Kategorie

Pryszcze po porodzie - Jak radzić sobie z problemem i pielęgnować skórę po ciąży

Laserowa rewitalizacja pochwy

Kolejną metodą jest laserowa rewitalizacja pochwy. Do takiego zabiegu zgłaszają się głownie kobiety ze spadkiem napięcia i rozluźnieniem pochwy i po urazach pochwy w trakcie porodu, ale również kobiety w okresie menopauzy i walczące z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia, którą zaleca się wypróbować przed zabiegiem chirurgicznym, aby w najlepszym wypadku w ogóle go ominąć.

Tak zwane laserowe odmładzanie pochwy (LVR – ang. laser vaginal rejuvenation) ma za zadanie poprawić funkcjonowanie narządów rozrodczych i zrekonstruować tkanki. Efektem takiego zabiegu jest uniesienie tkanek krocza oraz zwężenie pochwy. Oddziałując na ściany pochwy specjalnym urządzeniem, powoduje się ich fototermiczne napięcie i obkurczenie.

Urządzeń laserowych jest kilka na rynku, jednak frakcyjny laser ablacyjny uzyskał akceptację w środowisku medycznym jako najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy. Sesja laserowego odmładzania pochwy trwa około 10 – 20 minut i jest całkowicie bezbolesna. Pacjentki mogą poprosić o zastosowanie miejscowego znieczulenia, kiedy uczucie ocieplenia i pieczenia jest dla nich nie do wytrzymania. Sprawdź także ten artykuł: Ból pochwy w ciąży - przyczyny i możliwe konsekwencje.

Trądzik po ciąży: z czego wynika i kiedy mija trądzik po porodzie?

Problemy z cerą to nie tylko przypadłość nastolatek. Trądzik po ciąży to problem, z którym zmaga się całkiem sporo mam. Dlaczego? Otóż pod wpływem działania niektórych hormonów np. w trakcie ciąży i tuż po niej, mogą pojawić się wypryski.

Zwykle zaczyna się już w trakcie ciąży. Gospodarka hormonalna ulega przekształceniu i przewaga niektórych hormonów m. in. progesteronu powoduje problemy z cerą. Sytuacja rzadko kiedy poprawia się tuż po porodzie. W organizmie nadal mamy do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi, które nie pozwalają kobiecej cerze wrócić do normalnego wyglądu.

Spis treści

Pryszcze - leczenie

Stosuje się różne metody w zależności od nasilenia i rodzaju trądziku. Terapia jest zwykle długotrwała. Przy łagodnym przebiegu wystarcza stosowanie miejscowych preparatów zawierających retinoidy, nadtlenek benzoilu, antybiotyki (erytromycyna i klindamycyna), kwas azelainowy. W średnio- lub bardzo nasilonym trądziku grudkowo-krostkowym stosuje się doustnie antybiotyki najczęściej z grupy tetracyklin. W cięższych postaciach trądziku, przy przewlekłym przebiegu choroby oraz oporności na inne formy leczenia stosuje się pochodne witaminy A, która działa na łojotok, nadmierne rogowacenie ujść przewodów łojowych oraz odczyn zapalny. Uwaga! W związku z działaniem uszkadzającym płód konieczne jest bezwzględne unikanie ciąży przez cały czas trwania leczenia witaminą A oraz po jego zakończeniu.

Odradza się celowe opalanie cery z wypryskami, w związku z tym, że pod wpływem promieni ultrafioletowych dochodzi do nasilenia istniejących zaburzeń złuszczania naskórka, w efekcie czego następuje pogorszenie stanu skóry skłonnej do trądziku w okresie jesiennym.

Punktowy roll-on Eveline – opinie

Punktowy roll-on na niedoskonałości Eveline Perfect Skin Acne jest dobrze znany Wizażankom, które wielokrotnie przekonały się o jego działaniu i skuteczności. Nie szczędziły mu zachwytów na KWC, gdzie przy ponad 100 recenzjach wykręcił ocenę 4.5/5! Wysokie oceny otrzymuje też na stronie producenta i w drogeriach internetowych. Internautki są w zdecydowanej większości zgodne, że preparat szybko, bo nawet w kilka godzin lub jedną noc, goi wypryski i nie pozostawia po nich śladu. W opiniach czytamy:

No i to jest hit, hitów! Przysięgam, że podchodziłam z dużą rezerwą do tego produktu, bo zazwyczaj tego typu punktowe produkty u mnie się nie sprawdziły, a tu takie zaskoczenie. Nałożony punktowo na noc na jakiegoś wypryska sprawiał, że rano był prawie niewidoczny, a po 2 dniach znikał! Ładnie wysuszał to miejsce, ale nie wysuszał go. Na plus - brak nieprzyjemnego zapachu. Polecam też stosować na jakieś blizny po trądziku, bo ewidentnie zmniejsza ich widoczność

Punktowy roll-on na niedoskonałości to typowy kosmetyk, wysuszający i działający antybakteryjnie. Jest skuteczny, wypryski znikają po nocy a czasami nawet po kilku godzinach. Dodatkowo ma przyjemny zapach i łatwy aplikator. Warto go mieć w swojej kosmetyczce

Roll-on świetnie mi się sprawdził szczególnie w okresie przedmiesiączkowym, gdy zaczęło pojawiać mi się na twarzy coraz więcej niedoskonałości. Produkt pomógł przede wszystkim zmniejszyć ich widoczność i przyśpieszył gojenie

przy regeneracji skóry często używa się jej po zabiegach medycyny estetycznej, a także w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce tylko na zdrową, nie uszkodzoną skórę jako silny antyoksydant wykazuje działanie neutralizujące na działanie wolnych rodników, a do tego uszkodzeń spowodowanych przez obecność stresu oksydacyjnego;.

Czytaj dalej...

Zmiany trądzikowe na plecach zazwyczaj pojawiają się u tych osób, które walczą z trądzikiem pospolitym w ich przypadku za pojawianie się wyprysków i krost odpowiadają hormony i wywołana ich działaniem nadmierna aktywność gruczołów łojowych.

Czytaj dalej...

Aby poprawić stan skóry i zmniejszyć ryzyko powstawania nowych wyprysków należy nosić lekkie, przewiewne ubrania, wykonane z naturalnych tkanin, które zapewnią odpowiedni przewiew i warunki do gojenia.

Czytaj dalej...

Jeśli trądzik jest nasilony, zazwyczaj zalecane są te same doustne leki na trądzik, jakie przepisywane są w przypadku trądziku pospolitego antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina czy erytromycyna, a także, trudniejsze do nakładania, antybiotyki do stosowania miejscowego.

Czytaj dalej...