Przetwarzamy informacje pozyskane przy wykorzystaniu technologii cookies, Web Storage i innych wyłącznie w celach wymienionych poniżej. Część z tych informacji jest niezbędna dla działania naszego serwisu, w pozostałym zakresie możesz skonfigurować swoje preferencje w zakresie poszczególnych celów, poprzez zaznaczenie stosownej zgody przy każdym z nich. Możesz też wyrazić zgodę na wszystkie cele poprzez wybranie klawisza „Akceptuję wszystko i przechodzę do serwisu”.
Mechanizmy o charakterze niezbędnym są wymagane do prawidłowego działania naszego serwisu. Bez nich część przygotowanych dla Ciebie funkcjonalności nie będzie działać poprawnie lub nie będzie działać wcale. Te mechanizmy są konieczne do funkcjonowania naszego serwisu, dlatego są zawsze aktywne (nie możesz ich wyłączyć).
Mechanizmy analityczne pomagają nam zrozumieć w jaki sposób użytkownicy poruszają się po naszym serwisie, a także które strony serwisu cieszą się największą popularnością. Dzięki tym mechanizmom jesteśmy w stanie lepiej przygotowywać nowe funkcjonalności naszego serwisu oraz optymalizować działanie już istniejących. Informacje zawarte w przedmiotowych mechanizmach mogą być przetwarzane także przez naszych partnerów (Google LLC). Więcej informacji o wykorzystywanych przez nas narzędziach zewnętrznych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności wskazanej w Regulaminie naszego Serwisu.
Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie – lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu. Więcej informacji o wykorzystywanych przez nas narzędziach zewnętrznych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności wskazanej w Regulaminie naszego Serwisu.
Zastanawiasz się jakie kosmetyki warto stosować na zimno na ustach? Tutaj sprawdzą się hipoalergiczne balsamy do ust, których zadaniem jest ochrona warg przed zmieniającymi się czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo:
Sprawdź również: Plastry na pryszcze – jak działają i czy pomagają? [4 TYPY]
Wydzielina z pochwy produkowana jest przez gruczoły błony śluzowej macicy i jajowodów oraz gruczoły przedsionkowe mniejsze i większe. Ma konsystencję śluzu, jest pozbawiona zapachu oraz grudek, zwykle jest przejrzysta lub barwy białej. Składa się w wody, glikolu, złożonych alkoholi, mocznika, skwalenu, bakterii i śluzu szyjkowego, a także złuszczonych komórek nabłonka. Nawilża drogi rodne i usuwa z nich różne zanieczyszczenia, a także chroni śluzówkę przez uszkodzeniami. Obecny w niej kwas mlekowy daje kwaśny odczyn (pH = 3,5 – 4,5), co chroni drogi rodne przed namnażaniem się chorobotwórczych drobnoustrojów.
Wygląd wydzieliny z pochwy ulega nieustannym zmianom, zależnym do fazy cyklu menstruacyjnego i stężenia kobiecych hormonów płciowych – estrogenu i progesteronu. W okresie przed owulacją, czyli w początkowej fazie cyklu, podwyższony poziom estrogenów sprawia, że wydzielina jest lepka, przejrzysta bądź biaława i jest jej niewiele. W trakcie owulacji śluz staje się mniej lepki i bardziej obfity, właściwie przezroczysty, konsystencją przypomina białko kurzego jaja. Taka wydzielina ma ułatwić podróż plemników do komórki jajowej. Po zakończeniu owulacji wydzielina ponownie gęstnieje i staje się nieprzejrzysta.
Ilość wydzielanego śluzu oraz jego konsystencja zależne są też od wieku kobiety. W okresie rozrodczym wydzieliny jest więcej, a jej ilość spada w okresie przekwitania, by zaniknąć po menopauzie. U dziewczynek wydzielina jest biała, skąpa i bezwonna.
Zmiany skórne w postaci czyraków wynikają najczęściej z obniżonej odporności, a ich powstawaniu sprzyjają również choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, atopowe zapalenie skóry, niewydolność nerek lub wątroby, nowotwory, otyłość czy alkoholizm.
Zmiany trądzikowe na plecach zazwyczaj pojawiają się u tych osób, które walczą z trądzikiem pospolitym w ich przypadku za pojawianie się wyprysków i krost odpowiadają hormony i wywołana ich działaniem nadmierna aktywność gruczołów łojowych.
Aby poprawić stan skóry i zmniejszyć ryzyko powstawania nowych wyprysków należy nosić lekkie, przewiewne ubrania, wykonane z naturalnych tkanin, które zapewnią odpowiedni przewiew i warunki do gojenia.
Jeśli trądzik jest nasilony, zazwyczaj zalecane są te same doustne leki na trądzik, jakie przepisywane są w przypadku trądziku pospolitego antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina czy erytromycyna, a także, trudniejsze do nakładania, antybiotyki do stosowania miejscowego.