"Wydaje się, że coś poszło nie tak"
Zrób 5 prostych kosmetyków z aloesu.
Aloes to bylina, o grubych, szablastych liściach, która dziko występuje w Afryce i na wybrzeżach Morza Śródziemnomorskiego, jest również znaną rośliną doniczkową. Miąższ liści zawiera wiele cennych substancji, dlatego chętnie jest stosowany w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym . W kosmetyce śwież liście aloesu mają zastosowanie przy wyrobie balsamów, kremów, płynów do kąpieli i wielu innych preparatów, warto więc skorzystać z tych właściwości i sporządzić 5 łatwych kosmetyków z aloesu, które wykonasz w domu. Przed przystąpieniem do sporządzania kosmetyków z aloesu warto wiedzieć jakie właściwości posiada ta roślina: głęboko wnika w skórę, usuwa martwe naskórki dzięki zawartości enzymów, działa regenerująco na skórę, przyśpiesza wytwarzanie kolagenu. ujędrnia naskórek, wygładza i nawilża cerę, polecany do stosowania przy skórze zaczerwienionej, spierzchniętej, z rozstępami, z trądzikiem, skóry starzejącej się. nadaje włosom miękkość i puszystość, W s
Popularne posty
Masło Shea to jedno z najbardziej popularnych maseł kosmetycznych, które dzięki świetnym właściwościom odżywczym, nawilżającym znalazło zastosowanie w masłach do ciała, kremach i pomadkach. A czy zastanawialiście się jak łatwo i szybko sporządzić własny domowy kosmetyk z masłem Shea? Zapraszam na 20 domowych przepisów. Masło Shea posiada następujące właściwości: nawilża, wygładza, zmniejsza rozstępy, łagodzi podrażnienia, zmniejsza wypryski i oparzenia. Masło Shea idealnie nadaje się do łączenia z innymi składnikami kosmetycznymi i leczniczymi np. olejem kokosowym, olejem rycynowym, masłem kakaowym. Masło Shea topi się w kontakcie ze skórą, łatwo się wchłania nie pozostawiając tłustych plam. Dla osób, które nie mają czasu, bądź nie są jeszcze przekonane do robienia domowych kosmetyków Masło Shea można bezpośrednio zastosować na skórę ciała. Jeżeli jednak chcemy stworzyć własny, domowy kosmetyk poniżej przedstawiłam listę 20 przepisów na wykonanie kosmety
Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?
Najważniejszym kryterium w doborze odpowiedniego kremu jest określenie typu skóry. Typ cery sam w sobie pozostaje niezmienny, ale w ciągu życia wielokrotnie zmienia się jej aktualny stan. Wpływa na to wiek, styl życia, sytuacja zdrowotna, warunki zewnętrzne. Istnieją cztery podstawowe rodzaje skóry: normalna, tłusta, sucha oraz mieszana.
Kremy do cery normalnej
Skóra normalna nie sprawia wielu problemów i raczej nie jest wymagająca. Jest to jednak jeden z najrzadziej spotykanych typów skóry wśród dorosłych osób. Posiadaczki skóry normalnej mogą nazwać się szczęściarami. Ich cerę cechuje bowiem odpowiednie nawilżenie, gładkość, jędrność i wyrównany koloryt. Pielęgnacja cery normalnej powinna opierać się jedynie na utrzymaniu równowagi skóry. Najlepsze kremy do cery normalnej powinny mieć lekką, nietłustą konsystencję. Najlepsze będą delikatne kremy nawilżające z możliwie jak najkrótszym, naturalnym składem.
Wybieraj kremy na bazie naturalnych olejów roślinnych, np. oleju jojoba, oleju sezamowego, oleju z pestek moreli, oleju arganowego, oleju awokado. Składniki aktywne, które sprawdzą się w kremach do pielęgnacji skóry normalnej to nawilżające Kwas hialuronowy i Hydromanil, łagodzący i przeciwzapalny żel z aloesu, ekstrakt z jabłka o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, bogaty w garbniki i sole mineralne ekstrakt z zielonej herbaty lub regenerujący skwalan. Dodatek witaminy C rozświetli skórę i będzie działał antyoksydacyjnie, a witamina E wspomoże nawilżające i regenerujące działanie kremu. W naszej bazie receptur znajdziesz przepisy DIY na naturalne kremy do cery normalnej, np. Krem z olejem awokado i aloesem do cery normalnej lub Lekki krem do twarzy z zieloną herbatą i witaminą E.
Maseczki na twarz domowej roboty – dlaczego warto je przygotować?
Chyba każda z nas przynajmniej raz w życiu pokusiła się o zrobienie maseczki na twarz domowej roboty. I choć drogerie wypełnione są po brzegi kuszącymi i skutecznymi produktami pielęgnacyjnymi, zamkniętymi w eleganckich opakowaniach, to samodzielne przygotowanie maseczki na twarz posiada szereg zalet. Poznaj je wszystkie!
Oszczędność pieniędzy
Dobrej jakości kosmetyki potrafią kosztować niemałą sumę. Jeśli maseczki na twarz starasz się wykonywać regularnie, w perspektywie roku (czy nawet miesiąca!) możesz wydać na nie nawet kilkaset złotych.
Przepisy na domowe maseczki zazwyczaj bazują na tanich produktach, które masz już w swoim domu. Możesz więc jednocześnie cieszyć się piękną, promienną cerą i pełnym portfelem!
Rozwiązanie przyjazne naturze
Kosmetyki z drogerii może i pięknie wyglądają, ale czy zastanawiałaś się nad tym, jak wygląda proces ich produkcji? Plastikowa folia, w którą owinięte są gotowe produkty, nie służy środowisku. Samodzielnie przygotowywane maseczki do twarzy to pierwszy krok w stronę ochrony przyrody.
Naturalny skład
Przygotowując domowe maseczki na twarz, masz stuprocentową pewność, że znajdują się w nich sprawdzone i naturalne produkty. Koniec z aromatami, barwnikami i substancjami, o których nigdy dotąd nie słyszałaś! Twoja cera wcale nie potrzebuje większości tych składników – podaruj jej wyłącznie to, co najlepsze i w pełni bezpieczne.
Domowe SPA
Nie musisz jechać do luksusowego kurortu, aby zafundować sobie odprężające SPA. Maseczki do twarzy domowej roboty to doskonała forma relaksu po ciężkim, wymagającym dniu. Zapal świeczki, zrób ulubioną herbatę i daj swojej skórze odpocząć!