Opinie na temat przedłużania włosów metodą keratynową
Przedłużanie włosów na keratynę – zdejmowanie zgrzewów keratynowych
Wiele osób zastanawia się, co się dzieje, gdy konieczna jest korekta lub gdy przedłużanie włosów na keratynę już się znudzi. Wbrew pozorom zabieg usuwania takich doczepów nie jest trudny czy inwazyjny. Zdejmowanie zgrzewów keratynowych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego płynu-removera, który nie narusza struktury włosów. Sam zabieg nie jest jest bolesny ani nieprzyjemny. Naturalne włosy mogą po nim wymagać lekkiego podcięcia, ale nie są absolutnie zniszczone.
Keratynowa metoda przedłużania włosów nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych. Naturalny efekt i możliwość doczepienia naprawdę dużej ilości pasemek dają zachwycające rezultaty. Zapoznaj się z ofertą RStyle Hair, a w razie ewentualnych pytań – skontaktuj się z nami. Jeśli marzy Ci się perfekcyjna tafla włosów, zainwestuj w najlepszy zabieg!
Dla kogo keratynowe przedłużanie włosów?
Jeśli zmagasz się z cienkimi, łamliwymi kosmykami, chcesz poprawić swój wygląd i poczuć się pięknie, zapraszmy do Your Hair! Przedłużymy i/lub zagęścimy Twoje włosy za pomocą nanokapsułek lub na puder keratynowy. Co więcej, to fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które cenią swój czas – przedłużanie keratynowe może odbywać się nawet co kwartał lub 4 miesiące! Zatem ponownie… win-win! Dlaczego? Zaledwie w kilka godzin zyskasz wymarzoną gęstość i objętość włosów, a dopiero po kilku miesiącach czeka Cię kolejna wizyta u fryzjera.
To, o czym należy pamiętać, to skorzystanie z usług specjalisty, zatem przedłużanie włosów nie na własną rękę, a w profesjonalnym salonie fryzjerskim.
- Umów się na konsultację i docelowo wizytę u fryzjera.
- Fryzjer przygotuje potrzebny sprzęt i pasma do przedłużenia włosów.
- Pora na dzielenie włosów na sekcje, dopinanie pasm i zgrzewanie.
- Im cieńsze pasma, tym mniej widoczne zgrzewy.
- Ciesz się gęstymi włosami.
- Wróć do salonu na zdejmowanie i ponowny zabieg, jeśli masz na niego ochotę.
Pamiętaj! Keratynowe przedłużanie nie wpływa na kondycję Twoich naturalnych włosów. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług fryzjerskich nie masz powodów do zmartwień i przykrych konsekwencji.
Cennik (cena za całą usługę wraz z włosami):
Przedłużanie włosów (metodą pudru keratynowego oraz nanokapsułkami) – przedłużanie włosami słowiańskimi o długości:
- 40 cm: 1950 zł
- 50 cm: 2250 zł
- 60 cm: 2600 zł
Pozwól sobie na komfort bycia piękną! Umów się na konsultację z naszym specjalistą i wspólnie wybierzcie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
Przedłużanie włosów keratyną krok po kroku
Przedłużanie keratynowe włosów to zabieg polegający na połączeniu kosmyka naszych naturalnych włosów z tymi doczepianymi przy pomocy kapsułki keratynowej, nazywanej łuską. Zabieg zalecamy wykonywać w profesjonalnych salonach, ze względów bezpieczeństwa, ale też konieczności użycia profesjonalnego sprzętu.
Oprócz włosów o wybranej gęstości i długości, potrzebna będzie również keratyna, zgrzewarka, podstawka oddzielająca pasmo od skóry głowy (zapobiegnie poparzeniom), rękawiczki termoochronne lub nakładki na palce.
- W trakcie zabiegu stylistka/stylista dzieli włosy na sekcje i zaczyna z tyłu głowy od dołu, przesuwając się ku górze.
- Wydziela cienkie pasemka włosów, o grubości ok. 0,5 cm.
- Do każdego takiego kosmyka doczepia się równie cienkie pasmo wybranych włosów naturalnych przy pomocy kapsułki keratynowej.
- Zgrzewa się ją specjalnym urządzeniem i formuje cienką, niemal niewidoczną łuskę mniej niż centymetr od nasady włosów.
Im bardziej naturalny efekt chcemy uzyskać, tym cieńsze i gęściej umieszczone powinny być pasemka. Starajmy się też nie dodawać dużo łączeń przy zewnętrznej krawędzi włosów, gdyż mogą być bardziej widoczne, np. przy wiązaniu włosów w kucyk. Dobrze przedłużone włosy można upinać bez obawy, że kapsułki będą wyraźnie odcinać się a linii włosów.
Zobacz także
Przedłużanie keratyną czy ringi - co wybrać?
Inną popularną metodą przedłużania włosów jest metoda na ringi, czyli łączenie naszych kosmyków z doczepianymi pasmami przy pomocy malutkich zaciskanych obrączek. Są one najczęściej wykonane z aluminium, brązu lub miedzi, a do ich użycia nie wymaga się wysokiej temperatury.
Którą metodę przedłużania włosów wybrać - keratynę czy ringi? Wszystko zależy od kondycji naszych włosów. Jeśli mamy zdrowe, gęste pasma, keratyna będzie świetnym wyborem. Ringi polecane są zwykle posiadaczkom włosów cienkich, łamliwych, ze skłonnością do wypadania. Są bowiem mniej inwazyjne ze względu na brak używania zgrzewarki.
Cenowo obie metody nie różnią się od siebie zbyt wiele, więc nie jest to czynnik, który może wpłynąć na nasz wybór. Obie z nich to koszt od 800 zł w górę.
Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.
Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.
Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.
Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.