycznie od pozbycia się ciemnego koloru kosmyków. Co ważne, niekiedy trzeba ten etap przeprowadzić aż kilka razy, ale pomiędzy zawsze będzie konieczna przerwa, aby odżywić i zregenerować włosy! 2-3 powtórzenia to u niektórych absolutne minimum, żeby stać się blondynką. Preparat bez zapachu oraz amoniaku ma postać niebieskiego proszku, który łączy się z emulsją utleniającą. Mieszanka w proporcji – 1 saszetka i 2/3 wody wymaga dokładnego połączenia, aplikujemy na kosmyki zaczynając od tyłu głowy. Po 40 minutach dokładnie zmywamy wszystko, warto jednak kontrolować to jak reagują włosy, bo czas może być dużo krótszy.

Przy jasnym brązie niekiedy pomija się rozjaśnianie, bo włosy i tak poddadzą się mniej inwazyjnemu zabiegowi jakim jest farbowanie. Tu również bywa tak, że konieczne jest powtórzenie malowania, gdy decydujemy się na jasne tony blond, bowiem nie da się uzyskać od razu efektu wow.

Nie da się ukryć, że rozjaśnianie włosów może je osłabić, a nawet uszkodzić, dlatego też ważna jest potem pielęgnacja. Unikamy dodatkowego redukowania zniszczeń, wobec tego stosujemy preparaty, które wzmocnią kosmyki i nadadzą im piękny połysk.

W przypadku każdej kobiety przejście z brązu na ciemny blond lub zupełnie jasny odcień przebiega nieco inaczej. Nie wszystkie włosy są podatne na rozjaśnianie, poza tym przy złej kondycji odradza się farbowanie, bo zaleca w pierwszej kolejności profesjonalną pielęgnację. Dopiero zdrowe kosmyki są poddawane malowaniu, jak i rozjaśnianiu. One wtedy zupełnie inaczej przyjmują środki!

Pojaśnienia

Jest jeszcze jeden sposób, który również jest jakby kolejnym etapem zapuszczania naturalnego koloru. W sytuacji, kiedy odrost jest dość spory i jest duża dysproporcja kolorystyczna pomiędzy odrostem a długościami. Można zrobić jeszcze jeden myk. Pojaśnienia na folię, balleyage, babylights lub pomieszanie tych technik. Chodzi o to, że kiedy zapuszczasz odrost, odznacza się on równą linią od reszty włosów. Kiedy ten odrost jest spory, warto złagodzić przejście przy pomocy powyższych technik. Nie jest to już przyciemnienie koloru, tylko delikatne rozjaśnienie w celu pozbycia się tej nieestetycznej równej linii odrostu. Długości i końce też warto stonować i powtarzać toner co jakiś czas.

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Bardzo wiele pań decyduje się na naturalne domowe patenty, takie jak płukanki rozjaśniające na bazie rumianku, rabarbaru, cytryny bądź wręcz przeciwnie, przyciemniające na bazie kawy, czarnej herbaty, kory dębu, orzecha włoskiego, czy szałwii.

Czytaj dalej...

Trymer do usuwania włosów z nosa powinien się znaleźć na wyposażeniu każdego mężczyzny, któremu zależy na odpowiednim wyglądzie przez cały czas, szczególnie jeśli wykonuje on pracę wymagającą odpowiedniej prezencji, gdzie drobne szczegóły mogą czynić sporą różnicę.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...