Przeszczep włosów Pawła Stasiaka - Rewolucyjne rozwiązania w leczeniu łysienia
Przeszczep włosów – ratunek na łysinę. Odzyskaj bujną fryzurę i pewność siebie!
Jeśli należysz do grona osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów na tle genetycznym, powypadkowym lub środowiskowym – jest dla ciebie ratunek! Przeszczep włosów pozwala odzyskać fryzurę na głowie lub brodzie.
Masz problem z łysieniem? Zakola, słabe i cienkie włosy, przerzedzenia na czubku głowy… To kwestia nie tylko czysto estetyczna – mocno wpływa też na samoocenę i pewność siebie. Przeszczep włosów to jedyny pewny ratunek w takiej sytuacji. Nie daj się zwieść reklamom szamponów i suplementów diety. Owszem – mogą one wzmocnić twoje włosy i zapobiec nadmiernemu wypadaniu. Jednakże żaden produkt tego typu nie ma na tyle silnego działania, by widocznie zagęścić swoje włosy lub spowodować zarastanie łysych obszarów. Jaki jest koszt przeszczepu włosów? Na jakie efekty zabiegu możesz liczyć? Dowiedz się więcej, zanim się zdecydujesz.
Czy kobiety muszą golić włosy do przeszczepu?
Kobiety nie muszą golić włosów przed przeszczepem włosów. Chociaż niektóre kliniki preferują golenie całej głowy przed zabiegiem, w przypadku przeszczepu włosów u kobiet zazwyczaj wystarczy zgolić tylko te obszary, z których będą pobierane pojedyncze jednostki włosów. Więcej przeczytasz w artykule „Przeszczep włosów bez golenia włosów”
Efekty przeszczepu włosów u kobiet są bardzo pozytywne. Po zabiegu, pacjentki zauważają, że ich włosy stają się gęstsze. Przeszczepione włosy zachowują swoją naturalną strukturę, kolor i kształt.
Proces przeszczepu włosów u kobiet jest podobny do procesu przeszczepu włosów u mężczyzn, ale wymaga indywidualnego podejścia. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety często cierpią na bardziej skomplikowane formy łysienia, takie jak wypadanie włosów z całej głowy zamiast tylko w określonych obszarach. Dlatego ważne jest, aby lekarz miał doświadczenie w leczeniu łysienia u kobiet i był w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania.
Po przeszczepie włosów, kobiety zauważają pierwsze pozytywne efekty po około trzech do sześciu miesiącach. Pełne efekty przeszczepu włosów u kobiet zazwyczaj widoczne są po około 12 miesiącach od zabiegu.

Lider Papa Dance wrócił do formy
Gdy artyście udało się wrócić do formy, nieco zmieniła się jego wiara we własne możliwości. Po powrocie na scenę znów najważniejszą rzeczą stały się dla niego. włosy.
"Na pewno było w tym trochę próżności, ale przede wszystkim zdecydowałem się, bo cztery lata temu, po długiej przerwie, wracaliśmy na rynek jako Papa Dance i chciałem nawiązać do swojego wizerunku sprzed lat. A wiedziałem, że jeśli pojawię się bez włosów, głównym tematem stanie się nie nasza płyta, lecz moja łysina" - tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami "Gali".
Wtedy to wokalista postanowił zaryzykować i zdecydował się skorzystać z nowatorskiego sposobu na doczepianie włosów.
Spotkałem znajomych, którzy sprowadzają ze Stanów tak zwane systemy. Doczepia się je do głowy specjalnymi zaczepami. Te systemy są popularne wśród gwiazd, które lubią często zmieniać fryzury. Z tego, co wiem, wśród klientów firmy są takie sławy jak Tina Turner czy Beyoncé. Postanowiłem spróbować i ja. Tym bardziej że to metoda nieinwazyjna i w każdej chwili można z tego zrezygnować" - tłumaczył.
To jednak okazało się mało skutecznym sposobem. Trzy lata temu w audycji Michała Figurskiego w Radiu Zet lider Papa Dance przyznał się do przeszczepu włosów. Jak jednak dodał, nie uważa, że z takimi rzeczami trzeba się kryć.
"Tutaj nie ma się czego wstydzić. To jest kwestia dbania o siebie" - podsumował.
Lider Papa D podjął ważną decyzję
Niestety młodość nie tra wiecznie i z czasem ekstrawagancka fryzura zaczęła się nieco przerzedzać. Muzyk trochę się zaniepokoił - pamiętał dobrze, że jego ojciec w stosunkowo młodym wieku niemal całkowicie wyłysiał. Paweł Stasiak znalazł na to radykalne rozwiązanie i. obciął się na krótko.
Mijały kolejne lata, a włosy okazały się niejedynym problemem. Z czasem lider Papa D. zaczął przybierać na wadze. Wtedy postanowił coś z tym zrobić.
"Jeśli chodzi o kompleksy, to bardziej wstydziłem się, gdy w pewnym momencie podtatusiałem. Obrosłem w tłuszcz, ciężko było mi się ruszać i odczuwałem to jako totalną porażkę, bo nie potrafię zaakceptować sytuacji, gdy człowiek źle wygląda z własnej winy" - żalił się w wywiadzie, którego udzielił magazynowi "Gala".
"Dlatego postanowiłem coś z tym zrobić. Najpierw rzuciłem papierosy, potem przeszedłem na dietę, na którą składa się głównie drób, ryby, dużo warzyw i owoców. Zacząłem ćwiczyć: chodzę na siłownię i na jogę" - czytamy w rozmowie z 2008 roku.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?
Jeśli przeciwwskazania nie występują i jesteśmy gotowi do tego, by uzyskać bujną czuprynę na głowie, udajemy się na zabieg. Z lekarzem wyznaczamy nową linię włosów na czole, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt – linię lekarz rysuje przed operacją. Zabieg przeszczepu włosów trwa od 1 godziny do nawet 3,5 godzin – w zależności od tego, jak duża jest powierzchnia bez włosów, ile jest implantów, jak gęsto zażyczyliśmy sobie ich umieszczenie, a także jaką lekarz stosuje technikę i ile mamy lat. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, więc zaraz po nim można udać się do domu. Znieczulenie ogólne nie jest stosowane przy przeszczepie włosów, ale wyjątkiem są dzieci.
Jak przebiega zabieg? Po wyznaczeniu linii włosów przy czole, goli się włosy na potylicy w miejscu, z którego ma być pobrany pasek owłosionej skóry – ma on zwykle 0,5-1 cm. Przed pobraniem paska oczywiście zostajemy miejscowo znieczuleni. Pasek dzielony jest następnie na implanty, które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. Nie trzeba obawiać się blizny po pobranym pasku, gdyż ma ona zwykle milimetr szerokości, dzięki czemu z powodzeniem schowa się ona później pod włosami. Implanty są następnie wszczepiane we wcześniej przygotowane kanaliki.
Po zabiegu przez kilka dni widoczny jest obrzęk oraz zasinienie. Może też dojść do tego niewielki ból, ale zwykle pacjent po zabiegu dostaje od lekarza odpowiednie środki łagodzące te objawy i zapobiegające infekcji, m.in. leki przeciwbólowe i neomycynę, a także plastry żelowe do wykonywania zimnych okładów na łagodzenie obrzęków. Po kilku dnia (niekiedy do tygodnia), niekorzystne objawy powinny minąć, a strupki z miejsc, w których były wykonywane nakłucia, odpadną.
